Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от хортензия »

Тия дни е слънчево при мен и почти 20°та си помислих че може и да се получи :hmmmmmm:
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от цер »

хортензия написа:Тия дни е слънчево при мен и почти 20°та си помислих че може и да се получи :hmmmmmm:
нощем е студено.а за овчата тор можеш по принцип да сложиш и от нея(имам предвид прясна)
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivanina »

MitkoGeorgiev написа:Видя ли тома неверни :D
....и видях , и осъзнах ...и днес акъл давам. :nod:
Но за мен всяко едно нещо трябва да Узрее в съзнанието ми като необходимост, - за да го пожелая , приложа и да му се раздам.
Кали, по всяка вероятност на разсада като поотрасне ще му стане тясно в тия формички и смятам да го насадя под найлон в тунелчета десетина дни - преди май месец.
Алис , на площадката на стълбището дневната температура за сега стига до 20*- 23* С , а нощната 12*.
Тази нощ пипера ще спи на площадката , а доматите за първа вечер ще спят на палатка със щайгите в оранжерията. Нощната при нас я дават 6* - загънах ги допълнително с найлон , под тунелче.
Сега една друга градинарска необходимост зрее в главата ми , но не смея да я споделя в къщи ...щото няма кой да ми уйдиса. :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от vanina_g »

Здравейте, надявам се, че приемате новаци :P
Първо да се похваля - засяхме в градинката магданоз, салвия, грах и лапад. Надявам се нещо да поникне, ама втора седмица вече не виждам нищо да зеленее Confused Нормално ли е? Сигурно много бързам ...
И пак въпрос - някой отглеждал ли е джинджифил? Поръчах една луковица за проба - ама не можах да намеря много информация. Имате ли идея как се гледа, някакви специални грижи, ще стане ли нещо изобщо :hmmm:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivanina »

Не бързай, всичко ще изникне след този хубав мартенски дъжд. :dovolen:
Само да се позатопли времето и всичко ще хукне, и аз преди няколко дни сях магданоз и копър , но магданоза никне бавно. :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Пробвах се с джинджифил, но иска топло и много влага. Не трябва да е засадена цялата грудка в земята. При мене успя да изкара зеленко към 25 см и накрая го счупих по невнимание. Това към края на септември или октомври и се отказах. Ама го разнасях къде ли не - хем да му е топло, хем да не го пече директно.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivanina »

alys написа:Пробвах се с джинджифил, но иска топло и много влага. Не трябва да е засадена цялата грудка в земята. При мене успя да изкара зеленко към 25 см и накрая го счупих по невнимание. Това към края на септември или октомври и се отказах. Ама го разнасях къде ли не - хем да му е топло, хем да не го пече директно.
:D ...ако смея да попитам , за какво се ползва това чудо!? :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivrabetsa »

Подправка за ястия,сладкиши и за чай.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от nadin »

Добавен в билков чай предава една пикантна лека люта нишка много приятна, а и е много полезен. Аз занм за една рецепра с лимон и мед която я дават че лекува всичко през зимата. ;)
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

nadin написа:Добавен в билков чай предава една пикантна лека люта нишка много приятна, а и е много полезен. Аз
:daaa: Така е nadin, чая става превъзходен :liubov: . Аз като alis съм се пробвала преди време да го отглеждам, но го докарах само до 60-70 см. После реших, че не си заслужава цялото това упражнение за едната тръпка да го имаш в саксия. Купувам си и захаросан, като локумчета. Люти малко, но пък е като елексир. :daaa:
Последно промяна от kim на Мар 15, '17, 21:33, променено общо 1 път.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”