Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

))...Червен или черен отел? Той се отнася към директните сортове, въведени след филоксерното нашествие. По-устойчиви са на болести от културната лоза и много стопани не ги пръскат. Но както повечето подобни сортове има див, "лисичи" вкус. Особено за външния пазар не се допуска вино с примес от такива сортове. Но за собствена консумация нашите хора си го правят..."Пий, друже, не се пръска. Вино без химия...))" :dovolen:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Хвана ме неподготвена :) - тъмно е, пък черно ли е, червено ли е... Снимах за по-сигурно.
Изображение
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от sendi1966 »

Днес приключихме с гроздобера :ieeee: Прибрахме мерлото,от тук нататък е на ред ММ.Винце,ракийка това е негова работа. :lol:
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Сенди, виното само от мерло ли го правите?
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от ivanina »

prijatel62 написа:))...Червен или черен отел? ........................................................ Но за собствена консумация нашите хора си го правят..."Пий, друже, не се пръска. Вино без химия...))" :dovolen:
...И при нас е така - в сезона сме ,когато в мазето прекипява младото ни вино! :mrgreen:
При нас виното е нещо като букет- участва бяло и черно грозде от различни сортове , а отел е нещо като финала/завършека/ - определящ цвета и Аромата на виното ни..без който нищо не е същото! И само човек опитвал вино от отел - може да ме разбере за какво говоря! Наистина е лесен сорт за отглеждане,родовит е и за него няма зла година, но у нас ММ го пръска заедно с останалите други сортове - ей така по инерция , като грабне пръскачката - кара всичко наред!... :mrgreen:
Силно съм впечатлена тия дни в столовата на работата ми от един много сладък безсеменен бял десертен сорт грозде , под името Султана.Продълговати зърна - подобни на Болгара ,но без семки и много сладко грозде.Мисля че тази есен ще инвестирам в някой друг нов сорт за още две три асмички - десертно /за ядене/.
...и отел - преди да влезе в бъчвата. :dovolen:
Изображение

...и четиридесет дена след това :hmmmmmm: .....пие се само в кристална чаша - с добри и верни приятели! :daaa: ....Наздраве! :D
Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от sendi1966 »

alys написа:Сенди, виното само от мерло ли го правите?
Да Алис,само от мерло.Става доста тежко вино,но ММ си го харесва така.
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Ще вляза в час, но има много да уча още. Когато направим собствено вино, тогава ще ми стане ясно това с ароматите и вкуса. :dovolen:
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

Иванина, Сенди, как е захарността при вас като градуси?

Хареса ми асмичката на Иванина. Отел или липа повече ви допада?
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от ivanina »

prijatel62 написа:Иванина, Сенди, как е захарността при вас като градуси?

Хареса ми асмичката на Иванина. Отел или липа повече ви допада?
prijatel62, асмичката която показвам е една малка част от изобилието на грозде у нас тази есен.
Общо са шест асми от този винен сорт.Това лято ни удари веднъж градушка и събори известно количество зелено грозде по земята , та на снимката гроздето е доста по- рехавичко , от това което беше заложено пролетта от природата- майка.
И да споделя и причината която ме накара да се науча да садя и лозови пръчки....при всички случаи не беше любовта ми към виното, друго търсех... :hmmmmmm:
Изложението на двора пред къщата е юго - запад.
Всичките ми опити за засенчване с чадъри, сенници си бяха безуспешни.Струваше ми се че всичкото слънце на планетата ни Земя се беше събрало в моя двор.Циментовата настилка буквално пареше ...не можеше да стъпиш на бос крак по нея.Та една есен преди около пет- шест години не издържах , грабнах свредлото за правене на дупки за колове и се разфучах. Вложих всичката си енергия , хъс и желание и засадих първите си лози/от рязани пръчки от лозите на един дядо/.Пролетта пръчките се бяха вкоренили и се разлистиха. Пуснах ги на асми, по съвета да дядото/който вече не е сред нас - живите,...лека му пръст :snif: /...и така мина първо лято , първа зима - второ лято , втора зима - измръзна ми едната лоза сорт Болгар/замених я с Отел/ и Розовата Добруджанска липа беше стигнала до плододаване - целият двор ухаеше на ягоди , прекрасно миризливо грозденце - но през зимата и то умря /замених го с Отел/...и така нещата се стабилизираха- имам разкошна сянка през лятото , парещия бетон покрихме с плочки от гранитогрес, които нямат същото нагряване и земята е хладна....и същевременно от всичката ми тая работа спечели и моето старо момче - всяка есен по една пълна бъчва с вино. :P ....получи ни се нещо като 3 в 1. :daaa:
Искаш да знаеш кой сорт предпочитам от двата - ами женският ми вкус избира Добруджанската липа - прекланям се пред аромата и, но на асма не издържа - за това я замених с Отел.Имаме си малко лозово парцелче от лози на глави където отглеждаме и три глави Бяла Добруджанска липа...така че аромата и не съм го изгубила. :mrgreen:
Захарността на смляното ни грозде , беше както винаги - ниска 18 % - при необходима 22- 23 та дори и 24 %.
Последните проценти в цифри ММ ги постигна , както всяка друга година със допълнително добавяне на захар с вода в съотношение 1 кг. захар към 3,5 л. вода . Може да се разтвори захарта и със смляния гроздов сок - въпрос на предпочитание ! :|
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Иванина, благодаря за снимката и информацията за гроздето. Направих си много добри заключения. Ние с ММ набодохме n на брой пръчки, дадени от приятели и познай кой сорт роди на втората година (от пролетта на 2014 г.) - отелът. Хем знам, че са ми дали винен сорт, но уж имаше и Болгар. Не, че не обичам вино, но мога и без него. ;) А ракия да не виждам, няма да ми се допие грам, но участвам в правенето от и до. :D Сега се пробваме с круши и ябълки, пък ще видим. Много падат и на "твоите любимци" може да им дойде много, ако им ги оставя. А да знаеш, как тече сок от устите им, когато налапат голяма круша и се опитват да я сдъвчат. :D Докъде бях стигнала..., а да, та все се надявах да е узрял някой сорт за ядене. За отела знам от дете, че правят вино от него, но никога не съм го харесвала за ядене. И понеже не се знае коя лозичка какъв сорт е, ММ иска да оставим всички, които са се прихванали, докато родят и тогава да изкореним останалите. Не знам дали може да се местят, но сега това не е важно. Синът пил на морето вино у приятели и сега Каберне, та Каберне. Четох, че издържал на студ, узрява през септември. За по-сигурно ще купя от разсадник, но се чудя дали да е сега или през пролетта. А като стигнем до виното, едва ли ще е проблем да са в различни съдове - едното от отел, другото от Каберне. Като гледам конструкцията за асмата и мястото до нея, едва ли има място за повече от две, максимум три растения. Нищо чудно да дрънча ММ да направи някъде още една конструкция. Като видях колко бързо расте лозето, мераците ми станаха по-големи за него. :ieeemyzh: Пръскане, рязане, засега са моя задача. ММ не разбирал, но няма лошо. Не можем да се разберем колко да режа и кога, но поне сега има материал и няколко лози обработвам по един начин, другите по друг. Разлика не виждам, де, така че все тая, растат си. Хайде, че го заферманих, а имам още работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”