Семена /разсади пролет 2013 година

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от secret_rose »

Ще пробвам. Трудно обаче, че там в момента е затрупано с тухли, плочки, цимент, пясък... текат строителни работи и няма да ги опазя от хората. Иначе аз преместих семенаците в боровата горичка на хладничко... които още не са за градината, и мислех там да направя парниче за останалите ми семеца с две арматурни дъги и найлон. Но петуниите сякаш са много капризни на жеги... Освен наистина да се уча в движение - сея, и на шарена сянка. :tzvetentze:
dal

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от dal »

всичко е в градината насадено , изморих се , утре вечер двадесетина петунии ще ги донасадя и готово ;
останаха делфиниумите и няколко други мъници , садени по късно
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Cando »

Мен много ме ядосват циниите, всяка година едно и също. Семената никнат без проблем и после едно след друго си заминават, остават все пак една част от тях. Тази година обаче бях решила да заменя петуниите пред къщата с цинии. Направих си много разсад, защото нали тук късно се стопля и не става за директна сеитба. От тогава досега няколко пъти подсявах, но пак няма да стигнат. Та искам да попитам ако сея директно семена /то явно, че иначе няма да стане, а и без това разкопават улицата за да сменят тръбите и там е строителна площадка/ след колко време долу-горе мога да очаквам някакъв цъфтеж, въобще ще дочакам ли цвят това лято :hmmm:. И кога мога да ги наръся семенцата, от събота нататък дават минималните температури постоянно над 10-11 градуса. Благодаря предварително.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 386 пъти
Обратна връзка:

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от nadin »

Cando написа:Мен много ме ядосват циниите, всяка година едно и също. Семената никнат без проблем и после едно след друго си заминават, остават все пак една част от тях. Тази година обаче бях решила да заменя петуниите пред къщата с цинии. Направих си много разсад, защото нали тук късно се стопля и не става за директна сеитба. От тогава досега няколко пъти подсявах, но пак няма да стигнат. Та искам да попитам ако сея директно семена /то явно, че иначе няма да стане, а и без това разкопават улицата за да сменят тръбите и там е строителна площадка/ след колко време долу-горе мога да очаквам някакъв цъфтеж, въобще ще дочакам ли цвят това лято :hmmm:. И кога мога да ги наръся семенцата, от събота нататък дават минималните температури постоянно над 10-11 градуса. Благодаря предварително.
Ми честно да ти кажа съседките на село още не са сели циниите в градините. При нас на село го сеят след 15 май и почват да цъфтят юли та чак до септември. Помня че миналата година правих за 15 септември букет на сина ми за първия учебен ден. Ако са пресни семенат на циниите никнат много бързо и после растат много бързо така че не знам защо въобще се занимавате да правите предварително разсад за цинии. Това са си цветя директно за градината.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Fiut »

Тя е в Канада, затова.
Иначе и аз още не съм ги сяла.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 386 пъти
Обратна връзка:

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от nadin »

Fiut написа:Тя е в Канада, затова.
Иначе и аз още не съм ги сяла.
Ми то Канада не е чак толкова по - студено. Все пак е в Монреал не на към Аляска. Миналата година в Торонто си имаха като при нас 30 градусови жеги, а щом сега е 10 , 15 градуса нищо не и пречи да ги сее към края на май и да и цъфтят лятото.
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Cando »

Да, аз затова им правя разсад, за да цъфнат когато и при вас. Миналата година от разсад ми цъфнаха в средата на юни. Тук лятото си е като в БГ, че и по-горещо заради влагата, но просто пролетта закъснява с един месец, затова. Вие показвате отдавна прекрасни пролетни градини, а на мен сега ми цъфтят кокичета и минзухари, а люляка цъфти за 24-ти май. Иначе в момента през деня е около 18-20 градуса и се чудех дали може вече да се сеят.
Благодаря ви много, ще следя темата и ще ги сея, когато и вие, дано и да цъфнат овреме, че да им се порадвам :stiskam:
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от mucunka »

Cando написа:Да, аз затова им правя разсад, за да цъфнат когато и при вас. Миналата година от разсад ми цъфнаха в средата на юни. Тук лятото си е като в БГ, че и по-горещо заради влагата, но просто пролетта закъснява с един месец, затова. Вие показвате отдавна прекрасни пролетни градини, а на мен сега ми цъфтят кокичета и минзухари, а люляка цъфти за 24-ти май. Иначе в момента през деня е около 18-20 градуса и се чудех дали може вече да се сеят.
Благодаря ви много, ще следя темата и ще ги сея, когато и вие, дано и да цъфнат овреме, че да им се порадвам :stiskam:
Спококойно ги сей, не е никак рано. Аз ги сях в неделя, в сряда бяха поникнали. Малко да поотраснат и ще използвам някои хладни дни да ги разсадя в градината. Много ги обичам, водопади от цветове. Колкото повече ги береш, толкова повече цъфтят. Но ми направи впечатление, че в едната леха се маносаха, може би защото пръсках с душ.Докато тези, с които оградих доматите, цъфтяха нон стоп, до слана. Затова тази пролет ще ги пръскам профилактично заедно с доматите.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от secret_rose »

За 2 път сея алисум (лобулария) и нито предните, нито тези никнат. Какво иска това цвете та не ще да се показва... Изчела съм къде какво има за алисумите и уж по правилата, пък :snif:

И на шега насях 15 семки краставици в една кутия и те взеха, че поникнаха, че и растат като луди. Нагъсто са, ще ги пикирам днес. Кога се пренасят в градината? На колко листа? Като гледам готовите разсади - доста трябва да са големки май, но с това темпо дето растат ще трябва все да препикирвам... Мише, дай съвет, моля :tzvetentze: Нямаше да опитвам зеленчуци тази година, но не се стърпях.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”