Защо е важно да отглеждаме видове и да правим семена?

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10703
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 334 пъти
Обратна връзка:

Re: Защо е важно да отглеждаме видове?

Мнение от botan »

Аз не знам руски и руска литература чета само ако съм много на зор. Колко е добра сама ще си покаже. Много е важно да се чете критично и с разбиране. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10703
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 334 пъти
Обратна връзка:

Re: Защо е важно да отглеждаме видове и да правим семена?

Мнение от botan »

Историята е на нарцисовите бегонии, но информацията е много подходяща за тази тема и отговаря защо е важно да правим семена и да ги съхраняваме, пък било то и на невидови геснериеви и бегониеви. :)
Нарцисовите бегонии всъщност не са нова интродукция, тази особеност не е възникнала близките 10 години. Открити са през 1896-та година и тяхната популярност достига своя пик през 1900. 50 години по-късно вече се смятат за напълно затрити като група, не само при ентусиастите, но и при професионалистите.
През 1980-та година пристига запитване от клиент за тези бегонии във фирма занимаваща се с грудки и това кара един от членовете й (Анди) да започне едно страхотно търсене в семенните хранилища, което се увенчава с успех. Бил е намерен пакет семена от 1954-та година. Анди успешно покълва тези семена и реинтродуцира тази така интересна характеристика в бегониевият свят.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Rumiana_N
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Сеп 4, '14, 22:21

Re: Защо е важно да отглеждаме видове и да правим семена?

Мнение от Rumiana_N »

Да, така е. Не си крийте цветята, ами участвайте в създаване на общ проект за каталог на това, което имаме в България, за да може човек да не се лута по световните тържища, а да знае къде да го намери. Този проект ми се върти из главата, не че мога да го направя, но като идея как ви се вижда.
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”