Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от toni »

Еви, дай няколко семки от тоз домат. Тате загуби сорта преди години и сега ми е само спомен от детството. А за копането- пИши ме в отбора, с лопатата съм много силна, с мотика- хич ме няма (само в цветните лехи я ползвам).
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от johnstalker »

Прилича ми на "Идеал".. набръчкан е кат мишелинче ;)
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от orkud »

Със сигурност не е Идеал, той е от порядъка на 150-200 гр. и е гладък. Аз всяка година сея за разсад семе на Идеал и Рила и тъкмо разглеждах сортовете за такъв едър домат. Повечето са си чисто домашни селски сортове, подавани от съседка на съседка и от съфорумка на съфорумка :lol: :lol: . Проблема им е, че дават по малко плод на корен, но пък вкуса им е несравним с нищо друго. Еви, подсказвай сега какви са твоите домати и ако не се продават, ще даваш наред, няма да се отървеш :hihihi:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от nel4o »

toni написа: А за копането- пИши ме в отбора, с лопатата съм много силна, с мотика- хич ме няма (само в цветните лехи я ползвам).
Мога да връзвам колци и онова с мотиката :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Мария Николова »

orkud написа: Проблема им е, че дават по малко плод на корен, но пък вкуса им е несравним с нищо друго.
За повече плод на корен от тези "грамадански домати", отстранявах листата на 2/3 от дължината на разсада и засаждах легнало стеблото с корена. Само 1/3 оставях над пръстта. Цялата заровена част от стеблото обраства с корени, които изпращат мощни порции храна. Лошото на хубавото беше, че така чувствително забавях цялата вегитация на растенията... :snif: Решението е част от тези семена да сеят заедно с най-ранните домати, рано да се разсадят на постоянните си места и да имат "аванс". Друга част от семената заедно със средно ранните сортове (какъвто е и този наистина "домашен" сорт).
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от evita »

Баш тоя сорт е италиянски някакъв,но определено не съм много доволна от него.Плодовете са с много нежна ципа и ако не се консумират същия ден,на другия са на боза.(за протокола домата от снимката беше към половин кг).Също има голям зелен пръстен,а това си е фира :twisted: .
От 4-5 години не сея български семена,това което пише на опаковката не отговаря на съдържанието.
А тази година една съседка ми даде семе от нейните домати(увери ме че не са хибридни) , един домат-1 кило :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Мария Николова »

quote="evita"] А тази година една съседка ми даде семе от нейните домати(увери ме че не са хибридни) , един домат-1 кило :ieeee:
Кило домат
със цвят червен??? :shock: :potekoha:
Един за теб,
един за мен!!! :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от orkud »

s_t_m написа:
quote="evita"] А тази година една съседка ми даде семе от нейните домати(увери ме че не са хибридни) , един домат-1 кило :ieeee:
Кило домат
със цвят червен??? :shock: :potekoha:
Един за теб,
един за мен!!! :ieeee:
:lol: :lol: :lol:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от mucunka »

Еви,ако искаш едри домати,си купи червен и розов гигант,а така също и биволско сърце,невероятен домат и като вкус и като качество.От него също има и розов и червен.Ще погледна точно имената и ще ти пиша.Мога да ти дам семена от един също много вкусен чушко-домат.Червен,изобилие от едър ,вкусен плод.Също и Наслада-нов сорт,едър,гладък,много здрав при съхранение .Аз харесвам само едри сортове,с дребни семки и меснати,както казват при нас.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от evita »

Муцунка,тая година ще сея от съседския вид.Насладата я опитах,хареса ми,но доматите на съседката са по-големи :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”