Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Ето ги и снимките: Изображение Изображение
Дано се вижда проблема :stiskam:
Дани, горната част вече изсъхнала..Ще спасяваш долното.Имахме същят проблем с две кайсии.Едната отрязах изсъхналото отгоре, другата оставих с надежда, че ще оправи сама.Тази, която отрязах горното, сега дърпа нагоре, а другата изсъхна напълно и я изрязахме под корен.
Само да намажеш отрязаното място с градински вар, смола. В краен случай с боя. Да не продължи да съхне. Не знам, интуитивно оставих кайсията сама да избере своето главно стъбло..
Deleted User 2919

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 2919 »

prijatel62 написа:kim, да не забравиш да отстраниш листната петура. Остави само дръжката на листа към лятната пъпка. :daaa:
Приятел Петър, имаме дива круша, ООООгромна, сладка, хем бързо изгниваи компот от нея не правихме, сладко също, само като плод .. и подаряваме на съседите за ракия, заради аромата й, искам да имам млада от нея..Как? От семе? Дълго и нудно..Клонка? Как? Ашладисване,? Към кое?
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от prijatel62 »

От семе да се развие готова за присаждане подложка е процес бавничък ;) И после ще стане голямо дърво, трудно за обслужване.
Не зная дали този сорт има съвместимост с дюлева подложка. Ако има, може да присадиш пъпка сега и до към 20-25 август на младо клонче или дръвче, примерно с дебелина на молив, както при kim. Ако няма съвместимост с дюля, на младо клонче или дръвче круша.
Има и друг вариант:
Засаждаме есента, взето от разсадник, готово дръвче круша еднолетка на дюлева подложка и другото лято присаждаме на пъпка от желания сорт :daaa:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Deleted User 2919

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Deleted User 2919 »

prijatel62 написа:От семе да се развие готова за присаждане подложка е процес бавничък ;) И после ще стане голямо дърво, трудно за обслужване.
Не зная дали този сорт има съвместимост с дюлева подложка. Ако има, може да присадиш пъпка сега и до към 20-25 август на младо клонче или дръвче, примерно с дебелина на молив, както при kim. Ако няма съвместимост с дюля, на младо клонче или дръвче круша.
Има и друг вариант:
Засаждаме есента, взето от разсадник, готово дръвче круша еднолетка на дюлева подложка и другото лято присаждаме на пъпка от желания сорт :daaa:
Имаме доста дюли, даже изкоренявам.Ще опитам първи вариант..Благодаря..
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kim »

prijatel62 написа:kim, да не забравиш да отстраниш листната петура. Остави само дръжката на листа към лятната пъпка. :daaa:
Благодаря ти. Това беше важно. Веднага отивам да ги махна. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Di_Va »

kim написа:Днес сменях сорта на крушата. Направих няколко такива и сега ще чакам. :stiskam:
Малко лаишки и без нужните инструменти, но каквото стане. :dovolen:
Изображение
Ким, какъв е този метод? Та да взема да се ограмотя и да пробвам, щом моментът е подходящ. Имам една дивачка крушка и един сорт, заварен на двора, а дръвчето по всяка вероятност ще стане жертва на бъдещи строежи. Сорт не зная, но е много вкусна, ароматна, но нетрайна ;) и не ми се иска да я загубя.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kim »

Спяща пъпка под кора. Поливай няколко дни преди това дръвчето, на което ще слагаш пъпките :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Di_Va »

Благодаря, ходих да го погледна, то е на капковото, ама не знам дали не е малко още, около 1.20 м.е високо и бая тънки са клонките, та дала е подходящо :?: :hmmm:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kim »

Не е задължително да е на клонките. Може и някъде по самото стъбло, където не е много вдървесивено,
но и да не е съвсем крехко.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Tanet »

Защо всяка година кайсиите изгниват преди да узреят? С какво и кога трябва да се пръска?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”