от А до Я за любимите домати!

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от alexg »

Елена 66 написа:Значи Романеско не е хубав, щом няма отзиви за него. Ами той и без това още го няма никакъв, сят е на 04 .02. освен да се откажа от него.
Какво ти пречи да пробваш с няколко корена щом имаш засети семена. Вкусове различни. :dovolen: Аз тази година се отказах от червените домати, защото като ги има по едно и също време с розовите, всеки им се назландисва.
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Елена 66 »

Ето още снимки . поглед отгоре. Изображение
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Елена 66 »

Изображение
Изображение
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от vlax »

Елена 66 написа:
.....Отгоре не е равна,а е с лек наклон тип хармоника.Мрежата е засенчваща 30% , и през нея си минава вода така, че наклона не трябва да е голям. .....Миналата година сложих и найлон върху мрежата, но не стана добре, като заваля станаха едни шкембета, и го свалих....
Моята конструкция е с по-голям наклон,точно заради образуването на тези шкембета при граушка.Две години я ползвам и не ме е била градушка и реално не знам моя наклон дали е добър.За това попитах дали се образуват шкембета при тебе при градушка при този малък наклон.
Елена 66 написа:
Тази година ще и е 4- та, отсрани я връзваме със сезал, ММ промушва през нея в крайщата едни пръчки и я изпъва така, абе доста играчка ама си струва.
Моята по края я връзвам със свински опашки и бързо става ,на есен ги махам.
Елена 66 написа:
Тая година се надявам да сложим капково най-после, че ми омръзна да се боря с маркуча.

Мога да помогна с опит,ако има нещо питай,мога да сложа и снимки.
Елена 66 написа:
Такива щипки си купих миналата год. и не съм ги слагала. Не знам колко мм са, но при мен пръчката е арм. желязо 10мм.,като е малко растението ще се смква, а след това като се удебели ме е страх да но го притиска, и така си ги връзвам със сезал.
Тези щипки не са за арматурно желязо.Сгъвката на щипката хваща сезал,канап и др. и така се фиксира да не пада,няма как да хване арматурното желязо, а светлия отвор на щипката е за стеблото на домата.
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Елена 66 »

Имам снимки и от градушка, издържа мрежата, не се скъса. Изображение
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4935
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 61 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от къщичка »

Елена, ти като фокусниците-хоп, и вадиш по нещо интересно от ръкава :P
Аз не виждам сега снимката, май е нещо от нета ми.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Миша »

А кога ще направите новата тема, хайде някой да се престраши , не боли :mrgreen: Направете и темата за сортовете, пуснете тема "Хитринки разни и разнообразни- конструкции, мрежи, помощни материали " или нещо подобно, точно като за коментарите в горните постове, пуснете и една тема от рода на "Ами сега ?-болест, недостиг или що е то ?" или както го измислите, иначе темата продължава да се пълни и някой пак ще ревне, че инфото е много :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4935
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 61 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от къщичка »

http://littlebg.com/%d1%81%d1%8a%d0%b7% ... %82%d0%b8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Тук май става дума за момините сълзи, които чакаме.
tevriala
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Дек 29, '15, 10:39

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от tevriala »

Въпреки, че събрах достатъчно за тази година, онзи ден се изкуших и си взех семена на "черен от Крим" . После прочетох добри отзиви на руски, с помощта на гугъл разбира се . Ако правилно е превел, доматът е много вкусен и едър. Някой садил ли е такъв? Не зная къде ще ги побирам всичките тия сортове, че хич не ми се иска да са по-едно коренче, ама какво да правя изкуших се !
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от МГХ »

Засетите семена Паулина на 7.2.2016 поникнаха днес :ieeee:
Миналата година сях Черен Крим. Получи се едър , но малко блудкав. Вкусът му на мен не ми допадна, макар че харесвам черни домати..Повече ми допадна друг рускиЧерна зебра .
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”