Пролетна сеитба 2015

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от greeneyed »

Изображение

Някой дали може да познае какви семена съм слагала в тази кутийка? :lol: :lol: :lol: Да знам какво ще излезе и къде да го слагам. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от nadin »

Приличан на цинии, ама не съм сигурна. Може да са и още сумати неща.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от greeneyed »

Предложението се приема- може да са ми останали семена на ниските цинии от Ball и да съм ги насвяткала. :dovolen: Благодаря, Надюшка! :liubov:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
krasetoterzieva
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Яну 10, '15, 14:00
Местоположение: Кв. Владая, София
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от krasetoterzieva »

Как да насадя царевица? На гнезда или в редичка, разстояние , гъстота, за първи път ми е?
За животните с любов
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от valichka »

krasetoterzieva написа:Как да насадя царевица? На гнезда или в редичка, разстояние , гъстота, за първи път ми е?

Царевичка - в редичка на 22см. семчица от семчица и разстояние между редовете 70см. :dovolen:
dal

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от dal »

greeneyed написа:Изображение

Някой дали може да познае какви семена съм слагала в тази кутийка? :lol: :lol: :lol: Да знам какво ще излезе и къде да го слагам. :angel2:
циния сахара
Аватар
krasetoterzieva
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Яну 10, '15, 14:00
Местоположение: Кв. Владая, София
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от krasetoterzieva »

valichka написа:
krasetoterzieva написа:Как да насадя царевица? На гнезда или в редичка, разстояние , гъстота, за първи път ми е?

Царевичка - в редичка на 22см. семчица от семчица и разстояние между редовете 70см. :dovolen:
:tzvetoman:
За животните с любов
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от kali »

Ако някой си е взел семена на латинка peregrinum от Чилтрен или от Томас/ Морган нека сподели как ги е довел до покълване. :?:
Моите не могат да покълнат, нито тези, които са в градината вече от месец, нито тези, които са в парниче вече 2 седмици. :hmmm:
Днес на няколко семенца нараних повърхността с пила и ги сложих във вода. Друг начин не знам. Дайте съвет моля :snif:
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от valichka »

Не разбирам от сортове латинки, но да си кажа при мен какво стана: маман ми даде безброй семена латинка-грижливо подредени и описани по цвят - жълто, червено, оранж. 2 дни се гъзурих да бода семка по семка като се постарах изключително да са в групи на цветни петна, а не просто шарени. След повече от месец резултатът е: поникнали и израснали половин педя латинки близо една до друга, /което значи само 1 цвят/, а от другите тууууук там по някоя! ЧУдно ми е кой ли цвят е изкарал 100%?!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от libra »

Моят въпрос е следният-фацелията от Миша и арабиса образуват адски много семена.Събирах ги узрели и т.н, смятам че семената са си съвсем в ред.Обаче нищо не поникна ,нищичко.Какъв им е проблемът на тези семена?Фацелия вече нямам ,но арабисът пак има много.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”