Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Краставици

Мнение от Светката »

Янче, със сигурност ще имаш семена от Крокодилката.
Чакам само един приятел да ми донесе.Из ония дни ми каза ,че сял на полето и още давали.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Deleted User 2919

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:Нашите краставици са на земята. Никога не сме дигали краставици нагоре, по колове и мрежа, никога. Доста листа опират по земята. Скоро ще започват да се разболяват, с нищо не съм пръскала и не мисля да пръскам. Просто тия дни ще засея нови семки направо в земята, докато старите сдадат багажа, новите ще станат за бране.
Сега вече берем по около килограм на ден, а влековете са още малки, около метър и малко. Има ли нещо с което да ги напръскам профилактично, та да забавя болести, които неминуемо се появяват? Нещо комбинирано за всичко евентуално, и с кратък карантинен срок?
Тези краставици, които оставих на земята и в плевелите са по-добре от изчистени и хванати да пълзят на горе. Даже от тях събрахме преди два дена няколко бройки в тревата :o ..
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

В една от темите dung се беше оплакала, че краставиците имат само мъжки цветове. Попадна ми една статия за възможните причини и колкото и да ми е странно, една от тях е сеенето на семена от последната реколта. http://www.dacha.interopttorg.ru/sad/156.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

alys написа:В една от темите dung се беше оплакала, че краставиците имат само мъжки цветове. Попадна ми една статия за възможните причини и колкото и да ми е странно, една от тях е сеенето на семена от последната реколта. http://www.dacha.interopttorg.ru/sad/156.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е странно, писали сме и преди. Когато имате семена краставици от предната година трябва да ги държите минимум месец при температура поне 30 градуса, за да избегнете образуването на много мъжки цветове
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Ния, благодаря за мнението за краставиците в доматената тема. Ние да сме живи и здрави! Краставици ще сея на няколко пъти. Не знам дали ще ми се получи поетапно засаждане. Миналата година първата корнишонка стана около 10 май. Като цяло не ми тръгнаха корнишонките в оранжерията и ги изскубах една по една. След два-три дни ще сложа семена за нов разсад. Краставиците поне сравнително бързо стават. Лошото е, че мястото вкъщи взе да се изчерпва и затова някои разсади отиват за засаждане, пък каквото стане. Както ми писа Краси Лазаров, не губя нищо - имам или опит, или зарзават. :)
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Краставици

Мнение от ния »

alys написа:Ния, благодаря за мнението за краставиците в доматената тема. Ние да сме живи и здрави!
:lol: ,Не недей,това е от проба грешка :lol:
Митко ,не ме кръсти с тез 12 гр на почвата в оранжерията при -1 от вън,посмъртно няма как да ти е 12гр,може само дневно,говорих за трайно затоплене на над 10гр,иначе мре под 10 и то при 5 часа в денонощието,за да компесира тез часове иска поне да е полята с проплант,мога да не спирам да споря-видяла съм го :svekurva:
С печка ,с ел одела и тунел с агрил оживяха :stiskam: -много слаба коренова система имат,от кихане мре краставицата,ноооо расте с часове при условия-кеф си е и ражда след 45 дни :stiskam: ,та сейте на етапи.
Изображение
Изображение
Изображение
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Краставици

Мнение от peterstamov »

Тоз Дефенс някой отглеждал ли го е предходни години? Що не понася студ и влага? Уж скъпа!
Краставицата пуска ли корени от стеблото? Няколко коренчета дето беше полегнала ги скъсах над прищипаното и ги боднах?
May the Force be with You!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

peterstamov написа:Тоз Дефенс някой отглеждал ли го е предходни години? Що не понася студ и влага? Уж скъпа!
Краставицата пуска ли корени от стеблото? Няколко коренчета дето беше полегнала ги скъсах над прищипаното и ги боднах?
"Скъпите" партенокарпни краставици искат точно определени условия, много рядко има краставица от тоя тип , която издържа в обикновени оранжерии без контролиран климат.
На втория въпрос - пуска коренчета, но трябва да държиш по-сухо, че лесно загниват
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Краставици

Мнение от reni7377 »

peterstamov написа:Тоз Дефенс някой отглеждал ли го е предходни години? Що не понася студ и влага? Уж скъпа!
Краставицата пуска ли корени от стеблото? Няколко коренчета дето беше полегнала ги скъсах над прищипаното и ги боднах?


Аз го отглеждах и много корени загниха и умряха,но аз го отдадох на моята некомпетентност!Тази пролет си взех поуки,но....много тежки условия за толкова топлолюбиво растение!Жълтяха,мъчиха се а от 27 март имат малки краставички!Дано не ми отиде труда на халост! :stiskam:


Някой отглеждал ли е Китайска змия-директен сорт?Чайнезе снейк!Много суперлативи и най вече много хрупкав и с по ниско съдържание на вода.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Краставици

Мнение от ния »

Аз съм на Тести кинг на японците-добри са :D
Но бива ли края на април такава студ да е :cry:

Изображение
таз ще се спаси,но многоооо зор
За разсадената Сандра нямам много надежди,ноооо наша грешка :hihihi:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”