Цитисус (Cytisus) - съвет за вкореняване

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
sasho_923
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Юни 28, '12, 15:55
Местоположение: Ловеч-София-Франция

Цитисус (Cytisus) - съвет за вкореняване

Мнение от sasho_923 »

Здравейте, първо се надявам да не съм объркал раздела или да се дублирам, но не можах да намеря такава тема нито в интернет информацията как да го развъдя.
Та преди няколко месеца си взех cytisus windlesham ruby и бих искал да си го развъдя. Но не мога да намеря информация как става. :( Дали e както при мушкатото, касисът... или е по трудно за вкореняване?
Иначе знам, че жълтия цитисус не е хибриден и се развъжда от семе (виждам го в ляво и дясно по пътищата, почти на всякъде е при мен).
А и най-важното, дали ако го засея в България ще умре?
Изображение
Намирам само това:
Размножаване: Най-често чрез резници след цъфтенето. Възможно е също чрез разсад и облагородяване.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Цитисус (Cytisus) - съвет за вкореняване

Мнение от greeneyed »

До -10 градуса го дават студоустойчивост, иначе режеш тазгодишните клонки, вкореняваш както си му е реда, ако има семена - и тях залагаш :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
sasho_923
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Юни 28, '12, 15:55
Местоположение: Ловеч-София-Франция

Re: Цитисус (Cytisus) - съвет за вкореняване

Мнение от sasho_923 »

Тази година ще пробвам по описаните начини за вкореняване и ще пиша после как е станало най-лесно.
Ми освен тази година ще взема да засадя директно 3 жълтички за проба дали ще издържат на студените ни зими и по нататък храстчето от снимката. :)
Много е жалко, че цветята които си харесам, все не стават за българския климат... :( Дано този път имам късмет.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”