Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Публикувай отговор
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от цеци »

Цяло лято е навън.В момента едната саксия е на топло в хола,а другата е на студено.И двете са закачени по корнизите,защото висят дъъъълги клони.Даже сега докато се катерих да го снимам счупих един и го метнах във вода.Ако пусне корени-ще го имаш вкоренен.Ако изгние пак ще го имаш,ама ще си го вкореняваш сама :lol: Когато смяташ,че ти е удобно-надувай свирката,щото аз съм стаааара женааа :cry:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от Снежи »

цеци написа:Цяло лято е навън.В момента едната саксия е на топло в хола,а другата е на студено.И двете са закачени по корнизите,защото висят дъъъълги клони.Даже сега докато се катерих да го снимам счупих един и го метнах във вода.Ако пусне корени-ще го имаш вкоренен.Ако изгние пак ще го имаш,ама ще си го вкореняваш сама :lol: Когато смяташ,че ти е удобно-надувай свирката,щото аз съм стаааара женааа :cry:
страхувам се сега да не замръзнат ,много е студено ,нека отпусне малко времето :gush:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rosti
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:02
Местоположение: Добрич

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от rosti »

Ей,този мраморен ешинантус ,колко пъти се мъча да вкореня и все безуспешно. :snif: А пък ми е такава слабост. :cry: Ще мога ли да се примоля и аз за резниче,Цеци? :angel2:
"Аз поисках и дъжд заваля.
Не ме гледай със укор в очите!
Запомни! Аз обичам дъжда.
Той единствен скрива сълзите!"
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от цеци »

Разбира се :D Само че вие поемате ангажимента да ми напомните.Аз със сигурност ще забравя :snif:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

Моля и аз ако може :oops:
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от цеци »

Вие и двете сте от Добрич ? Това ме устройва много.Разберете се вие помежду си-коя ще ми напомни и коя ще ги получи :D
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

Благодаря ти много, Цеци! :tzvetentze: Изключително много ме зарадва, няма никакъв проблем и на Rosti да го изпратиш, само да му дойде времето, ние двете ще се разберем! :tzeluvka: :gush:
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rosti
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:02
Местоположение: Добрич

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от rosti »

:ieeemyzh: Ооо,непременно ще напомня.Благодаря много,Цеци! :tzeluvka:
"Аз поисках и дъжд заваля.
Не ме гледай със укор в очите!
Запомни! Аз обичам дъжда.
Той единствен скрива сълзите!"
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от Bi_ »

Еееее,Цеци,не случайно съм нацелила точно твоята снимка че аз все още нямам на мойта китака Я какъв разкош ни показваш сега Въпреки че е супер непретенциозен,някак си успях да гътна този със зелените листа :ufff:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Ешинантус – Aeschynanthus. Отглеждане. Размножаване

Мнение от цеци »

Ми за съжаление ешинантусите/или есхинантус-не знам как е правилно/са ми напълно непознати.Не мога да кажа нищо специално,никакви усилия не съм полагала за него.Сигурно Каси ми го е дала от сърце,защото където и да го сложа,както и да го поливам,без торене или пръскане се скъсва да расте и цъфти :hmmm: В цветарските магазини съм виждала други видове,но това е единственото,което знам за него-как изглежда :D
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”