Семена /разсади пролет 2013 година

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dal

Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от dal »

Изображение
Изображение
Хайде , скъпи мои
Погледнахте ли във вълшебните шкафчета със семената? Какво има там? Какво ще сеем със сигурност и какво -може би?!
Имате ли нещо в излишък , за да заимаме някое търсещо сърце-мераклия ?!
Изображение

Ще потърся после някои мнения на Миша , които смятам да копирам тук за незапознатите :daaa:
До няколко дена ще пусна какво ще садя аз и какво имам в излишък
Аватар
mu6ketar
Кафевар/ка/
Мнения: 930
Регистриран на: Окт 19, '11, 16:09
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от mu6ketar »

Вчера си разгледах семенцата и имам нови 15 пликчета,добре че са с малък брой семена-ниска винка,висяща винка,лобелия,циганчета,пенстемон,флокс,бакопа,санвиталия,сапонария,нирембергия,циния,вербена,диморфотека,виола.
И понеже не ми стигат имам намерение да си купя още,нищо че миналата година беше пълен провал.Отгледах 20 коренчета лобелия и ниски кученца,а пликченцата със семената бяха двойно повече от тази година.Забравих да спомена и 5-6 пликченца със семена на мушката.
Затова ще следя темата кое,кога и как се сее и тори,та дано тази година не тичам на пазара за готови разсади.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Denis »

Последните 3-4год купувах семена на какво ли не, заради картинки от нета основно, колкото засях, 5пъти повече не засях- поне да знам какво е това, направо колекционер на семена станах. Мин.година сях като за световно, до юли все си пикирах и разсаждах, някои си цъфнаха даже непикирани, направо прегрях.
За тази година си оставих само лобелия, бакопа, винка, импатиенс, хелиотропе, остеоспермум, ниски тагетеси, циния, няколко вербени и петунии дето също са от мин.год.и още няколко пакетчета разни едногод.дето все не намирах време за тях.
А и теменужки-виоли и пансита - остатъци от есента /щото есенните заминаха, добре че не сях всичките/
Нови семена имам само 2пак. - черна петуния и сакъз бургунди каскаден.
Искам и сълвър дихондра да си взема- мин год пак сях - мн хубава стана- повече от метър, после я подстригвах,
обаче почна ли с искам и да гледам разни сайтове не ми се мисли докъде ще я докарам пак, така че ще е само това дотук- тази година скромно :angelche:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от nadin »

Аз понеже едногодишни не гледма семената за тази година още не съм ги поръчала даже.
Мисля края на месеца да си взема някои по-завързани кандилки, камбанки и може би виоли. Търся си цветя за сенчест алпинеум и за сега на това съм се спряла като възможни за отглеждане от семе. От миналата година имам семе от ниските делфиниуми, разни гайлардии и ехинацеи които пак ще засадя за да имам замяна ако нещо загине зимата, квото остане ще раздавам :dovolen:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от milena02 »

От ниските цинии по нашия пазар намират ли се или хич да не търся? Иначе имам семена от миналогодишните, на които дължа благодарност, че ме спасиха от гледката на опожарените гладиоли, обаче, милите, накрая стават по-високи от мен и ги не ща вече. Астрите се оказаха чудо на чудесата през септември и пак ще засея, макар да си се разсяват и самички. Латинките също сами се размножават - само скубя и подреждам. Ниски тагетиси малко ще сложа да правят компания на астрите. Кученца имам. Ниски маргаритки имам (много ги харесвам пръснати между рози). Традиционно всяка зима зълва ми ми праща от Германия цяла торба семена - всичко най-изкилиферчено, дето е видяла по пазара. И винаги ги окепазявам, включително и тези, дето на пакетчето им пише да се сеят направо в градината. Справям се само с "бабешките" цветя, които ги има във всеки селски двор. И вече, да ви кажа, започнах да ги ценя направо.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от nadin »

milena02 написа:От ниските цинии по нашия пазар намират ли се или хич да не търся? Иначе имам семена от миналогодишните, на които дължа благодарност, че ме спасиха от гледката на опожарените гладиоли, обаче, милите, накрая стават по-високи от мен и ги не ща вече. Астрите се оказаха чудо на чудесата през септември и пак ще засея, макар да си се разсяват и самички. Латинките също сами се размножават - само скубя и подреждам. Ниски тагетиси малко ще сложа да правят компания на астрите. Кученца имам. Ниски маргаритки имам (много ги харесвам пръснати между рози). Традиционно всяка зима зълва ми ми праща от Германия цяла торба семена - всичко най-изкилиферчено, дето е видяла по пазара. И винаги ги окепазявам, включително и тези, дето на пакетчето им пише да се сеят направо в градината. Справям се само с "бабешките" цветя, които ги има във всеки селски двор. И вече, да ви кажа, започнах да ги ценя направо.
Ми то вземи пиши какво ти е пратила зълва ти, пък с общи усилия може да отвъдим нещо все пак. :dovolen:
Не се отказвай толкоз лесно, то за семената си се иска търпение и нерви. Аз вече втора година дундуркам едни семена от божури и пак не съм сигурна дали ще излезе нещо на пролет. :ufff:
dal

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от dal »

надявам се до утре да излеза с листата свободни семена за раздаване ;
също да кажа какво ще сея тази година -за сега със сигурност ниски цинии , едри цинии , петунии разни , лобелия , непети и салвии там за зацветяване в синьо около розите , обаче в шкафа си е таковало таковата- , прелива , толкова много семена има че ми иде :ufff:

Ретаара , благодаря за подаръка от разделените семена , искам да ти изпратя други каквито си харесаш и колкото искаш , и също може направо разсади да ти направя , ама ще ми кажеш какво точно искаш , да знам :liubov:

Ще садя за мен и за майка ,и оттук който изреве за нещо , но няма да е преди края януари в никакъв случай ...и то ще е постепенно до март ;
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Виола »

Аз съм си приготвила лобелии, латинки, шизантус. Чакам семената от Миша и малко виолки. Ще сея и семената, които ми изпратиха 2 приятелки. :liubov:
Чакам само да обявите старт. :D
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от retaraa »

dal написа:...Ретаара , благодаря за подаръка от разделените семена , искам да ти изпратя други каквито си харесаш и колкото искаш , и също може направо разсади да ти направя , ама ще ми кажеш какво точно искаш , да знам :liubov:
Дал, благодаря ти за предложението, но нали знаеш, че нямам място :dovolen: За тази една педя място колко семена накупих.....ако всички станат ще има и аз да подарявам :D
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Cando »

Имам питанка кога се сеят следните семена:
- Ледениче, многогодишно
- Английска маргаритка, многогодишно
- Рудбекия Хирта, многогодишно
- Калибрахое, предполагам когато и петуниите :hmmm:
- Никотиана
- Мадагаскарско цвете
- Винка, някаква тъмно лилава, почти черна, може пак да е мадагаскарско цвете, а може и да не е :hmmm:
- Брахикоме
- Ледениче, едногодишно, май не понасяше пресаждане :hmmm:
- Бакопа
- Диморфотека и Остеоспермум
- Флокс, звездовиден
- Върбинка
- Газания

Половината от тези семена съм ги сяла, някои по няколко години, но пусто като не си записвам ... :oops:
И моля тези, които са сяли мадагаскарско цвете успешно да споделят опита си. Сяла съм няколко пъти вече, все се ровя из темите, правя всичко както и другите, но не ми се получава. Това е най-проклетото за мен семе :evil: , но аз съм тъпа и упорита и пак ще го пробвам.

Благодаря предварително :tzeluvka:
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”