Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 176 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от dung »

Аз вчера си изрязах касиса, а утре, ако е хубаво времето, ще почвам да режа малините.
При нас температурите вече са над нулата.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivrabetsa »

dung написа:Аз вчера си изрязах касиса,
Ако имаш възможност,пусни снимки, да сравня формировката!
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 176 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от dung »

О, не е за снимане :oops: - просто изрязах изсъхналите клони и тези, които са се разпростряли много настрани.
azalia
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Апр 9, '13, 15:42
Местоположение: Ахтопол,Стара Загора

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от azalia »

Днес ми донесоха 6 корена ягода сорт Остара от Хоум макс.Някой има ли опит с този сорт,едри ли са ,наистина ли плододават цело годишно?
„Питате ме защо купувам ориз и цветя?
Купувам ориз, за да живея, а цветята – за да имам причина да живея.”
Конфуций
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivanina »

Тази есен , доста се потрудих с ягодовите насаждения.
За първи път ползвах и черен найлон при засаждането.
Ягодите засадени рано есента се прихванаха бързо и се показаха тази пролет през отворите,
но по- късно засадените от материал останал от моята градина, понеже беше много дребен - тук там се забелязваше през отворите , и аз Тома неверни махнах найлона.
Оказа се че коренчетата са живи.
Чудя се сега , дали отново да сложа найлона отгоре им?...обаче в главата ми се върти въпросът - ще мога ли след година , две да отделя нов млад посадъчен материал от ягодите покрити с найлон след като няма почва върху която да се прихванат мустаците/ластарите/ ? :hmmm: ....или ще изгубя сорта!? :hmmmmmm:

Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

И аз разсаждах моите върху найлон и тъй като беше доста късно, нямаше време за разрохкване, набързо насадих през отворите. За всеки случай засадих един ред без найлон, за да се застраховам, че няма да си изгубя тотално ягодите. :) Гледам, че не всички са ми се прихванали в дупките на найлона, но голяма част са успели. Не всички са вече над найлона (не успях да го изпъна добре), но като надникна, се виждат зелени листета.
Иванина, те нали доста надалече пускат ластуни. Ти, като решиш да ги размножаваш, ще махнеш найлона поне на едната леха или на част от нея и ще имаш материал, така мисля.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1007
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 136 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от хортензия »

Не се притеснявайте ,такива дълги ластуни пускат,че ще ви омръзне да ги чистите :dovolen: Аз отглеждам от 6 год.само под такова фолио ягоди и всяка година режа или късам за цяло село :D На 4 години махам найлона ,изоравам,наторявам и пак оформям високите лехи,маркучите покривам и засаждам предварително подбраните млади мустачки :daaa:
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от vlax »

ivanina написа: Чудя се сега , дали отново да сложа найлона отгоре им?...обаче в главата ми се върти въпросът - ще мога ли след година , две да отделя нов млад посадъчен материал от ягодите покрити с найлон след като няма почва върху която да се прихванат мустаците/ластарите/ ? :hmmm: ....или ще изгубя сорта!? :hmmmmmm:


Не се чуди,няма проблем от найлона,такива ластуни пускат,че ще имаш да чистиш и да раздаваш на всички комшии.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivanina »

alys написа: Иванина, те нали доста надалече пускат ластуни. Ти, като решиш да ги размножаваш, ще махнеш найлона поне на едната леха или на част от нея и ще имаш материал, така мисля.
хортензия написа:Не се притеснявайте ,такива дълги ластуни пускат,че ще ви омръзне да ги чистите :dovolen: Аз отглеждам от 6 год.само под такова фолио ягоди и всяка година режа или късам за цяло село :D
vlax написа:
ivanina написа: Чудя се сега , дали отново да сложа найлона отгоре им?...
-----------------------------------------------------------------------------------
Не се чуди,няма проблем от найлона,такива ластуни пускат,че ще имаш да чистиш и да раздаваш на всички комшии.

Благодаря ви мили другарчета! :tzvetentze:
Ще послушам съвета ви! :daaa: ....и тази нощ да ги повали дъжда , а утре ще са отново завити под найлона!
Иначе липси при тях няма, само дето са по дребнички. :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

И моите са така, ще пораснат. Ще разсаждаме пак заедно, живи и здрави. Може да обменим и сортове :).
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”