Домат отгледан като дърво !

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

sasho41
Kафенце
Мнения: 24
Регистриран на: Яну 23, '12, 21:41

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от sasho41 »

Ето и част от историята на моето домат дърво от 2013г., дано доживеем да направим
снимки иза 2014г.. В градината вече имам 3 бр. засадени и чакам да спре да вали и
още 2бр. ще са в земята.
http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=26&t=13109" onclick="window.open(this.href);return false;
А тук е всичко за отглеждането му
Имам проблеми с качването на снимки и затова давам линк :oops:
„Уви, светът обърнал се в пустиня!
Море от злоба и разврат!…
Иди живей сред туй море от тиня,
сред толкоз много кал и смрад!“
Христо Смирненски
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от klapan »

к7777777 написа:Ето една актуална снимка на доматеното дърво,вече е Изображение изнесено на неостъкления балкон до 20 дни ще е в градината.

За догодина ти препоръчвам да пробваш нещо,което братушките отдавна практикуват,к7777777. И то ще ти гарантира много повече продукция от такова дърво ...Става дума за много по-сериозни добиви от едно растение,което обаче се изхранва от 2 коренови системи.Как става ли...начинът е известен като аблактация - срастване чрез доближаване на две растения.От две растения,посадени в една кофичка,правиш едно растение с две коренови системи . И тогава ще показваш снимки с друга реколта.Тук не са много по такива теми,но ако ти искаш - ето ти да четеш и гледаш

http://www.aif.ru/dacha/ogorod/42199" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.cooldacha.ru/stat_fech_01.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.forum-grad.ru/forum1671/thread35553.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Присаждане на доматени растения

Мнение от klapan »

След огромния интерес от предния ми пост ще ви покажа от какво печелят турските вносители на присаден доматен разсад.
Докато българите се ослушват и сеят домати както бабите им са ги сяли, хората печелят от това,че много български производители вече купуват готов такъв разсад.Сигурно има защо да си дават парите и те никак не са малко...защото мои познати производители ме помолиха да им помогна в тази операция.И ...взех няколко растения,за да ги направя вкъщи,за да снимам какво е нужно да се направи.Ето го резултата

Изображение

А всичко може да видите,ако имате желание,тук . Приятно четене !
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от Бобсъна »

Автоматично присаждане :

" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
sasho41
Kафенце
Мнения: 24
Регистриран на: Яну 23, '12, 21:41

Re: Присаждане на доматени растения

Мнение от sasho41 »

klapan написа:След огромния интерес от предния ми пост ще ви покажа от какво печелят турските вносители на присаден доматен разсад.
Докато българите се ослушват и сеят домати както бабите им са ги сяли, хората печелят от това,че много български производители вече купуват готов такъв разсад.Сигурно има защо да си дават парите и те никак не са малко...защото мои познати производители ме помолиха да им помогна в тази операция.И ...взех няколко растения,за да ги направя вкъщи,за да снимам какво е нужно да се направи.Ето го резултата

Изображение

А всичко може да видите,ако имате желание,тук . Приятно четене !
Не ли е ясно че българският производител купува от Турция не защото е по хубав а по без пари. А защо е без пари,защото в Турция вече всичко е засято(засадено) и никой не търси разсад,
също като гръцките домати, които ако не доидат в България отиват на сметището.А за сметище се заплаща, докато българските "търговци" все пак дават
по нещо. На едно друго място пишете"взема се домат с мощна коренова система", също като вземете жива вода и поръсете умрелия. Нещо лично не влагам
в това писание, когато даваш съвети нормално е да си конкретен: Вземи този и този сорт, на него присади този и този и след това сложи и малко снимки но не
на присаден домат а на отрупано от плодове стебло. Е затово се иска и време и не е сигурно че тези кофички с неизвестен произход(да не би турците да продават
в България разсад домати в кофички по един и още повече без пари) ще останат живи и ще дадат плод и то много повече от..........!
Цитирам:И ...взех няколко растения,за да ги направя вкъщи,за да снимам какво е нужно да се направи.
И въпрос: Откъде ги взе "от турските вносители на разсад" ли? Много не свързано писание но когато си засегнат от някого(не лично разбира се), ти е простено.
ТЕ, които(не аз, а българските градинари) са учили част от Европа как се отглеждат зеленчуци, станат от гробовете, незная как ще ги погледнем?
България само преди 30-тина години на първите места в Европа по отглеждане и износ на домати? А сега внос на разсад, Боже, Боже?
Много въпроси и сложни отговори на които никой не търси и не дава отговори.Защо ли?
Не знам защо но на klapan и на cvetar кофичките са от една фирма. Още веднъж: Нищо лично само :?: :?: :?:
„Уви, светът обърнал се в пустиня!
Море от злоба и разврат!…
Иди живей сред туй море от тиня,
сред толкоз много кал и смрад!“
Христо Смирненски
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от Краси Лазаров »

През миналата година усилено се занимавах с присаждане на домати по всички възможни техники ей така от мерак. В градината засадих домати с два корена и един стрък не видях особен ефект от тази процедура,да растенията бяха по-мощни,но не чак толкова,че това да ме впечатли и отново да използвам тази техника. Извода до които стигнах е мой личен и е свързан с опитите ми : не си заслужава,защото във всяко доматено растение Твореца е заложил огромен потенциал,вижте в западните оранжерии има домати дълги по 8 м. и след като са обрани части от тях лежат на земята,въпроса е как ние градинарите да извадим най-доброто от този потенциал. Това е и причината да започна тази тема,да и сорта е от значение,но основното е да можеш от него да извадиш максимума. Според мен единственото заради което е оправдано присаждането е по-малко боледуване на растенията,като за целта се използват специални подложки,другото си е занимавка за кеф.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от Краси Лазаров »

Въпреки че годината беше много лоша и за съжаление провали много от нещата които бях замислил ще довърша темета със снимки. Изображение Изображение
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Домат отгледан като дърво !

Мнение от Краси Лазаров »

До този момент който виждате на снимката всичко се развиваше перфектно,но се появи картофена мана,а нормална агротехника не можеше да се поддържа,защото дървото се отглежда без култучене. Не че не брах домати,но ако годината беше друга може би щях да ви посъветвам да опитате тази техника,обаче аз не бих повторил. За себе си слагам точка на този експеримент,за да стане успешен трябва много повече химия за растителна защита от колкото за нормално отглеждани домати. Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”