Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

alys написа:При нощни температури между 2-3 и 6-7 градуса има ли смисъл да чакам отелът да доузрее? През деня се очаква между 16 и 20 градуса.
Колкото по узряло,толкова по-добре.След това следвай съвета на колежката :stiskam:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от ivanina »

wesselin написа: Привет ! Може ли да попитам, къде вече продават лозички ?
...лозички ли? :hmmm: ...ами таковата - да Привет! :D Моите ги взех от Бриколажа, като за не професионалисти
на 5.40 лв. бройката .
Вчера си взех Болгар и Италия , но със втория сорт пак станах жертва на измама на производителя, също като бг. розите - купуваш червена , а цъфти жълта. :mrgreen:
Ето снимката на лозичката , някой може ли да каже в какво се крие несъответствието!?

Изображение
...хайде да не ви мъча - надписа на опаковката не съответства на надписа върху табелката , което пък ме навежда на мисълта че сорта може да се окаже нито един от двата написани. Какво тото ще се разиграе в градината ми - ще докладвам след три години! :twisted:
Засадих ги , но ще ги отглеждам на телена конструкция.
На асма при мен ще остане дивото- отелът. :nod:
Последно промяна от ivanina на Сеп 24, '16, 20:44, променено общо 1 път.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от sendi1966 »

Амиии такова :hmmm: на етикета пише сорт Дунав,а на опаковката десертен сорт Италия.
Ще си сигурна като върже Иванинка.Дано излезне поне бяло грозде :D
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от ivanina »

sendi1966 написа:Амиии такова :hmmm: на етикета пише сорт Дунав,а на опаковката десертен сорт Италия.
Ще си сигурна като върже Иванинка.Дано излезне поне бяло грозде :D
Браво, Сенди !...получаваш Шестица ! :mrgreen: ....а аз , за туй че съм спала като съм избирала - ще бера дренки!
Такава си е нашата търговия, трябва да си винаги нащрек- не знаеш от къде ще те прецакат! :twisted:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Иванина, Веселин, благодаря ви! Ще си хапваме отела, иначе нека зрее. До вино няма да го докараме. Пак добре е народила асмата, пръчките садихме през пролетта на 2014 г., като отелът още миналата годана имаше символично количество грозде, а Болгарът се разписа тази година.
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

ivanina написа:
wesselin написа: Привет ! Може ли да попитам, къде вече продават лозички ?
...лозички ли? :hmmm: ...ами таковата - да Привет! :D Моите ги взех от Бриколажа, като за не професионалисти
на 5.40 лв. бройката .
Вчера си взех Болгар и Италия , но със втория сорт пак станах жертва на измама на производителя, също като бг. розите - купуваш червена , а цъфти жълта. :mrgreen:
Ето снимката на лозичката , някой може ли да каже в какво се крие несъответствието!?

Изображение
...хайде да не ви мъча - надписа на опаковката не съответства на надписа върху табелката , което пък ме навежда на мисълта че сорта може да се окаже нито един от двата написани. Какво тото ще се разиграе в градината ми - ще докладвам след три години! :twisted:
Засадих ги , но ще ги отглеждам на телена конструкция.
На асма при мен ще остане дивото- отелът. :nod:
Много интересно.На лозичките,както и на почти всички растения в момента все още вегетацията е активна.Посадъчния материал се изважда и предлага за продажба след спиране на сокоидвижението,като един от показателите е опадването на листата.Вече съм купувал от Бриколажи не искам да повтарям.Мога да пожелая само,успех :stiskam:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от nadin »

Аз също не препоръчвам да се купува нищо на гол корен от Бриколаж, Практикер и другите подобни.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от ivanina »

Благодаря,wesselin ! :dovolen:
Всичко което казваш , теоретически е неоспоримо вярно. :daaa:
....но, аз искам с направената си покупка за пореден път от личен опит да разбера, коректността на посоченият от табелката производител - не само от към рози ...а и от към лози.
Мисля, че на много хора ще им е любопитно да чуят резултата за качеството на посадъчния материал(ще се вкорени ли ) и ако пък ДА- как ще е от към посочените сортове ....на белите сортове - червено грозде, и обратно! :mrgreen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

Понякога лозички от сортове грозде, които ни интересуват, не се намират на пазара или в разсадниците.;)
Между 2 реда домати, на полусянка, това лято вкорених няколко лозови подложки СО4. На втората година върху тях, засадени вече на постоянно място, може да се присадят "на зелено" желаните сортове.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Deleted User 2919

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 2919 »

ivanina написа:
wesselin написа: Привет ! Може ли да попитам, къде вече продават лозички ?
...лозички ли? :hmmm: ...ами таковата - да Привет! :D Моите ги взех от Бриколажа, като за не професионалисти
на 5.40 лв. бройката .
Вчера си взех Болгар и Италия , но със втория сорт пак станах жертва на измама на производителя, също като бг. розите - купуваш червена , а цъфти жълта. :mrgreen:
Ето снимката на лозичката , някой може ли да каже в какво се крие несъответствието!?

Изображение
...хайде да не ви мъча - надписа на опаковката не съответства на надписа върху табелката , което пък ме навежда на мисълта че сорта може да се окаже нито един от двата написани. Какво тото ще се разиграе в градината ми - ще докладвам след три години! :twisted:
Засадих ги , но ще ги отглеждам на телена конструкция.
На асма при мен ще остане дивото- отелът. :nod:
Тка е..Настоях аз, да купим в от български производител десертно жълто едро грозда..Порасна и се оказа ,че е тъмно, дребно.. даже не знам къкъв е сорта му.. Сего отново купих, пак на опаковката нарисувано едро жълто десертно грозде, сорт Виктория. Но не знам, какво ще порасне..Направо кхм кхм...
Исках такъв: http://amv-agro.com/%D0%92%D0%B8%D0%BA% ... 0%B8%D1%8F" onclick="window.open(this.href);return false; Черпеха ни роднини в видинското село Капитановци с такова грозде..просто кихлебар беше, прозрачно , светеше..
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”