Хабитатни снимки на геснериеви и бегониеви

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10703
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 334 пъти
Обратна връзка:

Re: Хабитатни снимки на геснериеви и бегониеви

Мнение от botan »

Ами не, хипорезата на Мери хич не е вярна. Еписциите могат да си растат епифитно без проблем, както и стрептокарпусите и куп други геснериви, а най-големите растения на снимката са на високо. ;) Не сте ли забелязвали, че столоните на еписциите са щръкнали нагоре в началото? Опитват се да се качат на по-високо и ако се допрат до влажна повърхност веднага се вкореняват, ако ли пък няма такава, то от тежината на листата столона увисва надолу, където явно със сигурност има подходящи условия щом растението което го пуска е там, та и за това в домашни условия стават водопади.
Колумнеите са голям род с много вътреродови раделения преди да се стигне до вид така че там има стрхотно разнообразие от форми и приспособления. :)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31490
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 766 пъти
Получил благодарност: 1560 пъти

Re: Хабитатни снимки на геснериеви и бегониеви

Мнение от Мария Николова »

Щом кажеш, значи е така! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Rumiana_N
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Сеп 4, '14, 22:21

Re: Хабитатни снимки на геснериеви и бегониеви

Мнение от Rumiana_N »

Скромно не споря, харесва ми дискусията, което и да е вярното.
Наистина еписциите се стремят нагоре и аз затова ги подпирам за да не увисват, поне някои от разклоненията. На някои им правя и стълбичка да се катерят. На мен така ми харесват много повече, по-въздушно и по-красиво е.
Но все пак, като гледам обраслото дърво въобще не е изключено някои от тях да са тръгнали от долу нагоре.
Rumiana_N
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Сеп 4, '14, 22:21

Re: Хабитатни снимки на геснериеви и бегониеви

Мнение от Rumiana_N »

Още едно малко чудо

ИзображениеMonopyle mexiae, Boqueron de Padre Abad, Ucayali, Peru by josh richards, on Flickr
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”