Пролетна сеитба 2016

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнениеот ToBo » Пон Фев 22, 2016 7:57 pm

Благодаря на всички за отговорите :tzvetentze: Така и предполагах, че повечето са директно в земята :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ToBo
Чист кофеин

Мнениеот Миша » Пон Фев 22, 2016 8:04 pm

bibi написа:Къщичке,благодаря!
А делфиниума иска ли стратификация?

По това време -да, никнат по-добре след стратификация, ако се сеят през лятото прясно събрани семена не е нужна стратификация
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Години: 45

Мнениеот незабравка » Вто Фев 23, 2016 10:17 am

Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:
...
Обиды не страшась, не требуя венца
Хвалу и клевету приeмли равнодушно
И не оспаривай глупца.

Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html
Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот Миша » Вто Фев 23, 2016 10:25 am

незабравка написа:Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:

Ще стане,Танче, само внимавай , под агривелото сивото гниене се развива изключително бързо .Максимум два пласта сложи, не повече, и да не опира на разсадчетата, докато са малки , защото когато още нямат хубави коренчета се извъртат и се залепват върху агривелото .Вместо агривело можеш да слагаш стиропор, като капак , един под разсадите и вечер един отгоре

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Мнениеот Teodora76 » Сря Фев 24, 2016 12:31 pm

Миша, кога трябва да сеем фацелията и трябва ли да я чакаме да цъфне за да я заорем? Не че съм взела, нали се надявам да взема от теб, но ако не успееш ще търся да я купувам.
Аватар
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот GIOIA(Джоя) » Сря Фев 24, 2016 5:20 pm

Знам,че фацелията се заорава,като стане 15-20 см(от Миша го знам де)
Обаче кога се сее?Аз вече я насях преди 4-5 дни,когато беше пролетно и слънчево.Или ще изгние или ще никне :stiskam:
Аватар
GIOIA(Джоя)
Баш кафе майстор

Мнениеот mariyanag » Сря Фев 24, 2016 9:34 pm

Въпрос тъкмо на време. Искам да посея фацелия на мястото, на което доста време се доматясва и да е готово за времето на посаждането на доматите. Та сега ли да сея или може да позачакам - помня сякаш Мишето каза, че за 2 седмици е поникнала и готова за заораване?
:Моите китки
http://mariyanag.snimka.bg/
Аватар
mariyanag
Кафевар/ка/

Години: 48

Мнениеот Миша » Сря Фев 24, 2016 9:51 pm

Teodora76 написа:Миша, кога трябва да сеем фацелията и трябва ли да я чакаме да цъфне за да я заорем? Не че съм взела, нали се надявам да взема от теб, но ако не успееш ще търся да я купувам.

Март го дават доста студен, до -10 градуса в края на месеца, фацелията ще измръзне, аз гледам дългосрочната прогноза, температурите трябва да станат поне десетина градуса, при топло и влажно фацелията никне за седмица, след двайсетина дни е готова за заораване, няма смисъл от ранно засяване, може да измръзне, а дори да не измръзне няма да расте .По принцип съм разсаждала веднага след заораването, няма никакъв проблем

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Мнениеот Teodora76 » Сря Фев 24, 2016 10:09 pm

Миша, благодаря, няма да бързам.
Аватар
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот mariyanag » Сря Фев 24, 2016 10:59 pm

Благодаря ти , Мише, златна си
:Моите китки
http://mariyanag.snimka.bg/
Аватар
mariyanag
Кафевар/ка/

Години: 48

Мнениеот GIOIA(Джоя) » Чет Фев 25, 2016 1:02 am

И аз благодаря ,Миша!
Четох,че се изчаква 30-40 дни след заораването и тогава се сади,но щом си пробвала веднага и няма проблеми,още по добре :daaa:
Значи ще се наложи пак да си купя семена и да повторя,като се стопли.
Аватар
GIOIA(Джоя)
Баш кафе майстор

Мнениеот незабравка » Пет Фев 26, 2016 9:59 pm

Миша написа:
незабравка написа:Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:

Ще стане,Танче, само внимавай , под агривелото сивото гниене се развива изключително бързо .Максимум два пласта сложи, не повече, и да не опира на разсадчетата, докато са малки , защото когато още нямат хубави коренчета се извъртат и се залепват върху агривелото .Вместо агривело можеш да слагаш стиропор, като капак , един под разсадите и вечер един отгоре

Благодаря ,Мише.Стиропор нямам,но два пласта агривало.опънато на рамка,за да не опира до разсадчетата! :nod: Като спомена сивото гниене,да вметна накратко-онзи де ми донесоха от един известен разсадник поръчка за 8-ми луковични в саксийки,та ирисчетата бяха много силно нападнати от някаква пеницилинова гъба явно-имаха синьо-зелен налеп и прогресиращо гниене,Та трябваше да се обадя на управителката да ги откажа,Тя прие рекламацията ,обаче с цялата си наглост заяви,че категорично не е съгласна,че растенията са болни-имали били изкарани цветоноси и били съхранявани целесъобразно в хладилник до сега.Какъв ми бил проблема ,да съм си ги продавала спокойно,щели да цъфнат. :D
...
Обиды не страшась, не требуя венца
Хвалу и клевету приeмли равнодушно
И не оспаривай глупца.

Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html
Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот bibi » Нед Фев 28, 2016 12:40 pm

Преди една седмица засях семената на делфиниума и ги сложих най-отдолу в хладилника.Не знам дали е правилно,и ако да колко време трябва да стоят там?
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот къщичка » Нед Фев 28, 2016 5:45 pm

Биби, какъв делфиниум, от Ball ли?
Ако е magic fontain не му трябва студено, моя поникна на топличко.
Justice is lost
Justice is raped
Justice is gone
Pulling your strings
Justice is done
Seeking no truth
Winning is all
Find it so grim
So true
So real

James Alan Hetfield
...And Justice For All/1988
Аватар
къщичка
Кафе машина

Мнениеот bibi » Нед Фев 28, 2016 6:38 pm

Не е от Ball.Една съфорумка ми прати лятото семена и сега не знам какво да правя :ufff:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка

ПредишнаСледваща

Назад към Семена, разсади, вкореняване, засаждане