Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от mimivd »

Богата реколта е дало,браво!
При мен куца първия завърз,независимо от сорта,вторият е много по-силен...каква ли е причината...
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

Как се справяте с това полягане като завърже?
May the Force be with You!
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Попривързвам със сезал да се крепят едно друго. Според мене, най-добре е да има колчета и сезал хоризонтално опънат, на който да се подпрат, но само на места бяха полегнали повече и не стигнах до колчета.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Краси Лазаров »

В края и началото на лехата на четирите ъгъла се забиват четири колчета,но не съвсем в ъгъла,а малко към средата на лехата. По дължините на лехата се опъват два сезала,които се връзват на колчетата и на няколко места по ширина се връзват двата сезала един към друг,за да се укрепи по-добре пипера.
Аватар
green fairy13
Кафевар/ка/
Мнения: 750
Регистриран на: Дек 17, '13, 00:25
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от green fairy13 »

Lizi написа:Аз преди време купих семена, но не покнаха .
От разсад ли се садят иначе ?
моите са от семена, но си има тънкости при сеитбата. Първо се накисват да се рътят в топла вода. Сменя се поне 2 пъти дневно и така около 3-4 дни.След това на леха за разсад на 20см. едно от друго. На есен се местят на постоянното си място в наторен ров. Реколта - на 3 година след сеитбата. Когато престанем да ги берем правят красива ограда против любопитни съседи и на есен има и семена. Понякога и от тях никнат нови аспержи без никакви грижи. Могат да се садят и от разделено коренище, но ваденето на коренището за целта е доста трудно. Веднъж засадени са без проблеми и грижи - само плевене и бране. Дори почти не ги поливаме след приключване на брането.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от vanina_g »

Хора, връщах се и търсих в темата, ама... :hmmm:
Става въпрос за следното - засадихме семена спанак, лукче и чесън. Обаче ми остана малко разкопано място и не знам още какво да посея там - дайте акъл моля! За салатки чета, ама какви семена да взема, от кой сорт не знам, и какво друго може да се сее сега?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от МГХ »

vanina_g написа:Хора, връщах се и търсих в темата, ама... :hmmm:
Става въпрос за следното - засадихме семена спанак, лукче и чесън. Обаче ми остана малко разкопано място и не знам още какво да посея там - дайте акъл моля! За салатки чета, ама какви семена да взема, от кой сорт не знам, и какво друго може да се сее сега?
За салатките вече трябва да има разсад. За семена е късно. Аз харесвам марулите. На Женския пазар в София всяка година има разсад. Сега не съм гледала. При нас в Русе също може да се намери понякога , но от салата.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от mimivd »

vanina_g написа:Хора, връщах се и търсих в темата, ама... :hmmm:
Става въпрос за следното - засадихме семена спанак, лукче и чесън. Обаче ми остана малко разкопано място и не знам още какво да посея там - дайте акъл моля! За салатки чета, ама какви семена да взема, от кой сорт не знам, и какво друго може да се сее сега?
Предзимно се сеят магданоз и моркови.Преди трайно застудяване можеш да посееш и грах.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от vanina_g »

Благодаря МГХ, mimivd :tzvetentze:
Ще се разходя днес до пазара нашия да видя дали има салатки и да взема семена морковииии :ieeee:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Lizi »

green fairy13 написа:
Lizi написа:Аз преди време купих семена, но не покнаха .
От разсад ли се садят иначе ?
моите са от семена, но си има тънкости при сеитбата. Първо се накисват да се рътят в топла вода. Сменя се поне 2 пъти дневно и така около 3-4 дни.След това на леха за разсад на 20см. едно от друго. На есен се местят на постоянното си място в наторен ров. Реколта - на 3 година след сеитбата. Когато престанем да ги берем правят красива ограда против любопитни съседи и на есен има и семена. Понякога и от тях никнат нови аспержи без никакви грижи. Могат да се садят и от разделено коренище, но ваденето на коренището за целта е доста трудно. Веднъж засадени са без проблеми и грижи - само плевене и бране. Дори почти не ги поливаме след приключване на брането.
Благодаря ти.Вече купих семена.А по кое време ги сееш?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”