Сентполии (1)

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10069
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 333 пъти
Получил благодарност: 823 пъти

Re: Сентполии

Мнение от МГХ »

Изображение
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Сентполии

Мнение от Невена »

Лелеее до сега се любувах на вашите красавици О.о От къде си ги набавяте? И как ги докарвате до цвят. Моите се раздават само на листа :(
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 671 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Сентполии

Мнение от Гео, граф »

Ще ни бъде :ieeee: ! Вчера подредих яслената група - 37 парчета. След няколко месеца ще раздавам бебета :nod:

Благодаря, Кате :gush: :tzeluvka: !

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 671 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Сентполии

Мнение от Гео, граф »

Месец по-късно бебончовците тръгват един по един :ieeee: :ieeee: :ieeee: !

Изображение

Изображение

Както и хиритата (Бени, и нея успях да уморя :oops: , но успях и да я размножа :swhew: )

Изображение

Бошкей, сега виждам косъмчетата от Бела :o ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Малката Ида

Re: Сентполии

Мнение от Малката Ида »

:shock: Браво Гео!Ще си менкаме значи :ieeee: :ieeee: :gush:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 671 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Сентполии

Мнение от Гео, граф »

Малката Ида написа: :shock: Браво Гео!Ще си менкаме значи :ieeee: :ieeee: :gush:
Естествено :daaa: ! И ще възродим интереса към геснериевите, че бая е позамрял :hmmmmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
malechka__
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юни 9, '17, 09:23

Re: Сентполии

Мнение от malechka__ »

Здравейте, нова съм в темата, но се включвам да изразя моя опит със сенполията и да задам няколко въпроса, но първо не мога да не отбележа какви приказни красоти сте показали всички, възхитена съм :liubov2: . Ще започна от там, че миналата пролет вкорених няколко листенца от африканска теменужка, и всичко си беше наред, но от 4те саксии само 1 цъфна с едно цветче, отделно имам няколко големи теменужки, които след като прецъфтяха повече не искат и да чуят за цъфтене. Дайте някакъв съвет малко да ги разбудя, всички са с много добре развита листна маса, но пъпки няма. Изнесох ги на източна тераса, но не знам дали няма да изгорят от слънцето, грее ги до обяд. Ще се радвам да ми дадете някакъв съвет как да изпълня саксийката с цветчета и да ми кажете вие гледате ли вашите теменужки на терасата. Благодаря предварително и хубав ден! :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10069
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 333 пъти
Получил благодарност: 823 пъти

Re: Сентполии

Мнение от МГХ »

Изображение А аз си мислех,че не съм добре и ще ме гонят от къщи. На всичкото отгоре съм при децата и съм поръчала на ММ да полива. Всеки път трябва да махне поне пет сентполии от перваза за да отвори прозореца и да полее мушкатата отвън , а после да ги върне по местата им. И на другия също. :) .И Гео и аз ще прося :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 671 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Сентполии

Мнение от Гео, граф »

malechka__ написа:... Ще започна от там, че миналата пролет вкорених няколко листенца от африканска теменужка, и всичко си беше наред, но от 4те саксии само 1 цъфна с едно цветче, отделно имам няколко големи теменужки, които след като прецъфтяха повече не искат и да чуят за цъфтене. Дайте някакъв съвет малко да ги разбудя, всички са с много добре развита листна маса, но пъпки няма. Изнесох ги на източна тераса, но не знам дали няма да изгорят от слънцето, грее ги до обяд. Ще се радвам да ми дадете някакъв съвет как да изпълня саксийката с цветчета и да ми кажете вие гледате ли вашите теменужки на терасата. Благодаря предварително и хубав ден! :tzvetentze:
Здравей, Малечка :tzvetentze: !

От моя опит (който не е кой знае колко голям) знам, че сентполиите не обичат да живеят в големи саксии, започват да нарастват на корен, вместо да цъфтят. Освен това може почвата да се е изтощила и да не получават достатъчно хранителни вещества. Помисли дали не е добре да ги пресадиш в нови съдове с нов субстрат. Хубаво е да е въздушен, рахъл. Аз обикновено купувам качествен торф, изпичам го за 5 минути в микровълновата, за да убия евентуални гъби или други гадове, слагам малко перлит и пресаждам. А стари растения къпя с топла вода - те се стресират и скоро след това цъфтят. И друго - премести ги на светло, но да не ги пече директно слънце - ако капне върху листенцата вода при поливане, там прегарят. Иначе питай смело :hmmm: ! Тук има много знаещи хора, все някой ще ти даде съвет :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 671 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Сентполии

Мнение от Гео, граф »

МГХ написа:... И Гео и аз ще прося :)
Миленко, задължително ще те обзаведа :daaa: :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Заключено

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”