Проблеми с геснериеви

Публикувай отговор
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Iliana59 »

Днес цял ден ги обикалям,повечето няма да ги бъде-изгорени са върховете.
То като ги отворих вчера , това което беше като попарено днес изсъхна,някой изрязах до здраво,
но на други нямаше какво ,то от чисто сухо какво да избие?
И заложените листа берат душа до някой ден.
Абе,пълен ужас-на никой да не се случва!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10703
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 334 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от botan »

Структурата на стрепсите е доста шантава и ако не си изгорила меристемите, които един господ знае къде са, ще избият на ново. Листата нямат значение, стига да не продължиш да ги поливаш така сякаш са с листа. Според мен са изсъхнали защото много рязко си ги отворила. Може би ще е добре да спреш да шокираш растенията за момент.
И защо пръскате с нисоран, това нещо смърди на смърт. Ортуса мирише ли?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от sendi1966 »

И на мен ми дадоха Нисоран за акари от агроаптеката.Обаче ми казаха 1 кубик на литър вода.
Останаха ми два три стрептокарпуса :snif: дано оцелеят. :eeeh:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10703
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 334 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от botan »

Кубик значи кубичен метър. Един кубичен метър вода е приблизително 1000 литра. Ти нисорана ли ще разреждаш във вода или водата в нисоран. :lol:
Ще оцелеят. Спазвайте дозите и всичко ще бъде наред. Щом са ти дали нисоран това значи, че не си им обърнала внимание, че пръскането ще се извършва в затворена площ.
Сега ще ти мирише 5 дена на блажна боя.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от katia »

Ортоса не мирише Насе. Ама вижте сега....като ще се тровите тровете се качествено със санмайт де. Пръскаш ведъж и мориш всичко наред ако нещо все пак остане след 20 дни когато стане ясно кое се е оправило, при мен се оправиха от първото пръскане всички, но от време на време като си внуша че на нещо му има нещо пръскам пак, въпреки че пише да се пръска еднократно обаче вече ме гони параноята ;) А и с нисоран и с ортус трябва да пръскаш на всеки 4-5 дни доста пъти и докато оправиш едното то се гътне другото. Аз се трових цяло лято и с двете, бяха заразени теменужките и когато най-накрая започнаха да боледуват и стрепситата се опаковах с найлони и напръсках всичко наред със санмайт :nod: Вярно пише че е по-отровно...втора степен някаква си, другите 2 са трета...ама пък дали ще пръскаш с едно нещо веднъж или с 2 различни на всеки 4 дни...ама на всеки до къде му е писнало май от тези акари :hmmmmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17027
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 134 пъти
Получил благодарност: 461 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Миша »

Кате,санмайта не трябва да се ползва два пъти точно защото много бързо акарите свикват снего и после ще ти трябва цялата менделеева таблица да ги изтребиш ,а тай наистина е добър,няма смисъл да се лишаваш от нещо,което може да ти помогне и другата година
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10703
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 334 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от botan »

Какво значи това да не се ползва два пъти? Два поредни пъти или веднъж пръскаш и никога повече. Аз предният път направих серия от пръскания с няколко различни акарицида пред 5-6 дни като до колкото си спомням завърших със Санмайт, но това беше пролетта.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17027
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 134 пъти
Получил благодарност: 461 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Миша »

botan написа:Какво значи това да не се ползва два пъти? Два поредни пъти или веднъж пръскаш и никога повече. Аз предният път направих серия от пръскания с няколко различни акарицида пред 5-6 дни като до колкото си спомням завърших със Санмайт, но това беше пролетта.
Това е изискване специално за санмайт-а,ползва се веднъж на активен сезон , при първа поява на акарите,действа бързо на всички стадии на развитие на акарите ,има продължителност на действие 35-40 дни,после минавате на други ,след 6 месеца може да се повтори и това е разрешеното за година без да има опасност от създаване на резистентност
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от katia »

Благодаря ти Миша много :tzeluvka: Няма да злоупотребявам повече с него. Реално точно той ме отърва от тази напаст, бях се отчаяла...В къщи са стотици растения нямаше как да пръскам на всеки 4-5 дни всичко и пръсках само болните, а те се разболяваха следващите и така без край. Със санмайта напръсках веднъж и всичко се оправи като с магическа пръчка. А дали може да напръскам всичко пролетта профилактично? Кога е този сезон когато са най-много? Не ми се ще да чакам да се саразят че тогава да пръскам, така ми отива церия сезон почти без цвят и с много нерви :hmmmmmm:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 671 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Гео, граф »

Не знам дали е проблем, ама да си питам. Прави ми впечатление, че на някои от младите ми сентполийки външните листа са с по-дълги дръжки, а в центъра розетката е сбита и растенията изглеждат нехармонични. Има ли за какво да се притеснявам :?:

Изображение

Изображение

Ботан, както виждаш, една от тях е А45, която бях обещала да ти покажа - сивеещите краища на листата са от телефона, а точките - от моспилана, да не помислиш, че нещо й има :swait:

Изображение

Най-силно се забелязва при Голубой туман :hmmmmmm:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”