Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Вискяр »

Височината на овошките зависи от две неща: какъв е сорта и на каква подложка са присадени. Ако са присадени на бързо растяща подложка, ще се развият по-бързо и ще дадат реколта по-рано. Но ще живеят по-кратко. Ако са присадени на бавно растяща подложка, ще се развият по-бавно, ще са по-ниски, но ще живеят по-дълго.
След като вече цъфтят, единствената ти грижа е да няма мраз и да има пчели за опрашване.

Никога не пръскайте овошките по време на цъфтеж!!!

Най-вероятния ефект, който ще получите, е да убиете пчелите и другите полезни насекоми, и да останете без реколта.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от zeleno »

http://www.iz-kyustendil.org/index.php? ... 95&lang=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Техния сайт поне работи за разлика от пловдивския...
пп Самодива не я дават като ремонтантна :hmmm:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от дара »

Дали есента ще може да се организира поръчка и оттук.Имат Кюстендилската хрущялка,за мен страхотна череша,а и други интересни сортове дървета :daaa:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от el pistolero »

Цъфна ми Hosui- японската ябълко-круша, която предлагаше Таралас.

Изображение

Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от zeleno »

Красота :daaa:
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от acid »

Привет,
имам въпрос за прасковките-имат от тази къдрава болест,но имам адски много плод.Намерих ,че срещу това се пръска със СКОР препарат,но пише есен и ранна пролет с пъпки.Да рискувам ли да пръскам сега?За пръв път ще имаме плод,а гледам,че доста листа са заразени,вадят и нови,които са здрави,но сигурно ще ги хване.

Втори въпрос е за каисията,има големи мравки по нея,пръскала съм срещу тях,но явно няма ефект,а миналата година така започнаха да ми умират две двърчета от тези мравки,поне от това реших,че е.Имам за пръв път плод и по нея :snif:

Има ли нещо ,с което да мога да си помогна или е твърде късно :(
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от nadin »

Виж какво има по нета за къдравост по прасковата ама вече като има плод. Иначе зимата знам че пръскат с бордолезов разтвор и други мед съдържащи препарати. А за мравките те ходят там където има листни въшки. Събират една сладка течност от въшките и дори си ги пазят от калинки и други хищници. Така че пръскай кайсията с препарати за листни въшки но след като прецъфти да не убиеш и пчелите. Като махнеш въшките ще изчезнат и мравките. Също ако са ти малки дръвчетата има едни лепящи се ленти с които правиш обръч около стъблото ама да прилепнат плътно. Така насекоми които се катерят по стъблото залепват за лепенките и не могат да продължат нагоре. Мисля че ги имашше по сортови семена и другите он-лине магазини за цветя и препарати.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Вискяр »

acid написа:Привет,
имам въпрос за прасковките-имат от тази къдрава болест,но имам адски много плод.Намерих ,че срещу това се пръска със СКОР препарат,но пише есен и ранна пролет с пъпки.Да рискувам ли да пръскам сега?За пръв път ще имаме плод,а гледам,че доста листа са заразени,вадят и нови,които са здрави,но сигурно ще ги хване.
В Пловдив би трябвало прасковите да са прецъфтяли - пръскай смело със Скор. Еднократно третиране трябва да свърши работа. Накъдрените листа ще опадат.
На 2-3 седмици пръскай с Шампион за профилактика на всякакви гъбни и бактериални проблеми.
Профилактиката винаги е за предпочитане пред "лечението".
За мравките са ти отговорили. Катерят ли се мравки по някое дръвче, то там има въшки със сигурност.
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от acid »

напръсках със Скор и днес повторих даже,мисля че има ефект,защото най-новите листенца си стоят без зараза,за сега и болните не падат и плодът не е опадал,дано ги спася!Много благодаря :daaa:
Изображение
dal

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от dal »

По новите малки две ябълки има такова нападение от листни въшки , че направо се изумих - целите им листа отдолу и отгоре и стъблата
днес напръсках с би 58 , обаче ми е ясно че плодните дървета се пръскат с други препарати и по някаква схема , от която нищо не отбирам , и мисля че трябва да им се прави някакво профилактично пръскане ...
Ако някой реши да похарчи минути и да ми напише как се грижи за овощните дървета , с какво пръска и кога , ще съм му задължена много. У дома има череши , кайсии , праскови / имам проблеми с къдравост по едната всяка година/ , сливи стенлей , ябълки колко щеш , круше поне 5-6 сорта

Благодаря предварително :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”