Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
незабравка

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от незабравка »

То нали и аз съм био-ще сея Бонония.Нещо друго подходящо за био-отглеждане.Д не е родовито ,огромно и с добра визия,ами издържливо и вкусно,И много много черита ще насея,обожавам ги,ям ги като бонбонки, какви сортове черита ще ми препоръчате-гледам при томпсъни-моргани и прочие чешит-чешит черита има . :hmmm: Всико навън ще е ,не под найлон.
Deleted User 3996

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 3996 »

незабравка написа:
Светката написа:
stefi9914 написа:Какво ви е мнението за домати Български трапезен и Стара мечта?
Бг трапезен е много родовит.на външен вид е прекрасен,а вътрешния вид е калпав.Има жили и вкусовите качества са кофти.Не си струва да хабите място за сорта. За Старата мечта си нямам идея
Този коментар много ми хареса :lol: Светка ,мислил ли си да се пробваш в рекламния бизнес. :D
:daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 371 пъти
Получил благодарност: 1036 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от МГХ »

Миналата година сях тези
Tomato 'Pink Charmer' F1 Hybrid Изображение
и много ги харесахме. По едрички са , розови и вкусни. Пак ще сея от тях. И едни жълти като крушки. Изображение много родовити и вкусни. Самозасяват се при мен , ако оставя непочистени по земята.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Светката »

Този коментар много ми хареса :lol: Светка ,мислил ли си да се пробваш в рекламния бизнес. :D
:daaa:

Хахха! Всеки ден реклами правя ама на мебели.Ако дойда в разсадника ти за 2-3 дни само ще видиш как ще ти
помогна с вдигането на оборота.Хахах! Няма да искаш да ме пускаш да си тръгна :daaa:Ще изпродадем наличностите :D
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

MitkoGeorgiev написа:
MotacillaAlba написа:Ето ги и моите. Не са в перфектно сътояние и имат признаци на преполиване - жълтеят и са със завити листенца. Спрях да перкалявам с поливането когато научих причината. Издължили са се много и в неделя ще ги допълня с пръст, защото местенето в индивидуални кофички е предвидено за началото на март. Стоят на прозореца и са захлупени за да се предпазят от котешки набези. Най-бързо вървят както се очакваше Бонония-Трапезица (аз ги отглеждам смесено и част от семената ми са кръстоска от двата вида, а част са Бонония от купешко семе - тя поникна първа). На тях ще разчитам за първа реколта. Пръстта е смеска от градинска, торф и компост и затова по повърхността се е образувал мухъл. Миналата година го премахвах чрез канела, но тъй като се приема, че това не им пречи, тази година съм ги оставила така. Малко немарлива работа през очите на перфекционистите, приемам критики по въпроса. ;)
Не спирай да прекаляваш с поливането а спри изобщо да поливаш. Ако няма никакъв друг начин да ги преместиш, поне сложи изолатор отдолу. Един лист 5-сантиметров фибран ще свърши работа. Мухъла можеш да махнеш с масло от чаено дърво или поне подсипи малко чист торф отгоре без да го поливаш. С това издължаване ще се справиш при пикирането, дано не хвръкнат още нагоре... :stiskam:
Ами да, продължават да се издължават, но иначе са добре. Спрях поливането и листата се изправиха. Мухълът изчезна, допълних с пръст днес. Може би ще ги преместя на по-хладно в края на седмицата, но в зависимост от прогнозите за последната седмица от февруари.
Получих добри напътстия и съвети, благодаря, струва си да се пита, когато трябва. :tzvetentze:
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivrabetsa »

Днес засях семена от четири сорта.Единият е Хоумстед.Някой има ли впечатления от него?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 371 пъти
Получил благодарност: 1036 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от МГХ »

Тук не го харесват. Аз по-миналата година го сях .Не ме впечатли с някакви качества. Едро растение и доматите са едри , воднисти и не много вкусни.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

При мене Хоумстед пък стана по-сух от другите и много вкусен и ще го сея пак. Нямаше много плодове, но пък бяха едри, около 600 г, не помня точно. И както беше писала Миша в една от темите, разпуква се, но това не ми пречи, защото е за собствена консумация, не е за пазара. А и последните години садя по 2-3 корена от сорт. Не се сдържах и взех Бонония за проба. Струва ми се, че имам едни домати, които са или Трапезица, или Бонония, та затова ще опитам трите сорта в търсене на името. :)
Fed
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 14, '16, 07:44

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Fed »

Изображение

Това са "Honey Moon" засяти на 12.02.
Започват да се появяват същински листа...

Поздрави!
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivrabetsa »

Интересно,при едни условия хоумстед е воднист и безвкусен,при други сух и вкусен!Ще проверя какъв ще е при моето отглеждане.Другите които заложих са "биволско сърце" ,"сан марцано лунго" от Т&M и "рио гранде".За "ръгби",от когото останах много доволен миналата година,ще разчитам на готов разсад от пазара.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”