Мандаринка

Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Мандаринка

Мнение от Веско6969 »

s_t_m написа:7 лв., Вескоооо! :angelche:
Кой ще :gydigydi: Елина да каже срок след 1 минута, докато Веско още не дигнал на 7.77,. Хайде, викайте Елина! :hihihi:
Веско спира тук , а ти ако искаш да ти го ашладисам ... сФирни
Луд умора нема...
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Мандаринка

Мнение от elina »

Приключччч.. :D ако няма други ...иначе съм писала срока >до края на седмицата .Има и резници от кУлтурни лимон и портокал :D хайдее... :hihihi:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мандаринка

Мнение от ravik »

Бобсъна написа:Д-р Леонард Пери,от Университета във Върмонт твърди друго за цитрУсовите семенаци:

"As it may take six or seven years, even longer, for citrus grown from seed to bloom indoors, one way to shorten the waiting period is to buy a plant from a reputable garden center. Or take cuttings from a plant that you know has flowered and fruited in the past."

:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:

Оттук
Той д-р Пери може да го пише, но грейпфрута цъфтя доколкото си спомням на първата година. Мандарината на втората. А си спомням, че и други хора тогава се похвалиха със същото, така че явно не е прецедент. Лимони и портокали не са ми цъфтяли, така че вероятно има значение и за кое цитрусово става въпрос все пак. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Мандаринка

Мнение от Бобсъна »

Склероза,предполагам.... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Мандаринка

Мнение от DarinaN »

ravik написа: Той д-р Пери може да го пише, но грейпфрута цъфтя доколкото си спомням на първата година. Мандарината на втората. А си спомням, че и други хора тогава се похвалиха със същото, така че явно не е прецедент. Лимони и портокали не са ми цъфтяли, така че вероятно има значение и за кое цитрусово става въпрос все пак. :)
аз така и не видях / прочетох/ за какво е писал въпросният д-р , но като мерудия ще кажа . не знам кое кога цъфти и връзва - принципно има някаква долна граница за цъфтене . само че не е никакво изключение цъфтеж при вкореняване на резник от цитрус . правят си цветни пъпки на общо основание . само че те задължително трябва да се отстранят .
колкото до връзване и задържане на плодове - за ужас на Бобсъна ще повторя , че за мене това са овошки и трябва да се гледат като такива с всичкото им рязане , торене , облагородяване и т.н.
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Мандаринка

Мнение от Бобсъна »

Специално за илитератите ще преведа маркираното в червено от думите на професора-"Могат да минат 6 или 7 години докато цитрусовите семенаци цъфнат".....
А темата е за мандаринка от семе ,а не за вкоренен резник....."чукча писател,чукча не читател" май??? :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Мандаринка

Мнение от DarinaN »

Бобсъна написа:Специално за илитератите ще преведа маркираното в червено от думите на професора-"Могат да минат 6 или 7 години докато цитрусовите семенаци цъфнат".....
А темата е за мандаринка от семе ,а не за вкоренен резник....."чукча писател,чукча не читател" май??? :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
айде да го даваш по - кротко с квалификациите . случайно да виждаш поста на Равик ?
тук и навсякъде не се пише само за тебе
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мандаринка

Мнение от ravik »

За семеначе говоря и аз - от собственоръчно избелени и изядени мандарини и грейпфрути. Но така или иначе, тази дискусия няма особено отношение към търга, така че няма много смисъл да я продължаваме. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Мандаринка

Мнение от Мария Николова »

Веско6969 написа:
s_t_m написа:7 лв., Вескоооо! :angelche:
Кой ще :gydigydi: Елина да каже срок след 1 минута, докато Веско още не дигнал на 7.77,. Хайде, викайте Елина! :hihihi:
Веско спира тук , а ти ако искаш да ти го ашладисам ... сФирни
Веско, да се разберем, от теб и мандаринката кой ще е Мойсей, кой ще е планината? :lol: :lol: :lol: В случай, че не си опитвал онлайн-ашладисване. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Мандаринка

Мнение от Веско6969 »

Вярно е ,не съм опитвал ...
при он-лайн ашладисването от сега ти гарантирам 100 % ...
няма да се хване калема :hihihi:
няма връзка между калем и кадем :hihihi:
Луд умора нема...
Публикувай отговор

Обратно към “Кампания 3”