Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

cameraman написа:Здравейте. За много години. Пожелавам Ви пълни бъчви с вина и ракии. Нека да се представя и в този раздел. В края на миналата година купихме едно място в съседно на Варна селце. Лозарството там е традиционен поминък на изчезващото население... Все повече стават "виладжиите" от Варна. Запланувал съм да сея около 250 квадратни метра лозе Евмолпия. Нямам никакъв опит със селскостопанските тихи игри и закачки. Тук съм за да ми оказвате помощ и съвети. Първият ми въпрос е откъде да си купя посадъчен материал?
http://www.simenta-bg.com/#contacts" onclick="window.open(this.href);return false;
Моя съвет е да не е само Евмолпия,но всеки сам решава. :stiskam:
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от cameraman »

Защо? Какво и е на евмолпията? :hmmm: Линкът на този производител не предлага Евмолпия. Въпросът ми не съдържа казус определяне на сорт.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Ава_и_мама »

cameraman написа:Защо? Какво и е на евмолпията? :hmmm: Линкът на този производител не предлага Евмолпия. Въпросът ми не съдържа казус определяне на сорт.
Ползвай Гугъл като не искаш съвети. Там има производители на посадъчен материал.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от cameraman »

Ава_и_мама написа:
cameraman написа:Защо? Какво и е на евмолпията? :hmmm: Линкът на този производител не предлага Евмолпия. Въпросът ми не съдържа казус определяне на сорт.
Ползвай Гугъл като не искаш съвети. Там има производители на посадъчен материал.
Нали затова съм тук? Очаквам да срещна добронамерени хора с опит, какъвто на мен ми липсва. В гугъл нещата не се степенуват според качествата на материала, а според агресивността на рекламната кампания. Първите десет позиции са запазени за разсадници Елит за които не съм прочел до момента нищо добро от клиентите. Затова питам. Не е за да се драчим. :hihihi:
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

cameraman написа:
Ава_и_мама написа:
cameraman написа:Защо? Какво и е на евмолпията? :hmmm: Линкът на този производител не предлага Евмолпия. Въпросът ми не съдържа казус определяне на сорт.
Ползвай Гугъл като не искаш съвети. Там има производители на посадъчен материал.
Нали затова съм тук? Очаквам да срещна добронамерени хора с опит, какъвто на мен ми липсва. В гугъл нещата не се степенуват според качествата на материала, а според агресивността на рекламната кампания. Първите десет позиции са запазени за разсадници Елит за които не съм прочел до момента нищо добро от клиентите. Затова питам. Не е за да се драчим. :hihihi:
Правилно,но добронамереността трябва да е от двете страни.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от cameraman »

Не разбрах...ще ме посъветвате ли нещо или ще се драчим? :hmmm:
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от cameraman »

Бих чул Веселин, ако каже нещо. Но нека си помислим какво стана.. Той ми каза, че съм направил лош избор, след което ми прати линк на разсадник, който работи само с други сортове. После каза, че аз не съм бил добронамерен.
Не да няма предлагане. Тук има два три разсадника, които го предлагат, но някак несериозно изглежда да купя винен сорт посадъчен материал от разсадник в Добруджа, където няма никакви традиции в сериозното винопроизводство. Само добруджански бучнипръчки. как ще ми дадат хора без авторитет във винарството и лозарството гаранция за чистотата на сорта, за подходящи подложки...... Вчера писах писмо до ПРОФ. ДСН. ДИМИТЪР БАБРИКОВ Д-Р ХОНОРИС КАУЗА, който е селекционирал сорта. Надявам се нещата да се получат. Иначе наистина бих се заинтересувал, ако ме светнете за кусури на Евмолпията. :nod:
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

cameraman написа:Не разбрах...ще ме посъветвате ли нещо или ще се драчим? :hmmm:
Ами престани да се "драчиш" и може да се получи нещо.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от cameraman »

Слушам. Не съм вкусил грозде от години, въпреки, че съм ходил на гроздобер. Просто го чакам да ферментира. Това е причината да заложа на винен сорт. :lol:
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от cameraman »

Благодаря. Това вече е конструктивно. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”