Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Ким, чаят беше от пакетче.
Иванина, не пуша, а с кафето колко да прекалявам - 2-3 на ден (с мляко и захар, което вече не е кафе :mrgreen: )
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

alys написа:Ким, чаят беше от пакетче.
Е, не се брои :dovolen: . Изсушеният джинджифил няма много общо с пресния. Даже аромата е различен.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

sendi1966 написа:Мед,лимони и джинджифил-чудесен имуностимулатор.
Благодарение на него вече пета зима дори хрема не сме хващали в къщи. Пием го вечер на чай . Нарязан на тънки филийки джинджифил залят с гореща вода кисне докато стане приятен за пиене /лютичко е/ с лъжичка хубав мед /купен от производител /. :daaa:
А настърган с лимон и мед веднага пресича кашлица. Дори на внука давам по половин чаена лъжичка .
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

Изсушеният също се ползва, но като подправка. Не толкова за овкусяване, а да изпъкне аромата на другите :daaa:
Лично мнение.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от vanina_g »

Значи трудна работа :hmmm: И на топло! Благодаря на включилите се :tzvetentze:
Иначе родителите ми си правят настърган с мед - в буркана и всяка сутрин по една лъжица. Те много го харесват! И не боледуват напоследък през зимата. Наистина било много полезно. Аз обаче мед не обичам много много...
Искам в готвенето да го ползвам - обичам да гледам кулинарни предавания и много го употребяват, почти във всичко! Пробвах с купен от магазина и ми хареса - съвсем леко подлютява и става по-пикантно. Но малко трябва да се слага и много наситно да се реже или да се настъргва.
Абе поръчах го вече, ще пробвам за екперимент, ако стане добре, ако не - от магазина :D
РОУЗ

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от РОУЗ »

Имам есенно засадени салатки и спанак, ще ги разсаждам тези дни, време ли е да им метна по някое зрънце амониева селитра или нещо друго?
Зимуваха в лехата без укритие, това е спанакът, салатките са подобен размер, може би малко по-дребни.
Изображение
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivrabetsa »

РОУЗ написа:Имам есенно засадени салатки и спанак, ще ги разсаждам тези дни, време ли е да им метна по някое зрънце амониева селитра или нещо друго?
Зимуваха в лехата без укритие, това е спанакът, салатките са подобен размер, може би малко по-дребни.
По добре сложи тор на мястото където ще ги разсаждаш,иначе подхранването си е точно за времето когато започва активния растеж.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ния »

Не,има храна в почвата ,само я разови- копане искат :D ,ще се стопли и ще хвръкнат :daaa:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Миша »

ivrabetsa написа:
РОУЗ написа:Имам есенно засадени салатки и спанак, ще ги разсаждам тези дни, време ли е да им метна по някое зрънце амониева селитра или нещо друго?
Зимуваха в лехата без укритие, това е спанакът, салатките са подобен размер, може би малко по-дребни.
По добре сложи тор на мястото където ще ги разсаждаш,иначе подхранването си е точно за времето когато започва активния растеж.
салатки и спанак трупат много нитрати, ако се подхранват в студено време
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”