Пролетна сеитба 2016

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Re: Пролетна сеитба 2016

Мнениеот Миша » Чет Мар 10, 2016 4:22 pm

Валичка, ако искаш ми звънни да се разберем какви условия имаш и какво можеш да направиш
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Години: 45

Мнениеот valichka » Пет Мар 11, 2016 6:35 pm

Мила ми Миша,
ами какво да ти кажа, хванах снощи телефона, пък си казвам, таз жена сега ако си е опънала крачетата за релакс, сипала си е едно питие и е захапала цигарката, както аз например обичам по това време...и вземе че звънне някой пишман градинар като мен да те занимава с глупости... :svekurva: тутакси си зарязах питанките и мрънкането. Тая работа не е за мен явно. :ufff: Миналата година пак нищо не ми се получи. Идва ми Дал на инспекция и заварва прекрасни условия за мижавия иначе разсад - топло, светло, влажно, за мерака ми да не говорим, какво суетене и какво облизване на тарелките... :angelche: Да ама Даловото око фокусира дограмата и съзира някакво си КА-стъкло, което не пропуска важните за растениицата ми лъчи. Тъй си останаха моите бебочета до май месец...свежи и зеленки без растеж... :ufff:
Та така... :nazdrave: ка-ма, разните му там екстри...явно туй ще да е!
Ама вече и в темата няма да влизам да ви чета, защото сте заразни с ентусиазъм, опит и някак си така лесничко изглежда отстрани...
А и Дал ме зариби с едни прекрасни петунии и цинии, около които подскачах цяло лято... :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Благодаря ти, Миша още веднъж, че си готова да помогнеш! :tzvetentze: :tzeluvka: :gush:
Ще си обърша сълзите с ръкав и няма да мрънкам повече! На всички ви пожелавам успешни разсадни приключения и да показвате прелести лятото! :tzvetoman: :tzvetentze:
Аватар
valichka
Кафе с мляко

Мнениеот milena02 » Пет Мар 11, 2016 6:53 pm

Моя приятелка е успяла да открадне есента от градината на някакъв европейски замък семенца на БЯЛ тагетис! :potekoha: Някой виждал ли е такова чудо? Може пък да си го има и само аз да съм в неведение. Ама ето и тя не е виждала и й се е наложило да си хвърли телефона в лехата, уж че го е изпуснала, да нагази вътре и да шмугне в чантата си няколко сухи китки. Сега ще го сеем и ако го завъдим, ще има за всички.

valichka написа: цинията е толкова на гъсто, че не знам как ще се пикира. :hmmm:

Валичка, не ги пикирай, бе, душа! Аз имам в градината изобилие от цинии всяко лято и никога не съм ги пикирала. Чопвам от разсада стръкче-две и така ги садя. И никакъв проблем. Циния е това, едно от най-безпроблемните цветя. Как пък няма да ги пикирам?! Цели лехи правя от тях. Ако тръгна всичко да пикирам у нас няма да има къде да се стъпи.
Всъщност, така садя всички едногодишни без изключение. От разсадната тава и направо в земята. И си цъфтят без проблем. Пикирам многогодишни. Например делфиниуми. Ако не си ги взема готови от Мишето, естествено. ;)
Аватар
milena02
Кафе машина

Години: 46

Мнениеот libra » Пет Мар 11, 2016 7:03 pm

Гугъл вади някакви бели тагетеси,ама най-белия нещо не мога да го копирам.
libra
Чист кофеин

Мнениеот valichka » Пет Мар 11, 2016 8:19 pm

Миленка, само заради теб няма да изхвърля разсада и търпеливо ще си чакам. Но проблемът при мен е, че не могат да стигнат до втори лист. Ей така си седят мънинки, поникнали на 2-3см. Но ще ги запазя. Добре, че имам още семенца, та като стане топло ще сея директно и дано стане нещо... освен ако не ги оплевя преждевременно по погрешка... :svekurva:
Аватар
valichka
Кафе с мляко

Мнениеот хортензия » Чет Мар 24, 2016 8:53 pm

Пензирате ли сакъзчетата от семена и ако да на колко листенца?Същия въпрос имам и за циниите, вербените и ниските карамфилчета :hmmm:
Аватар
хортензия
Виенско кафе

Години: 37

Мнениеот МГХ » Чет Апр 14, 2016 6:29 pm

И така да взема да се похваля .Посях семенцата .Тази година съм се оляла с поръчването. И си дундуркам аз, поливам ,пикирам и т.н.Днес изнесох на балкона една тревичка лузула нам коя си и гледам и не вярвам на очите си .Вижте сами Изображение
Цветче е нали ? Ей тази е лузулата Изображение Залепила съм бележчицата на кофичката.
И още една снимка по отблизо ,възможно най Изображение
Аватар
МГХ
Чист кофеин

Години: 61

Мнениеот МГХ » Нед Апр 17, 2016 7:50 am

Не знам дали беше закърнял цвят , но изсъхна. Тревичка си е добре.
Аватар
МГХ
Чист кофеин

