Пролетна сеитба 2016

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнениеот ToBo » Пон Фев 22, 2016 7:57 pm

Благодаря на всички за отговорите :tzvetentze: Така и предполагах, че повечето са директно в земята :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ToBo
Чист кофеин

Мнениеот Миша » Пон Фев 22, 2016 8:04 pm

bibi написа:Къщичке,благодаря!
А делфиниума иска ли стратификация?

По това време -да, никнат по-добре след стратификация, ако се сеят през лятото прясно събрани семена не е нужна стратификация
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Бъди здрав, Вальо!

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Години: 46

Мнениеот незабравка » Вто Фев 23, 2016 10:17 am

Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:
...
Обиды не страшась, не требуя венца
Хвалу и клевету приeмли равнодушно
И не оспаривай глупца.

Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html
Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот Миша » Вто Фев 23, 2016 10:25 am

незабравка написа:Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:

Ще стане,Танче, само внимавай , под агривелото сивото гниене се развива изключително бързо .Максимум два пласта сложи, не повече, и да не опира на разсадчетата, докато са малки , защото когато още нямат хубави коренчета се извъртат и се залепват върху агривелото .Вместо агривело можеш да слагаш стиропор, като капак , един под разсадите и вечер един отгоре

Бъди здрав, Вальо!

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Мнениеот Teodora76 » Сря Фев 24, 2016 12:31 pm

Миша, кога трябва да сеем фацелията и трябва ли да я чакаме да цъфне за да я заорем? Не че съм взела, нали се надявам да взема от теб, но ако не успееш ще търся да я купувам.
Аватар
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот GIOIA(Джоя) » Сря Фев 24, 2016 5:20 pm

Знам,че фацелията се заорава,като стане 15-20 см(от Миша го знам де)
Обаче кога се сее?Аз вече я насях преди 4-5 дни,когато беше пролетно и слънчево.Или ще изгние или ще никне :stiskam:
Аватар
GIOIA(Джоя)
Баш кафе майстор

Мнениеот mariyanag » Сря Фев 24, 2016 9:34 pm

Въпрос тъкмо на време. Искам да посея фацелия на мястото, на което доста време се доматясва и да е готово за времето на посаждането на доматите. Та сега ли да сея или може да позачакам - помня сякаш Мишето каза, че за 2 седмици е поникнала и готова за заораване?
:Моите китки
http://mariyanag.snimka.bg/
Аватар
mariyanag
Кафевар/ка/

Години: 48

Мнениеот Миша » Сря Фев 24, 2016 9:51 pm

Teodora76 написа:Миша, кога трябва да сеем фацелията и трябва ли да я чакаме да цъфне за да я заорем? Не че съм взела, нали се надявам да взема от теб, но ако не успееш ще търся да я купувам.

Март го дават доста студен, до -10 градуса в края на месеца, фацелията ще измръзне, аз гледам дългосрочната прогноза, температурите трябва да станат поне десетина градуса, при топло и влажно фацелията никне за седмица, след двайсетина дни е готова за заораване, няма смисъл от ранно засяване, може да измръзне, а дори да не измръзне няма да расте .По принцип съм разсаждала веднага след заораването, няма никакъв проблем

Бъди здрав, Вальо!

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Мнениеот Teodora76 » Сря Фев 24, 2016 10:09 pm

Миша, благодаря, няма да бързам.
Аватар
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот mariyanag » Сря Фев 24, 2016 10:59 pm

Благодаря ти , Мише, златна си
:Моите китки
http://mariyanag.snimka.bg/
Аватар
mariyanag
Кафевар/ка/

Години: 48

Мнениеот GIOIA(Джоя) » Чет Фев 25, 2016 1:02 am

И аз благодаря ,Миша!
Четох,че се изчаква 30-40 дни след заораването и тогава се сади,но щом си пробвала веднага и няма проблеми,още по добре :daaa:
Значи ще се наложи пак да си купя семена и да повторя,като се стопли.
Аватар
GIOIA(Джоя)
Баш кафе майстор

Мнениеот незабравка » Пет Фев 26, 2016 9:59 pm

Миша написа:
незабравка написа:Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:

Ще стане,Танче, само внимавай , под агривелото сивото гниене се развива изключително бързо .Максимум два пласта сложи, не повече, и да не опира на разсадчетата, докато са малки , защото когато още нямат хубави коренчета се извъртат и се залепват върху агривелото .Вместо агривело можеш да слагаш стиропор, като капак , един под разсадите и вечер един отгоре

Благодаря ,Мише.Стиропор нямам,но два пласта агривало.опънато на рамка,за да не опира до разсадчетата! :nod: Като спомена сивото гниене,да вметна накратко-онзи де ми донесоха от един известен разсадник поръчка за 8-ми луковични в саксийки,та ирисчетата бяха много силно нападнати от някаква пеницилинова гъба явно-имаха синьо-зелен налеп и прогресиращо гниене,Та трябваше да се обадя на управителката да ги откажа,Тя прие рекламацията ,обаче с цялата си наглост заяви,че категорично не е съгласна,че растенията са болни-имали били изкарани цветоноси и били съхранявани целесъобразно в хладилник до сега.Какъв ми бил проблема ,да съм си ги продавала спокойно,щели да цъфнат. :D
...
Обиды не страшась, не требуя венца
Хвалу и клевету приeмли равнодушно
И не оспаривай глупца.

Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html
Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот bibi » Нед Фев 28, 2016 12:40 pm

Преди една седмица засях семената на делфиниума и ги сложих най-отдолу в хладилника.Не знам дали е правилно,и ако да колко време трябва да стоят там?
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот къщичка » Нед Фев 28, 2016 5:45 pm

Биби, какъв делфиниум, от Ball ли?
Ако е magic fontain не му трябва студено, моя поникна на топличко.
Подкрепа за моето момче
https://www.facebook.com/FutureForValentin/

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина

Мнениеот bibi » Нед Фев 28, 2016 6:38 pm

Не е от Ball.Една съфорумка ми прати лятото семена и сега не знам какво да правя :ufff:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка

ПредишнаСледваща

Назад към Семена, разсади, вкореняване, засаждане