Какво ще сеем таз година

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Какво ще сеем таз година

Мнение от Blue sky »

прехвърчащият сняг не може да ме лиши от пролетното ми настроение, след цяла сутрин зяпане по сайтове и красоти :nod:

та реших да започна със залагането на разсадите, ще сложа малко розови парички днес :nod: предвиидла съм и бели ружи, гайлардии, лаватера, астри, матиола, цинии, теменужки.

Петя знаем че сложи петуниите вече, вие какво ще сеете?
Последно промяна от Blue sky на Яну 18, '10, 11:26, променено общо 1 път.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от vodo-leika »

Петунии! Имам и известни колебания дали да се мъча пак с лобелията :eeeh: ...
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от 5ia »

Петя сложи петуниите, ама вече станаха 8 дни, а нищо се не види :oops:
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от SYD »

Аз имам голяма южна тераса. Лятото става доста горещо, но сме сложили сянка, а и подухва от морето. Решила съм по сандъците да засадя калдаръмчета и петунии. Пробвани са и издържат на жегите. Имам две дървени подпори, по които искам да пусна да пълзят клематиси. Незнам дали ще стане, а и имам само едно малко клематисче (резник от миналат есен), има три зелени пъпки. Освен това съм си поръчала няколко лилиума, от джуджетат, ще ги гледам в саксии.
Приемам идеи, за други цветя, които издържат на слънце и жега.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от lila »

Е, не е чак толкова горещо на тази тераса. Лятото, съботите, може ли и аз да се посаждам на люлката :oops: Някоя влачеща роза не искаш ли да сложиш? На стената към детската?
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от verji »

Можеш за засадиш и една асма... ще спечелиш сърцето на съпруга си ;)
dal

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от dal »

каквото ни падне пред очите , вероятно , и каквото сме събрали в хартийки кутийки и т.н. :dovolen:
аз ще сея това дето го поръчах от Т М , отделно имам семена от какво ли не от миналата година....
пак ще има по терасата хиляди малки саксийки с пикирани стръкчета... :stiskam:
SYD, то на слънце и жега доста неща издържат , и маргарити и гайлардии и рудбекии и калибрахое , и доста други красоти-избор огромен , ще ти пиша до ден два на лични -само нещо да проверя... :tzvetoman:
Пете , студено е ?, на колко градуса е разсада , не го бързай като че ли?! :hmmm: Ще никнат , къде ще отидат!
Блу, мисля да садя към края на месеца наличното....и каквото излезе ; миналата година нещо не успях да се справя добре със семената , а може би не улучих фирмата , незнам.... :tzvetentze:
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от SYD »

Лятото, съботите, може ли и аз да се посаждам на люлката
Ти си имаш запазено место на люлката, винаги си добре дошла.

:oops: Някоя влачеща роза не искаш ли да сложиш? На стената към детската?[/quote]
Аз още не вдявам разликата между влачеща, катерлива и пълзяща роза. Имам една с дребни розови цветове. Взела съм си още две малки такива, но други цветове. А стената на детската е определена за алпинеум с басейнче с водна лилия (някой хубав ден).

Асмата е добра идея (с мъжът не употребяваме алкохол), затова ще е от клематиси (ако станат).
Последно промяна от SYD на Яну 18, '10, 15:39, променено общо 1 път.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от lila »

dal написа:SYD, то на слънце и жега доста неща издържат , и маргарити и гайлардии и рудбекии и калибрахое , и доста други красоти-избор огромен , ще ти пиша до ден два на лични -само нещо да проверя... :tzvetoman:
dal, това си е живо шушу-мушу. Пиши и тук - аз може също да се интересувам :hihihi:
SYD написа:Ти си имаш запазено место на люлката, винаги си добре дошла.
:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: какво ще сеем таз година

Мнение от Виола »

Аз засях вече кампанули и многогодишен алисум. Но съм приготвила и доста други семена - примула, астри, карамфили,матиола, хризантеми, делфиниум. Бях купила и пакет лизиантус, който като отворих, за мое най-голямо разочарование беше празен :x .
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”