Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
troll

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от troll »

Да да!
Аз пазарувам от един юнак и туй е california wonder bell pepper.
Много юбава чушка!
Огледах ти внимателно снимката тук таквиз хубави патладжани няма.
Тия тук може и да са по тежки но са тесни и дълги.
Май много бързо са расли. :svekurva:
Такива намирам повече в магазина, от мехико и наоколо.
А за почвата тука ме спукаха от майтап.то беше като дойдох. Ама аз си и купувам нова всяка година и ми е кеф.
Много ме кефи дребосъка в саксията.
:lol:
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ния »

Патладжана е "Арагон" на Clause,не е расъл бързо,просто е красота :D ,гледам го 4 год,но става през година :lol: ,не знам какво иска :hmmm:
Изображение
Този е 1,2кг
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Ния, патладжан "убиец" - красота! Аз вече не се и опитвам да отгледам. Студено му е при мене. В оранжерията дали ще стане? Само си питам.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ния »

Дааааа,но няма смисъл,сея го рано и го гледам вън под тунел и ражда до края.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

ния написа:Дааааа,но няма смисъл,сея го рано и го гледам вън под тунел и ражда до края.
Виж това ме заинтересува. Патладжанът е единственият зеленчук , който не мога да отгледам. Растението става супер , цъфти красиво , връзва патладжанчета и стават едни мънички и ... абе не върви. Може би им е студено пролетта , а лятото нощите са им студени. Щото денем е 38 градуса , а нощем пада на половина.
Кога ги слагаш в тунел ? По кое време и до кога ?
troll

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от troll »

Патладжана е особено животно. С много дълга вегетация.
Инак всичко му е нормално, но като роди малки патладжанчета иска сухо топло време. Много топло.
Ако го има расте с часове. Голяма е атракция. Но ако го няма седи тъй и дреме ММу.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ния »

МГХ написа:
ния написа:Дааааа,но няма смисъл,сея го рано и го гледам вън под тунел и ражда до края.
Виж това ме заинтересува. Патладжанът е единственият зеленчук , който не мога да отгледам.
Кога ги слагаш в тунел ? По кое време и до кога ?
Е да не мислиш че всяка година го докарвам до тоз вид :eeeh: ,но сея края на януари,никва и расте бавно,изнасям го средата на април ,в студеното не ще вода и като се оцели дъждовна пролет го забрави :lol: -та в тоз ред на мисли Трол е влязъл в играта със зеленчука,усетил ги е :lol:
Друго важно е, че да стане иска да не е на гъсто, по едно коренче и схема 60/40/80 :D -речено при 2 реда 40см един от друг ,в реда 60см и пътека 80см.Много добре му става ако махнеш първите 3 култука,те раждат ниско и плода ти е заврян в земята и забавя самото растение.
Не е сложно,харесвам го когато се получи,много ме радва.
Август месец нали е ваканция и много българи работещи в чужбина минаха през пазара,та обрах овации от клиент връщаш се от Гърция,помоли да го снима-бяхме набрали току що 8 бананови кашона и то все едри за да го покаже в Гърция че това е родено от нашата земя и да не си мислят те ,че само тяхното е хубаво.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

А,аа . ОК! Ще сея януари като си заминат дъщерята и внука на 18-ти. И ще му осигуря място до пътеката . На широчко и на слънце.
troll

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от troll »

Сигурно обича да има въздух, но не течение.
А патладжана като стане много му се радвам.
Ама при мен е влажно и малко слънчеви дни има и къси като за него.
Таз година бях боднал в контейнери много и различни, но щом родиха и катеринките ги изпокъсаха.
Изображение
Предишната(2015) година гледах една Черна хубавица
Изображение
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ния »

Трол,ми зор му е в саксии :lol: :lol: :lol: -видимо е нали,
красавицата е била в земята ,нали? :hmmm:

Изображение

Гадничко е от саксиия да ти я хареса катеичката,чак сега вдянах поблема с тях,аз 2013 г имах ядове с охлювите,голямо ядене падна и харесваха най-хубавите,как не и горчаха :hmmm:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”