Чери домати разсад?

Модератор: Миша

Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Чери домати разсад?

Мнение от Вискяр »

Здравейте!
Вече имам над десет сорта коктейлни/чери домати. Някои връзват десетки плодове, а други достигат хиляди.
Част от растението на Golden currant:
Изображение
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Чери домати разсад?

Мнение от desitata »

Оооо добре дошъл Вискяр :tzvetentze: /чета те редовно в друг форум/много се радвам и се надявам да помагаш със съвети за любителското ни зеленчукопроизводство.Аз така помежду китките бода и зарзават,защото цветята не се ядат а това е голЕм проблем за мажо :twisted: .
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Чери домати разсад?

Мнение от Бобсъна »

Кво ги правите тез барабонки?!? :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Изображение
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Чери домати разсад?

Мнение от desitata »

Узрелите на салата а зелените -в туршията,хем джанки ми не трябват :nod: .
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Чери домати разсад?

Мнение от Вискяр »

Изображение
Ето го и моя дивак на лехата - така и не успях да го побера целия в кадър.(В ляво се вижда нормално бяло чери)
А това е брат му, озаптен зад решетките:
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Чери домати разсад?

Мнение от ljuboznatelna »

Тази година гледах за пръв път, не съм очарована. Не зреят дружно на китката, лесно се ронят, бавно се берат. Догодина ще са не повече от 5-6 корена, колкото да има с какво да се занимавам.
denitsavm

Re: Чери домати разсад?

Мнение от denitsavm »

И аз не съм очарована и освен всичко, което казва Люб, много големи и обемни станаха, та и се оплетоха и полегнаха...
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Чери домати разсад?

Мнение от Роза1924 »

Предимството им е , че първи узряват и последни свършват. Аз ги замразявам в торбички във фризера и след това ги ползвам / на бройка/ в супичка, боб, леща - там където са нужни по малко. Жълтите на цвят не са така сладки като червените.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Чери домати разсад?

Мнение от Вискяр »

Вкуса не зависи от цвета. При равни други условия зависи от сорта. На сайта ми съм описал вкусовите качества на тези, които отглеждам.
Растежните им качества са като при другите домати. Високи (индетерминантни) - отглеждат се на кол или сезал; желателно е да се колтучат. Средни (полудетерминантни) - на късо колче. Ниски (детерминантни) - за саксия, сандъче или на земята.
Дружно узряване - защо? Дружно узряващи сортове се използват за нуждите на консервната промишленост или търговия на едро в големи количества. Има хибридни сортове чери домати с дружно узряване.
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чери домати разсад?

Мнение от bistreto »

Вискяр, да са примоля много ако още ги гледаш тези красавци за догодина да ми пратиш за моя сметка няколко семки от белия и от продълговатия червен сорт :angel2: - плащам си каквото струва :ieeee: Предполагам в края на лятото ще си избереш домат, дето вътрешността със семето ще сушиш на хартия или нещо подобно :hmmm:
Ето и моя първи опит от тази година - всичко е от купешко семе :ieeee: върза първото доматче. Кълняемост 100%, оставих си четири корена, а останалите пратих на майката на приятелката ми на село, защото балконите в София са с ограничени обеми :lol: Изображение
"Същественото е невидимо за очите ..."
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”