от А до Я за любимите домати!

Модератор: Миша

Заключено
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Teodora76 »

SashaP, не сме, аз не съм от В. Търново.
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Елена 66 »

Здравей alexg,

Да много хубава стана, ММ я прави преди 3 години, игра си 1 месец да прави заварки.Но най ми харесва това, че пръчките ги закачам като бастуни/отгоре са завити/ и долу се забождат 20 см. Преди това беше мъка, първо с един лост правеше дупка , а сега мога и аз да си ги слагам и то за нула време.
Гледам около 200 корена домати, краставици два реда, тиквички, малко чушки/най вече люти, при мен капии не стават/, зелен боб, тикви и това е , за домашно ползване. Доволна съм, не съм купувала домати от години, даже и за зимнина.
Две три години садя Сърцето на Албенга/много ни харесва/, Розов гигант , Червен гигант, само директни сортове. Тази година взех някакви Романеско, ще ги видиме какви са.
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Елена 66 »

Изображение Снимка отгоре.
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Елена 66 »

:tzvetentze: [quote="tevriala"]Елена, изключително много ме впечатли конструкцията и колко добре си подредила зеленчуците. Ще се радвам ако качиш още снимков материал. Голямо удоволствие е да се гледат градини за пример. Красота!

:tzvetentze: Благодаря !
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от къщичка »

Елена, добре дошла!
Поздравления за теб и ТМ, прекрасна градинка!
Идеята с бастунчетата според мен е гениална, така може да се фрезова спокойно.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от reni7377 »

Елена,много красиво и подредено.Душата ми се напълни!Браво и на теб и на мъжът ти!Мечтая си моята половинка поне малко да се заинтересува от моите градинарски изяви и да се включи,но...за сега нъц!
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от alexg »

Елена 66 написа:Здравей alexg,

Да много хубава стана, ММ я прави преди 3 години, игра си 1 месец да прави заварки.Но най ми харесва това, че пръчките ги закачам като бастуни/отгоре са завити/ и долу се забождат 20 см. Преди това беше мъка, първо с един лост правеше дупка , а сега мога и аз да си ги слагам и то за нула време.
Гледам около 200 корена домати, краставици два реда, тиквички, малко чушки/най вече люти, при мен капии не стават/, зелен боб, тикви и това е , за домашно ползване. Доволна съм, не съм купувала домати от години, даже и за зимнина.
Две три години садя Сърцето на Албенга/много ни харесва/, Розов гигант , Червен гигант, само директни сортове. Тази година взех някакви Романеско, ще ги видиме какви са.
Впечатлява ме когато видя нещо ново и различно, винаги може да се взаимства някаква идея. При моята конструкция при всеки ред горе съм пуснал стоманени въжета с обтегачи. По не е стабилно, но определено съм доволен миналата година. От Романеско въобще не съм впечатлен и не бих го садил повече. Сорентино е за предпочитане.
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Елена 66 »

alexg написа:
Елена 66 написа:Здравей alexg,

Да много хубава стана, ММ я прави преди 3 години, игра си 1 месец да прави заварки.Но най ми харесва това, че пръчките ги закачам като бастуни/отгоре са завити/ и долу се забождат 20 см. Преди това беше мъка, първо с един лост правеше дупка , а сега мога и аз да си ги слагам и то за нула време.
Гледам около 200 корена домати, краставици два реда, тиквички, малко чушки/най вече люти, при мен капии не стават/, зелен боб, тикви и това е , за домашно ползване. Доволна съм, не съм купувала домати от години, даже и за зимнина.
Две три години садя Сърцето на Албенга/много ни харесва/, Розов гигант , Червен гигант, само директни сортове. Тази година взех някакви Романеско, ще ги видиме какви са.
Впечатлява ме когато видя нещо ново и различно, винаги може да се взаимства някаква идея. При моята конструкция при всеки ред горе съм пуснал стоманени въжета с обтегачи. По не е стабилно, но определено съм доволен миналата година. От Романеско въобще не съм впечатлен и не бих го садил повече. Сорентино е за предпочитане.
Ти направо ме уби, а за съм заложила на него за ранен домат.
Някои друг има ли впечатления от Романеско?
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от къщичка »

Елена, за ранен тук много хвалиха ръгби и аз си взех от него.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от vlax »

Елена 66,извинявай, ако може да сложиш още снимки.Много добре и хубаво е станало.Предстои ми смяна на местото и конструкцията за зеленчуците.Колегите също искаха още снимки. :tzvetentze:
Имам въпроси.Отгоре това мрежа против градушка ли е, и ако да наклона не е ли малък на мрежата?
http://www.filbo.eu/bg/product/3593-sht ... rryNVIcq4h
Някой ако е ползвал такива пластмасови щипки за домат ,може ли да сподели дали е доволен.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”