Семена в последния момент - от кой производител?

Модератор: Миша

Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Семена в последния момент - от кой производител?

Мнение от sweety »

Здравейте, пускам отделна тема, защото не бих искала да "шаря" из всички останали. :D

Проблемът е, че съм изпуснала поръчките на всякакви семена, а и тъй като не разбирам особено много от сортове надали бих се престрашила да се включа. :oops: Можете ли да ми кажете добър производител, най-добре български, за да мога да го намеря по магазините тук, на чиито семена имате доверие? Искам да си направя разсад за домати и краставици (за салата и корнишони). Ако някой знае и добър магазин, от който мога да намеря качествени продукти, ще съм благодарна да сподели! :tzvetentze: :dovolen:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Семена в последния момент - от кой производител?

Мнение от Краси Лазаров »

Здравей,предполагам че ще гледаш за себе си,ако е така ти препоръчвам фирма "Опал Зи" аз съм много доволен от продуктите .Геосемселект е другата фирма,която е коректна и с качествени продукти,като сорт ти препоръчвам Паулина Бг на фирма Агрогид. На трите фирми можеш да се обадиш по телефона ще те консултират. Ако ще гледаш големи количества и за търговия пиши пак ще измислим нещо.
Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Re: Семена в последния момент - от кой производител?

Мнение от sweety »

O не не, точно за лична употреба искам да направя разсади, благодаря ти много! :tzvetentze:
А би ли могъл да ми препоръчаш по няколко сорта, в случай, че нямат от този, който си ми написал? Другото, което много ме интересува е, семената от доматите, които ще получа стерилни ли ще са или ще мога да си запазя от техните семенца за следващата година? :dovolen:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Семена в последния момент - от кой производител?

Мнение от Краси Лазаров »

За ранен още не е късно да опиташ,препоръчвам ти Паулина Бг,сложи и Жар ,но внимавай с него,защото е полудетерминантен и се задънва оставяй своевременно колтуци. Фантазия е червен средноранен сорт на Опал зи много съм доволен от него,за розов ти препоръчвам Розова магия пак на същата фирма. Семената не са стерилни в смисъла на това за което питаш ,иначе не са хибриди тоест можеш да си взимаш семена от доматите ,които ще отгледаш,но в пакетчета от един грам има около 350 семена,които трудно се изразходват за една година.
Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Re: Семена в последния момент - от кой производител?

Мнение от sweety »

Благодаря отново за информацията, ще потърся сайтове на тези фирми и дано имат представителства в Пловдив или електронни магазини, че... ще има главоболия. :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Re: Семена в последния момент - от кой производител?

Мнение от sweety »

В крайна сметка си взех домати Фантазия и чушка Пловдивска капия на Опал Зи. :dovolen: Утре ще ги сея за разсад, но ми се иска да купя и за краставици и корнишони, кои сортове са негорчиви, мога ли да прочета някъде по въпроса? :oops:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Семена в последния момент - от кой производител?

Мнение от tsany »

Аз си купувам от сортови семена на женския пазар, тяхно производство са и са пресни
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”