Зеленчук през зимата

Модератор: Миша

troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Начи ...
това дето е до къщата е винаги с по-висока температура от околната .
Като няма слънце с .5 до 1 градус, но като има слънце разликата отива на 35 градуса.
http://youtu.be/FOUx7bIGZKM
А онез "колд бед" разбрах що имвикат така. През ноща там е по-студено от околната температура с градус до два.През деня на същото слънце като предната установка е 15° С по-висока температурата.
Така, че на зеленчука ще му умре гъза от студ.
:mrgreen:
http://youtu.be/lT7Dpk0JkVk
troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Вече стана -2°С през ноща постоянно почти.
В двете колд бед минималната температура е -2.3°С, а в тутурудката до къщата +2.3°С.
Съгласно моята теория, колкото повече падат температурите, толковаповече разликите ще порастват.
Ако всичко е наред една-две седмици след като зеленчуците в колд бед стагнират или замръзнат,аз ще бера продукция от тутурудката до къщата.
:mrgreen:
troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Аз ще ходя на работа чак на 5 януари догодина и сега попиивам вино и правя проекти, какво ще направя.Много е вероятно така да изкарам отпуската.В правене на проекти.
:mrgreen:
Същевременно края на годината е време за равносметка.
И понеже сме в темата за зимния зеленчук, трябва скромно да призная, че отново се оказах на висота.
Всичките ми предвиждания, как ще се държат структурите, които направих и каква температура, ще осигурят, без допълнително греене, се оказаха абсолютно точни.Което ясно показва, как аз разбирам не само различните факти и данни за парниците и оранжериите, но схващам ясно и дълбоките взаимовръзки на субмолекулярно ниво.Ма това е по-скоро за тема Парници.
Проблема със зимния зеленчук е, че той не управда високото доверие.
До момента всичкия е жив, но не се развива, въпреки предоставените му условия.
Аз след като го насадих прочетох едно мнение, което ми обърна внимание, че Да, можеш да бе реш зеленчук цяла зима, ма ако го насееш през август и той посрещне зимата, като възрастно растение.
А аз сях октомври и в момента всички са мъници. Имам репички, които са на два месеца, развитидто им е като на две седмици.Същото е ис другите. Някъде около 10°С ± 4-5 растенията престават да се развиват и почват да оцеляват. Щом моите мъници оцеляват на -18 до -20 за по 2-3 дни нощни температемператури, какво остава за възрастни растения.
Разбира се всякакви опасности дебнат отвсякъде.
http://youtu.be/WOU5adP2fkc
:mrgreen:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от ivanina »

Поздравления за добрият ти работодател! Погрижил се е за вас , отпуск през зимата- възползвай се от това и си подари една седмица СКИ почивка с половинката! :dovolen: Как така ще си прекараш отпуската в попийване на вино и Ужким правене на някакви Проекти !?!? - това за мен ще е направо безумно ПРОПИЛЯНО свободно време! :evil:
...и по темата за зимния зеленчук във малкият ти парник , наречен също така от теб-" тутурутка" :mrgreen:
Ми аз може би и да се повторя , но някак си пак ми става жаловито като гледам как всячески полагаш усилия и трошиш ум да сътвориш нещо което да те подпомогне в произвеждането на зеленчук за домашните(семейни) нужди и как това усилие не се увенчава с успех! :snif:
...но аз да ти призная , предчувствах този неуспех - но не посмях да ти го кажа , щото когато студът скове навън земята при минус десет градуса(които вие вече почти имате)...това найлонче не върши абсолютно никаква рабата , както не върши найлонът и в моята ужким по-голяма оранжерия! :hmmmmmm: За да стигнем до успех ни трябва изграждане на парно- (отопление)в парника ...иначе тези съоръжения могат да ни вършат добра работа само и единствено в ранна пролет и късна есен! :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Ами аз не съм толкова луд, колкото изглежда на пръв поглед.
Малкия парник на практика има акумолатор на топлина и ако има слънце през деня с лекота вдига 35° при външна температура 0 до -5°. Проблем е, че понеже е малък бързо изстива.
Все пак това е опитна установка.
Понеже опита приключи. Аз много се замислям дали да не му бутна отдолу един нагревателен шнур.
Щото има голяма разлика между температурата на въздухаи температурата на земята, де
Та ако грея малко земята мисля ще има ефект. Заедно с другите неща.
Аз се опитвам максимално да използвам естествените предимства.
Нагревателя ще или шнур 15 вата или килимче 18вата.
Пък ще видим кво ще се случи.
Колебая се и дали да не извадя зимния зеленчук и да си го внеса или поне да го преместя в нова установка.
Аз гледам кое ще ми донесе най-много информация за следващия етап.
:mrgreen:
troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Извадихедна от репичките има корен 3-4 мм на 5-6 мм.
Прибрах я вътре, на топло и светло и ще видим как ще е.
На тутурутката и праснах отдолу едно 18вата килимче за разсад и я увих отстрани с изолация Reflectix® 60 см висока.
Изображение
в момента е -6°С, а вътре е +3°
:mrgreen:
troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Вън е -15, авътре е -4 и зеленчучетата седят като живички.
" onclick="window.open(this.href);return false;
troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Не мога да отворя, че много сняг, но като гледам отгоре седят, като живички.
:mrgreen:
troll

Re: Зеленчук през зимата

Мнение от troll »

Начи ... време е закриване на експеримента.
https://youtu.be/GENLLOuUTvQ
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”