На приказка за доматите-2016 г.

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от nadin »

Къртиците и сляпото куче копаят на два метра под земята, с тенекии няма да стане.
Deleted User 2919

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Deleted User 2919 »

nadin написа:Къртиците и сляпото куче копаят на два метра под земята, с тенекии няма да стане.
Ходовете им на 20- 30 см, а само къщите им залягат на метр и повече..Да се надяваме, че до складирането им в оранжереята няма да стигне.. :D Първо трябва да влязат там.. :stiskam:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от mimivd »

Ния,честита придобивка и мноого богата реколта ти пожелавам!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от MotacillaAlba »

Присъединявам се към пожеланията за успешно, благодатно и щастливо използване на съоръжението,! :stiskam: :daaa: :tzvetentze:
troll

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от troll »

Честито!
200 м 2!
:potekoha:
Ма не моа пропусна да кажа, че ти си профи, а аз съм хоби!
За мен 200 м2 оранжерия е много близко до Рая, а за теб може да е доста различно.В Муселиново има оранжерии...
:mrgreen:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от kim »

troll написа:Честито!

За мен 200 м2 оранжерия е много близко до Рая, а за теб може да е доста различно.
:mrgreen:
Това е само предверието Трол...към Рая ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от ния »

:mrgreen: зор ми е от тел.,на финала на пазара съм :svekurva: ,тва гражданите......многоооо мъка :o ,благодаря Ви момичета ,кеф е ,рай е начало обаче и Муселиево е :D
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 4608

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Deleted User 4608 »

Сетила съм се да оклюкаря сорта Панекра. Дали при всикчи се е получил такъв? При мене узрява много бавно, ражда много, устойчив е на болести. Имам чувството, че ще изкара до следващия сезон :D . Обаче е много твърд. Иначе ципата е добре, като вкус - кисело, сладко, всичко е добре, но отвътре има една твърда сърцевина, която не става за ядене.
Връщам си лошите думи за Паулина обратно. През този сезон ми се получи в оранжерията. Навън го гледах миналата година и не успя да се изяви, а вътре е много добре. Неговите листа са зле, но плодовете висят като на здраво растение. Вярно, че се облиства ужасно много, но пък роди здраво. Последния месец не съм пръскала с мляко и йод. Реших, че който оцелее, оцелее. Имам един зелен домат, който е бил нагризан - от кого, не знам, но е заздравяло мястото.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1007
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от хортензия »

Абсолютно точно си описала Панекра,всичко му е хубаво и родовитоста и устойчивостта на болести,но прекалено твърд за моя вкус и няма да го отглеждам повече,категорично съм го зачеркнала от списъка за догодина.
Краси
Kъсо кафе
Мнения: 74
Регистриран на: Май 30, '16, 15:49

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Краси »

Насях 500 корена панекра, тръгна добре върза цвят, станаха над 3 метра. През изминалото лято все си повтарях, че повече няма да го сея. Защото имаше най малко плод, сравнение с другите. В момента обаче от септември на сам е единственият сорт с най едри домати, устойчиви и вкусни. От 9 сорта домати панекра се оказа най устойчив и много плод след 5 китка не издребня. Но ципата си му е дебела, което го прави доста издръжлив. Интересно също, че много от домати ми имаха гъсеници, а при панекра почти няма. В момента се бере през ден и панекра дава по 4 касетки едър хубав домат.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”