Пролетна сеитба 2016

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от ToBo »

Благодаря на всички за отговорите :tzvetentze: Така и предполагах, че повечето са директно в земята :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от Миша »

bibi написа:Къщичке,благодаря!
А делфиниума иска ли стратификация?
По това време -да, никнат по-добре след стратификация, ако се сеят през лятото прясно събрани семена не е нужна стратификация
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
незабравка

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от незабравка »

Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от Миша »

незабравка написа:Чудя се сега-в оранжерията ми по-малката е много светло и много топло,/два пласта полиетилен/да не кажа горещо! :D .Да садя ли вече семената? :hmmm: .От друга страна пък,отоплението е само слънчево и разликата между дневните и нощните температури е осезаема.Да ги покривам вечер таблитесъс емена и младите разсади,ако поникнат :D ,с няколко пласта агривало,дали ще стане номера? :hmmm:
Ще стане,Танче, само внимавай , под агривелото сивото гниене се развива изключително бързо .Максимум два пласта сложи, не повече, и да не опира на разсадчетата, докато са малки , защото когато още нямат хубави коренчета се извъртат и се залепват върху агривелото .Вместо агривело можеш да слагаш стиропор, като капак , един под разсадите и вечер един отгоре
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от Teodora76 »

Миша, кога трябва да сеем фацелията и трябва ли да я чакаме да цъфне за да я заорем? Не че съм взела, нали се надявам да взема от теб, но ако не успееш ще търся да я купувам.
GIOIA(Джоя)

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Знам,че фацелията се заорава,като стане 15-20 см(от Миша го знам де)
Обаче кога се сее?Аз вече я насях преди 4-5 дни,когато беше пролетно и слънчево.Или ще изгние или ще никне :stiskam:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от mariyanag »

Въпрос тъкмо на време. Искам да посея фацелия на мястото, на което доста време се доматясва и да е готово за времето на посаждането на доматите. Та сега ли да сея или може да позачакам - помня сякаш Мишето каза, че за 2 седмици е поникнала и готова за заораване?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от Миша »

Teodora76 написа:Миша, кога трябва да сеем фацелията и трябва ли да я чакаме да цъфне за да я заорем? Не че съм взела, нали се надявам да взема от теб, но ако не успееш ще търся да я купувам.
Март го дават доста студен, до -10 градуса в края на месеца, фацелията ще измръзне, аз гледам дългосрочната прогноза, температурите трябва да станат поне десетина градуса, при топло и влажно фацелията никне за седмица, след двайсетина дни е готова за заораване, няма смисъл от ранно засяване, може да измръзне, а дори да не измръзне няма да расте .По принцип съм разсаждала веднага след заораването, няма никакъв проблем
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от Teodora76 »

Миша, благодаря, няма да бързам.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнение от mariyanag »

Благодаря ти , Мише, златна си
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”