ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от Миша »

Аз пък не схващам,защо са ви тези таблети,при положение,че трябва да махате после мрежичката :hmmm: Защо не ползвате таблите за разсад,пълните ги с торф,когато коренчетата обхванат хубаво гнездото си ги вадите без проблем и направо в саксийката без да боледува.За какво са тези глезотии :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от Arida »

:hmmm: Защото не съм се сетила.Ти си права .Това не бяха ли едни картонени кутиики захванати една за друга?Виждала съм ги в Бриколаж такива подобни,но бяха доста скъпи... :hmmm:
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от detelina72 »

Мисля, че това има предвид

Изображение
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от цеци »

Със сигурност в касетките за производство на разсад е много по-лесно да се вкоренява...Аз обаче от личен опит твърдя,че в торфените таблетки се вкоренява по-успешно.Не зная на какво се дължи,може да са третирани с нещо,но пропуск няма.В обикновен торф нещата не стоят по този начин.Това е лично мнение и не е ангажиращо. ;)
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от Denis »

Миша написа:Аз пък не схващам,защо са ви тези таблети,при положение,че трябва да махате после мрежичката :hmmm: Защо не ползвате таблите за разсад,пълните ги с торф,когато коренчетата обхванат хубаво гнездото си ги вадите без проблем и направо в саксийката без да боледува.За какво са тези глезотии :hmmm:
Миша, аз затова писах че са 2 вида по това дето ми е попадало- на едните мрежичката е фина, корените я пробиват и разкъсват и изобщо не съм я махала. За другите - не бих ги купила вече.
Ами може да е глезотия , обаче примерно за лобелиите, които обожавам това е единствения начин за пикиране- за мене де. :mrgreen: Сея ги по 5-6 в торф.таблета /в тези с фина мрежичка/-семената са пелетирани, че иначе как ли ще ги преброя :lol: и после сея директно с т.таблета-миналата година ми се получи. Обаче аз съм си любител отвсякъде, все не ме стига време и забравям или си казвам, че -абе в събота и така. Но ми е по-лесно :nod:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от evkall »

Тъй като и аз не съм много добра в семената, тази година ще разчитам на такива таблетки!!!
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от Веско6969 »

цеци написа:Със сигурност в касетките за производство на разсад е много по-лесно да се вкоренява...Аз обаче от личен опит твърдя,че в торфените таблетки се вкоренява по-успешно.Не зная на какво се дължи,може да са третирани с нещо,но пропуск няма.В обикновен торф нещата не стоят по този начин.Това е лично мнение и не е ангажиращо. ;)
Така е защото ,там където правят торфените таблетки слагат истински торф , а тук над 50 % от това което продават за торф е боклук.
Луд умора нема...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ТОРФЕНИ ТАБЛЕТКИ

Мнение от Миша »

Търсете торф на Щендер,много е хубав,има и за вкореняване,и за стартиране на разсади,за зеленчуци, за петунии,за рододендрони,за кактуси, за треви и разни други.На Рекива също не е лош,на Дурпета също.На Рекива е с парчета печена глина,която замества перлита.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”