Домат отгледан като дърво !

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от Краси Лазаров »

През миналата година усилено се занимавах с присаждане на домати по всички възможни техники ей така от мерак. В градината засадих домати с два корена и един стрък не видях особен ефект от тази процедура,да растенията бяха по-мощни,но не чак толкова,че това да ме впечатли и отново да използвам тази техника. Извода до които стигнах е мой личен и е свързан с опитите ми : не си заслужава,защото във всяко доматено растение Твореца е заложил огромен потенциал,вижте в западните оранжерии има домати дълги по 8 м. и след като са обрани части от тях лежат на земята,въпроса е как ние градинарите да извадим най-доброто от този потенциал. Това е и причината да започна тази тема,да и сорта е от значение,но основното е да можеш от него да извадиш максимума. Според мен единственото заради което е оправдано присаждането е по-малко боледуване на растенията,като за целта се използват специални подложки,другото си е занимавка за кеф.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от Краси Лазаров »

Въпреки че годината беше много лоша и за съжаление провали много от нещата които бях замислил ще довърша темета със снимки. Изображение Изображение
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от Краси Лазаров »

До този момент който виждате на снимката всичко се развиваше перфектно,но се появи картофена мана,а нормална агротехника не можеше да се поддържа,защото дървото се отглежда без култучене. Не че не брах домати,но ако годината беше друга може би щях да ви посъветвам да опитате тази техника,обаче аз не бих повторил. За себе си слагам точка на този експеримент,за да стане успешен трябва много повече химия за растителна защита от колкото за нормално отглеждани домати. Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”