Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от naska50 »

Имам окоренени пръчки от пролетта, сложени са в пясък и сега дали е удобно да ги сея по местата си :hmmm:
Все още имат листа.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vanina_g »

Ох, пак аз с моето експериментално вино :oops:
Еми никакви мехурчета не излизат във водата от бидончето с червеното вино - явно няма ферментация - ни тиха, ни никаква :snif:
Две седмици вече стои, нормално ли е, да чакам ли още? Или да го отварям да видя поне оцет дали е станал :lol:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от shoshy »

Днес звънях на Севастианов за лозичка сорт Кашмиш - свършили :ufff: :ufff: . Поне 3 пъти съм му звънила. До вчера не бяха ги извадили, днес няма.
Моля, ако знаете къде се предлага в момента, пишете :stiskam: .
Deleted User 5366

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 5366 »

vanina_g написа:Ох, пак аз с моето експериментално вино :oops:
Еми никакви мехурчета не излизат във водата от бидончето с червеното вино - явно няма ферментация - ни тиха, ни никаква :snif:
Две седмици вече стои, нормално ли е, да чакам ли още? Или да го отварям да видя поне оцет дали е станал :lol:
Колко дни след затварянето на бидончето излизаха мехурчета във водата? Каква е околната температура при бидончето?
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wrong dreamer »

Vanina, ами опитай го и ще знаеш дали е готово !
Сега е времето за засаждане на лозите. Нови, стари - садете смело. Лозата мноого трудно умура, но колегата е прав, че есенните лози се прихващат по лесно.
Новите резници е по добре да се покрият, макар че е рано за това. Сега засаждай, а след около месец ги засипи до десетина сантиметра над върха. Сложете и една супена лъжица пепел от широколистни, та да понася по леко студа.
Шоши, Кашмиш е всъщност Кишмиш и означава "безсеменно". Кажи защо си го харесала толкова, че да тъгуваш по него? Има десетки безсеменни. А и какво ще го правиш ? Ако е за стафиди - да ти пратя 1-2 корена Флейм сиидлес.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от shoshy »

Wrong dreamer, по-напред в темата Веселин беше писал, че Кашмиш на Севастианов е Кишмиш лучистий, та затова го харесах - по описание. Искам безсеменно, хрупкаво, с тънка, крехка кожица грозде за прясна консумация...и по възможност устойчиво на болести /скромна съм в изискванията, нали ;) :angelche: /
Флайм сидлес не съм опитвала. На вкус какво е?
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Ава_и_мама »

vanina_g написа:Ох, пак аз с моето експериментално вино :oops:
Еми никакви мехурчета не излизат във водата от бидончето с червеното вино - явно няма ферментация - ни тиха, ни никаква :snif:
Две седмици вече стои, нормално ли е, да чакам ли още? Или да го отварям да видя поне оцет дали е станал :lol:
Привет, vanina_g!
:lol: Явно и ти като мен обичаш да правиш експерименти. :P
И аз правя за първи път вино! Под строгия поглед и наставления на ММ и под ихидната усмивка и подигравки на майка ми. До този година въобще не се интересувах от всякакви (как да кажа? :hmmm: ) дейности свързани с направата на вино, ракия. Нито пък разбирам чак толкова от хубава ракия или "пивко" вино. ММ по принцип не пие, дори и в къщи. Като млад се отпускаше в компания, А сега не пие заради работата си. На мен ми е сладко със свекъра ми и девер ми.
Не че не правехме вино от асмиите, по традиция почти всяка година, но с това се занимаваха майка и ММ и го раздавахме на приятели, роднини, колеги.
:lol: :lol: ... Това беше увода, А сега да мина на това да ти споделя моя :angelche: опит.
Обрахме асмите и решихме да го подарим на комшиите. (Не уточних, че гроздето е за вино, няма десертно.) Да ама комшиите правят ремонт и не го искат. Получих отказ и от братовчедка ми и решихме, че ще правим ракия, майка естествено се намесва да бъде вино. И така взех важното ;) решение да бъде вино и, че ще го направя аз. :hihihi: ММ го подготви до етап аз да го НАТИСКАМ с един "уред" отгоре. Не ме питай защо и колко време :lol: В момента го прецеждам БЕЗ да го бъркам. Дори днес си говорех и уточняваме нещо с Либра и без да и казвам какво правя изсипах наточилото се вино от кофата в кацата. Чу се един такъв звук като от ... Ама Защо не и казах какво правя... незнам :hmmm: Какво ли си е помислила??! :hmmm: Но гледам да изсипваме кофата често и като се сетя, щото ще го забравя, нямам тренинг и оставям избата отворена и всички инструменти и НЕЩА слагам пред нея, за да не изкюча и да отиде виното зян. Ще го претакам докато се избистри. Това е за сега. :lol: :P
Според мен трябва да имаш някой да те инструктира какво да правиш.
А и то сигурно вино се прави по няколко начина :hmmm:
Успех! :gush: :tzeluvka:
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

naska50 написа:Имам окоренени пръчки от пролетта, сложени са в пясък и сега дали е удобно да ги сея по местата си :hmmm:
Все още имат листа.
Добре е да паднат листата.
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

vanina_g написа:Ох, пак аз с моето експериментално вино :oops:
Еми никакви мехурчета не излизат във водата от бидончето с червеното вино - явно няма ферментация - ни тиха, ни никаква :snif:
Две седмици вече стои, нормално ли е, да чакам ли още? Или да го отварям да видя поне оцет дали е станал :lol:
А преди да го сложиш в бидончето,измери ли алкохола и захарноста му?Ако има алкохол 12 и захарност 0,то е готово вино и няма да има никаква ферментация(мехурчета) повече.
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

shoshy написа:Днес звънях на Севастианов за лозичка сорт Кашмиш - свършили :ufff: :ufff: . Поне 3 пъти съм му звънила. До вчера не бяха ги извадили, днес няма.
Моля, ако знаете къде се предлага в момента, пишете :stiskam: .
Ако желаеш,изчакай малко за Кишмиш лучистий,ако държиш на него.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”