Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Краставици

Мнение от prijatel62 »

МГХ написа:А това четох тези дни и още не съм го опитвала : " Поливайте краставиците със содов разтвор в съотношение една лъжица на 10 литра вода веднъж на две седмици, за да предотвратите пожълтяването на листата им.
Добре, сега колежке ще ме зарадваш, ако това пожълтяване включва и брашнеста, и гадната кубинска мана...
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Краставици

Мнение от prijatel62 »

А това на какво ви прилича? Белите петна са сухи, а по периферията някои листа приличат на опърлени... :ovtza:
Изображение
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Краставици

Мнение от къщичка »

Краставица крокодил, тъмно зелената е за сравнение. Мнооого хрупкава! Отвън прилича на болна, ама си е нормална и крехка.

Изображение

Изображение
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Крокодилката наистина е мнооого хрупкава. :) Оставих две краставици за семена и понеже станаха доста жълти, ги откъснах. Разрязах едната, но семенцата не са се напълнили. :ufff: Дали другата, както е откъсната, ще узрее? Друга година не ги пипам до декември, т.е. чак тогава отделям семената. Тази нещо се разбързах и голям провал! :cry:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от nadin »

alys написа:Крокодилката наистина е мнооого хрупкава. :) Оставих две краставици за семена и понеже станаха доста жълти, ги откъснах. Разрязах едната, но семенцата не са се напълнили. :ufff: Дали другата, както е откъсната, ще узрее? Друга година не ги пипам до декември, т.е. чак тогава отделям семената. Тази нещо се разбързах и голям провал! :cry:
Ам че аз така като ги гледам те са си стерилни хибриди и семена няма да хванат. А и да хванат нещо най-вероятно ще
има разпад на сорта до някой от родителските форми, така че няма смисъл да ги оставяш за семе. То с повечето хибридни краставици е така.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Краставици

Мнение от къщичка »

Моята със сигурност не е хибрид, защото семенцата са ми от приятелка, която всяка година си събира и сее.
На мен това ми беше първата краставичка, мислех даже че е одъртяла, ама външният вид лъже.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Краставици

Мнение от Краси Лазаров »

Краставица крокодил не е хибрид,аз я отглеждам трета година. Алис понякога в половината краставица няма семена,но в другата половина има.
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Моята си имаше семена, ама като съм се разбързала... Нищо, де, има време. :)
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Краставици

Мнение от dung »

Сях си краставици (Гергана) втора реколта. Пораснаха и се развиха много добре. На всеки корен има по десетина цветчета, но всички са ялови (нямат завръз).
И предишни години краставиците ни са имали ялов цвят, но чак пък да няма нито една завързала краставичка ... :snif:
Поливам ги всяка вечер. Аз ли бъркам нещо? :hmmm:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Краставици

Мнение от Албена »

къщичка написа:Моята със сигурност не е хибрид, защото семенцата са ми от приятелка, която всяка година си събира и сее.
На мен това ми беше първата краставичка, мислех даже че е одъртяла, ама външният вид лъже.
Това ли бил крокодила! :mrgreen: Харесва ми - хрупкава и вкусна. По нашия край на Крокодила му викат селска краставица ;) ,явно защото е стар сорт. За семе оставете краставицата да узрее ,докато стане много дебела и с кафеникав цвят.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”