Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

И аз разсаждах моите върху найлон и тъй като беше доста късно, нямаше време за разрохкване, набързо насадих през отворите. За всеки случай засадих един ред без найлон, за да се застраховам, че няма да си изгубя тотално ягодите. :) Гледам, че не всички са ми се прихванали в дупките на найлона, но голяма част са успели. Не всички са вече над найлона (не успях да го изпъна добре), но като надникна, се виждат зелени листета.
Иванина, те нали доста надалече пускат ластуни. Ти, като решиш да ги размножаваш, ще махнеш найлона поне на едната леха или на част от нея и ще имаш материал, така мисля.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от хортензия »

Не се притеснявайте ,такива дълги ластуни пускат,че ще ви омръзне да ги чистите :dovolen: Аз отглеждам от 6 год.само под такова фолио ягоди и всяка година режа или късам за цяло село :D На 4 години махам найлона ,изоравам,наторявам и пак оформям високите лехи,маркучите покривам и засаждам предварително подбраните млади мустачки :daaa:
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от vlax »

ivanina написа: Чудя се сега , дали отново да сложа найлона отгоре им?...обаче в главата ми се върти въпросът - ще мога ли след година , две да отделя нов млад посадъчен материал от ягодите покрити с найлон след като няма почва върху която да се прихванат мустаците/ластарите/ ? :hmmm: ....или ще изгубя сорта!? :hmmmmmm:


Не се чуди,няма проблем от найлона,такива ластуни пускат,че ще имаш да чистиш и да раздаваш на всички комшии.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivanina »

alys написа: Иванина, те нали доста надалече пускат ластуни. Ти, като решиш да ги размножаваш, ще махнеш найлона поне на едната леха или на част от нея и ще имаш материал, така мисля.
хортензия написа:Не се притеснявайте ,такива дълги ластуни пускат,че ще ви омръзне да ги чистите :dovolen: Аз отглеждам от 6 год.само под такова фолио ягоди и всяка година режа или късам за цяло село :D
vlax написа:
ivanina написа: Чудя се сега , дали отново да сложа найлона отгоре им?...
-----------------------------------------------------------------------------------
Не се чуди,няма проблем от найлона,такива ластуни пускат,че ще имаш да чистиш и да раздаваш на всички комшии.

Благодаря ви мили другарчета! :tzvetentze:
Ще послушам съвета ви! :daaa: ....и тази нощ да ги повали дъжда , а утре ще са отново завити под найлона!
Иначе липси при тях няма, само дето са по дребнички. :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

И моите са така, ще пораснат. Ще разсаждаме пак заедно, живи и здрави. Може да обменим и сортове :).
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от divna78 »

Аз пък влизам тук с малко странен въпрос, моля, ако прецените, че не е точно за темата- да ме насочите къде да го задам! Искам да се отърва от едни къпини, които почти са завзели целия двор! Къпините са дивачки и тъй като повече от 10 години никой не се е грижил за двора, те почти са го превзели... Колкото и да ги режем и пръскаме ( с раундъп сме пробвали ) те продължават да се разпростират... :evil: с коренищата си повдигат плочите на пътеките, а и още сума проблеми създават. Та ще съм благодарна на съвет как да се избавя от тях.... някакъв препарат :hmmm:

Изображение тази снимка е зад къщата, но страничното продължение е почти същото- стърчащи клечки, коренища и постоянно излизащи нови " пипала" :ufff:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от kim »

vlax написа:
ivanina написа: Чудя се сега , дали отново да сложа найлона отгоре им?...обаче в главата ми се върти въпросът - ще мога ли след година , две да отделя нов млад посадъчен материал от ягодите покрити с найлон след като няма почва върху която да се прихванат мустаците/ластарите/ ? :hmmm: ....или ще изгубя сорта!? :hmmmmmm:


Не се чуди,няма проблем от найлона,такива ластуни пускат,че ще имаш да чистиш и да раздаваш на всички комшии.
Подкрепям! :daaa:
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivrabetsa »

divna78 написа:Аз пък влизам тук с малко странен въпрос, моля, ако прецените, че не е точно за темата- да ме насочите къде да го задам! Искам да се отърва от едни къпини, които почти са завзели целия двор! Къпините са дивачки и тъй като повече от 10 години никой не се е грижил за двора, те почти са го превзели... Колкото и да ги режем и пръскаме ( с раундъп сме пробвали ) те продължават да се разпростират... :evil: с коренищата си повдигат плочите на пътеките, а и още сума проблеми създават. Та ще съм благодарна на съвет как да се избавя от тях.... някакъв препарат :hmmm:

Изображение тази снимка е зад къщата, но страничното продължение е почти същото- стърчащи клечки, коренища и постоянно излизащи нови " пипала" :ufff:
За да има ефект от хербицида,независимо дали е контактен или системен,трябва да има достатъчно контактна площ.Тоест,оставете да излязат добре облистени леторасти,които да пръскате,а не голи пръчки!
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от divna78 »

ivrabetsa, благодаря! Тази година ще пробваме в този ред! Че май до сега мъжа ми първо коси, после пръска! Една къпина, която е централно пред къщата, разбила е пътеката, завзема една пейка, пуска пипла и вечно сме с раздрани крака, а пък имаме малко детенце, та мъжа ми я пръска, изкоренява, посипва със сол, с нафта, пали я, изкоренява я.... и тя все си избива... по-трудно умира и от Брус :shock:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 362 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от zeleno »

с изкореняване няма да се получи
пред блока копаха от топлофикация три метра дълбоко - до дъното на изкопа имаше корени от къпините :shock:
и от парче корен тръгва и върви нагоре , докато избие
корените които оцеляха измежду розите съм рязала един по един и пресния отрез мазах с неразреден раундъп , получи се
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”