Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от kim »

Може и сега, може и пролетта. :daaa:
На Вени и казах сега, от гледна точка на това, че може пролетта да не е вече там, а у нашенско ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

venetka70 написа: Странно ми се стори обаче, че като е такъв стар сорт и трябва да се пръска. Все си мислех, че преди толкова химия не е имало.
Да, но и тези болести не са били разпространени. А то сега какво е - пероноспора, оидиум, сиво гниене...напаст божия!
Моите дядовци, живеещи във винарски район, са ми разказвали, че по време на тяхното детство хората не са пръскали нито Димят, нито Памид, нито Червен мискет...сортове, които са чиста Vitis vinifera и сега се пръскат най-редовно.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vanina_g »

Хора, ами не можах да устискам положението и последното набрано грозде ММ реши да пробваме да направим вино, па макар и малко!
Станаха три 10 литрови туби от мин.вода - две червено и едно бяло пълни до 2/3 с намачкани зърна. Купихме захаромер - червеното 22%, бялото 17%. На бялото разтворих захар с вода и налях, ама на око и забравих че трябва да я преваря водата и...така - бързане от мерак :oops:
И сега въпрос - според мен много малко течност има в тубите, особено при бялото - повечето е разполовени зрънца и люспи, едвам го разбърквам - мога ли да го извадя и да се опитам да го намачкам по-добре или да не го пипам и каквото такова? Казаха ми, че то само ще си пусне още течност, ама не съм сигурна...
hkhristov
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Май 5, '14, 01:27
Местоположение: с.Казичене

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от hkhristov »

Никакво вадене!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vanina_g »

hkhristov написа:Никакво вадене!
Благодаря за включването! Няма да вадя, пък каквото стане :daaa:
Deleted User 5366

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 5366 »

vanina_g написа:Хора, ами не можах да устискам положението и последното набрано грозде ММ реши да пробваме да направим вино, па макар и малко!
Станаха три 10 литрови туби от мин.вода - две червено и едно бяло пълни до 2/3 с намачкани зърна. Купихме захаромер - червеното 22%, бялото 17%. На бялото разтворих захар с вода и налях, ама на око и забравих че трябва да я преваря водата и...така - бързане от мерак :oops:
И сега въпрос - според мен много малко течност има в тубите, особено при бялото - повечето е разполовени зрънца и люспи, едвам го разбърквам - мога ли да го извадя и да се опитам да го намачкам по-добре или да не го пипам и каквото такова? Казаха ми, че то само ще си пусне още течност, ама не съм сигурна...
Ще си позволя да Ви дам няколко съвета: първо, захарта се слага в сока, а не с вода. Вади се сок и в него се разтваря захарта.Това за догодина; второ, бялото вино е добре да ври без шлюпките. В противен случай ще поеме танини и др. подобни вещества и ще стане "червено" , независимо че цветът му е бял. Затова по-добре изстискайте шлюпките до сухо. Тъй като сокът ще е малко, по-добре го сложете в по-малка бутилка. За да осигурите безкислороден процес, на капачката на бутилката залепете лентичка тиксо и забодете иглата на система за кръвопреливане. Другият край на шлаухката потопете в съд с вода, като махнете предварително регулатора на капките. Червеният сок извадете от шлюпките 5 до 7 дни след смачкването им.
Затворете бутилките като бутилката на бялото. Когато спре излизането на мехурчета, значи виното е готово. Изчакайте да се избистри и наздраве!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vanina_g »

ОК, разбрах! Благодаря и на теб Станимир! :tzvetentze:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от shoshy »

Всеки с проблемите си ;) ... И аз да ви занимая с моите.
Моля, да разпознете това грозде. Много ми хареса, без семки, сладко и хрупкаво.
Изображение
Изображение
Deleted User 2919

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 2919 »

Станимир написа:
vanina_g написа:Хора, ами не можах да устискам положението и последното набрано грозде ММ реши да пробваме да направим вино, па макар и малко!
Станаха три 10 литрови туби от мин.вода - две червено и едно бяло пълни до 2/3 с намачкани зърна. Купихме захаромер - червеното 22%, бялото 17%. На бялото разтворих захар с вода и налях, ама на око и забравих че трябва да я преваря водата и...така - бързане от мерак :oops:
И сега въпрос - според мен много малко течност има в тубите, особено при бялото - повечето е разполовени зрънца и люспи, едвам го разбърквам - мога ли да го извадя и да се опитам да го намачкам по-добре или да не го пипам и каквото такова? Казаха ми, че то само ще си пусне още течност, ама не съм сигурна...
Ще си позволя да Ви дам няколко съвета: първо, захарта се слага в сока, а не с вода. Вади се сок и в него се разтваря захарта.Това за догодина; второ, бялото вино е добре да ври без шлюпките. В противен случай ще поеме танини и др. подобни вещества и ще стане "червено" , независимо че цветът му е бял. Затова по-добре изстискайте шлюпките до сухо. Тъй като сокът ще е малко, по-добре го сложете в по-малка бутилка. За да осигурите безкислороден процес, на капачката на бутилката залепете лентичка тиксо и забодете иглата на система за кръвопреливане. Другият край на шлаухката потопете в съд с вода, като махнете предварително регулатора на капките. Червеният сок извадете от шлюпките 5 до 7 дни след смачкването им.
Затворете бутилките като бутилката на бялото. Когато спре излизането на мехурчета, значи виното е готово. Изчакайте да се избистри и наздраве!
:daaa: От миналата година останаха две бутилки, стояха в хладилника..Мислихме, че уж вкиснало.Ама не! То стана по-вкусно и от миналата година.Старо вино.Правихме без захар. Същото правихме ,както препоръча Станимир.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от shoshy »

shoshy написа:Всеки с проблемите си ;) ... И аз да ви занимая с моите.
Моля, да разпознете това грозде. Много ми хареса, без семки, сладко и хрупкаво.
Изображение
Изображение
Гроздето е от магазин. Търся какъв е сорта за да купя такава лоза.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”