Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Светката »

Ние също го отглеждахме много години.Бяхме го загубили като сорт. Тая година намерихме семе и го възстановихме,
а пък уж нов сорт а? :D
Сега ще ви покажа на един приятел пипера
Снимката е направена вчера 30.09.Цяло лято брали,пекли,яли,подарявали,правили туршии и като гледам се оказва че,все едно не е бран въобще. :daaa:
Изображение
Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от lidiq_macka »

Светката написа:Ние също го отглеждахме много години.Бяхме го загубили като сорт. Тая година намерихме семе и го възстановихме,
а пък уж нов сорт а? :D
Сега ще ви покажа на един приятел пипера
Снимката е направена вчера 30.09.Цяло лято брали,пекли,яли,подарявали,правили туршии и като гледам се оказва че,все едно не е бран въобще. :daaa:
Изображение
Изображение
И какъв е сорта на пипера на приятеля ти?Досега съм пробвала няколко сорта, е, няма и няма.Добив колкото да не е без хич....
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Светката »

Селски мн.едър.Името не се знае.Останал от едно време.Но той не е, такъв само от сорта,а и от грижите,въздуха,водата и т.н. :D
Зеленчукопроизводството е тънка работа.Да всеки сее,но не всеки получава това което иска. :D
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от mimivd »

Твоя приятел се е справил чудесно с отглеждането на пипер!
Виждам,че е садил по 2 стръка,а на колко см са му капките.Пре мен са на 15см,по два стръка и в момента са като гора ,има чушки но са истинска гора.
Светка ,би ли го попитал с какво тори и как полива.Моя позната -зеленчукопроизводител,ме посъветва при 2 литра на час,да поливам веднъж в седмицата за цяла нощ- около 7-8часа.Знам,че това е много относително,но все пак... да сверим часовниците.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от хортензия »

Аз съм много доволна от паланачко чудо -сръбското,едър много родовит и издръжлив на болести имам снимка само на първия завръз.Тази година го засаждах по едно коренче,но го отчитам като грешка ,защото на по-късен етап масово наляга от тежината на чушките по върха.
Изображение
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от mimivd »

Богата реколта е дало,браво!
При мен куца първия завърз,независимо от сорта,вторият е много по-силен...каква ли е причината...
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

Как се справяте с това полягане като завърже?
May the Force be with You!
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Попривързвам със сезал да се крепят едно друго. Според мене, най-добре е да има колчета и сезал хоризонтално опънат, на който да се подпрат, но само на места бяха полегнали повече и не стигнах до колчета.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Краси Лазаров »

В края и началото на лехата на четирите ъгъла се забиват четири колчета,но не съвсем в ъгъла,а малко към средата на лехата. По дължините на лехата се опъват два сезала,които се връзват на колчетата и на няколко места по ширина се връзват двата сезала един към друг,за да се укрепи по-добре пипера.
Аватар
green fairy13
Кафевар/ка/
Мнения: 750
Регистриран на: Дек 17, '13, 00:25
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от green fairy13 »

Lizi написа:Аз преди време купих семена, но не покнаха .
От разсад ли се садят иначе ?
моите са от семена, но си има тънкости при сеитбата. Първо се накисват да се рътят в топла вода. Сменя се поне 2 пъти дневно и така около 3-4 дни.След това на леха за разсад на 20см. едно от друго. На есен се местят на постоянното си място в наторен ров. Реколта - на 3 година след сеитбата. Когато престанем да ги берем правят красива ограда против любопитни съседи и на есен има и семена. Понякога и от тях никнат нови аспержи без никакви грижи. Могат да се садят и от разделено коренище, но ваденето на коренището за целта е доста трудно. Веднъж засадени са без проблеми и грижи - само плевене и бране. Дори почти не ги поливаме след приключване на брането.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”