Семена /разсади пролет 2013 година

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dal

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от dal »

AnetaJ написа:Dal, голяма си фурия!Страхотен разсад си отгледала, прекрасни растения. И моите разсади като на Елиза са още мъници.
твоите мушката и сакъзи са в индивидуални саксии и са чудесни :ieeee:
Благодаря , момичета :tzvetentze:
На доброто сърце на Елиза дължа семената за петуниите :liubov:
mir_kos
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Авг 21, '12, 12:50

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от mir_kos »

Едно въпросче, защото започнах да се притеснявам. Откакто съм изнесла разсадчетата навън листата им почервеняха, помислих си че е от слънцето но вече втора седмица са си така и нещо им спряха да растат. Дори и при семеначетата на мушкатата и те едни червенииии.
Помагайте моляяяя!!!!!!!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Миша »

Нищо им няма,нормално е да спрат да растат при смяна на условията ,те си растат де,на коренче,само външно не се забелязва .Снимай ги все пак,да ги видим
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
mir_kos
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Авг 21, '12, 12:50

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от mir_kos »

Христос Воскресе! Здраве и късмет на всички и много, много цветове :tzvetoman:

Мише благодаря ти, снимки ще пусна във вторник, че сега малко съм ги оставила сирачета, но не и без надзор. :tzvetoman:

Мише почти всичко което съм сяла от поръчката на Ball, благодарение на теб, изникна и растат що годе добре, поне според мен, даже вече има и цъфнали алисуми, само тези червените ме дразнят.

Във вторник качвам за по-точна диагноза :tzvetentze:
Magi Todorova
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Дек 30, '12, 22:27
Местоположение: София

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Magi Todorova »

Христос Воскресе!Посях семена петуния микс каскадна преди дни ,показала си е, на две листенца . :dovolen: .някои може ли да ми каже,кога трябва да я пресадя в саксия :hmmm: :tzvetoman:
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от dolli »

И тук да сии копирам поста от темата от темата за билките, че тази тема е по-активна:

"Имам един глупав въпрос :oops: Ако си купя смена за покълване /за кълнове дето се ядат/ дали от тези семена ще успея да си произведа нормални градински растения, ако ги посея в почва като обикновени семена? За кресон става въпрос."
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от radoctina69 »

Моля за малко помощ. Начинаеща съм и за първа година реших да правя разсад. Но като начинаеща не надписах кое какво е и сега не знам дали отглеждам някакви цветя или трева.
Ще съм благодарна ако ми помогнете.
За догодина обица на ухото с надписче на всяка саксийка.
1 http://radoctina69.snimka.bg/flowers/razsad.751032" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://radoctina69.snimka.bg/flowers/ra ... 2.30411235" onclick="window.open(this.href);return false;
3. http://radoctina69.snimka.bg/flowers/ra ... 2.30411236" onclick="window.open(this.href);return false;
4. http://radoctina69.snimka.bg/flowers/ra ... 2.30411238" onclick="window.open(this.href);return false;
5. http://radoctina69.snimka.bg/flowers/ra ... 2.30411239" onclick="window.open(this.href);return false;
Предварително благодаря на всеки отзовал се.
Лека вечер.
Pukanka
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Ное 16, '12, 13:25

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Pukanka »

Ако си сяла газания, последните две снимки ми приличат на такова.
Аватар
juzy
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 19, '12, 15:28

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от juzy »

Ето в какво се превърна поръчаната и сятата в последния момент линария /дано не бъркам името/
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Миша »

juzy написа:Ето в какво се превърна поръчаната и сятата в последния момент линария /дано не бъркам името/
Изображение
Не,не бъркаш,така се казва,оказа се много хубаво цветенце,стои разкошно и в комбинации с какво ли не-с немезията,с теменужки,с вербенки ,обаче има нужда от подстригване след като прецъфти

А твоите в тази дървена съдинка са абсолютен разкош :potekoha:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”