Години: 61

Мнениеот valichka » Нед Апр 17, 2016 4:32 pm

Добре, че не изхвърлих нищо от нещастния ми разсад! :mrgreen: По безупречен съвет на Дал :tzeluvka: пикирах циниите и изнесох на вън в началото на март. Тия дни ги засадих на постоянните им места в градината. Може би прибързах, че са много малки още, но с поливане през ден, ай дано станат. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Разсада с петунии умря безславно. :oops: Купих нови семена - пелетирани хибриди Ф1 - то пък едно за цяр не изникна, чудя се защо? :?:
В същото време на вън в студа /на 1 март/ за проба поръсих в саксия под шише семена от петуния Tidal wave /събрани от миналогодишните ми/. От цикламената изникнаха, но още си стоят мижави, ще ги хвърлям, но от бялата взеха, че станаха. Вече пикирах в сандъци и се моля да станат, че съм замислила чудеса!!! :ieeee: Всички твърдите, че уейв силвър не се разпада. :stiskam:
Алисум бял и микс нахвърлях в 2 висящи саксии пак на 1 март. Вече са на 3-4листо. Няма и да пикирам, че да станат гъсти туфи, но като са малки и със закъсняло развитие кога ли да чакам цвят?!
Гайлардия и газания по същия начин - навън, на студ, на пек, на дъжд... Еми ставало значи! :hihihi:
Знам, че се заклех да не правя повече разсади, но догодина живот и здраве ей така навън мятам и каквото стане! :ieeemyzh:

И ги гледам тез мъници и се чудя като/ако цъфнат колко горда ще съм, че за пръв път от моите леви пръсти ще излезе нещо красиво и приятно за окото... :angelche:
Еххх...мечти ... зелени... цветни... :sheart: :sheart: :sheart:
Аватар
valichka
Кафе с мляко

Мнениеот tanini77 » Чет Май 05, 2016 9:39 am

Моля за помощ,засадих семенца подарък,на които пишеше полски или летни цветя,не помня точно :hmmm: честно казано ги посипах на майтап, направо в сандъка отвън. Досвидяха ми се да ги хвърля.
И вземаха,че наникнаха,доста от тях разпознах като космос,кученца,петуния,ешолция,но другите пълна мъгла :shock:
Не ми се ще да пикирам някой гюрлюк,затова моля,ако някой има представа какво е поникнали да ми напише.За едното имам съмнение,че е непета :mrgreen: ама не съм сигърна :snif: Изображение
Ей това дали е непета?
Изображение
Ето още една снимка,това с дългите листенца,какво е? Изображение
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/?
tanini77
Виенско кафе

Мнениеот mimivd » Чет Май 05, 2016 8:05 pm

Това с дългите листенца ми прилича на газания.
mimivd
Кафевар/ка/

Години: 48

Мнениеот Lois » Пон Май 09, 2016 4:08 pm

Изображение Имам аз една чуденка-питанка.
Семена на циния, от ball, от един и същи вид, сяти в една кофичка, пикирани едновременно, в един и същи субстрат, гледани еднакво, а едното и другото са като крачун и малчо. И малкото му жълтеят листата в средата. Какво не му харесва? Изображение
Аватар
Lois
Баш кафе майстор

Мнениеот къщичка » Пон Май 09, 2016 6:26 pm

Лоис, тази година и моите цинии са всяка със собствено мнение. Не ги мисли, ще се оправят.
Магеланите при мен са най-голяма пушка, всъщност само те са ми перфектни, но и другите ще цъфтят много, сигурна съм.
Justice is lost
Justice is raped
Justice is gone
Pulling your strings
Justice is done
Seeking no truth
Winning is all
Find it so grim
So true
So real

James Alan Hetfield
...And Justice For All/1988
Аватар
къщичка
Кафе машина

Мнениеот Lois » Пон Май 09, 2016 10:42 pm

мерси, почнах да се чудя дали не са преполяти, или пък недостатъчно поляти, или де да ги знам какво им е
от първия ми посев почти всичко поникна, е, може би на 80%, но от втория (взех някаква почва "за рози" - друга нямаше - на едни гранули стои) - от 8 саксийки имам 4 с нула поникнали неща, сред които и цинии, и босилек, и от онова къдравото зеле червеното.
ами - каквото - такова.
Аватар
Lois
Баш кафе майстор

Мнениеот alina » Сря Окт 19, 2016 9:35 am

angelova написа:Аз сея семената през март ,април в кутии ,а в градината под туби от минерална вода,нещо като парник се получава .Така не ги отмива дъжда семената ,запазва се влагата и охлювите не ги папкат.Понякога ги дупча шишетата за да не се запарява разсада .
:idea1:
:tzvetentze:
Аватар
alina
Баш кафе майстор

Предишна

Назад към Семена, разсади, вкореняване, засаждане