Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от libra »

Листопадни могат да стоят на светло и хладно ,но туи май не е удачно.Какви по-точно са храстите?
ceci
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Сеп 6, '14, 09:54

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от ceci »

Останаха само туите. Другите вече ги засадих навън и тръгнаха.
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от денси »

искам да питам ако някой е вкоренявал -кодонанте . криптостегия и гревия моля да ме посъветва .
Аватар
sandan
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Мар 21, '12, 15:37
Местоположение: Сандански

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от sandan »

Миналата пролет вкорених резници от Лигустум направо в градината. Пуснах им капково напояване и голяма част се хванаха. После обаче започнаха жегите и половината изсъхнаха. Голям проблем бяха и плевелите , постоянно израстваха и много време ми отнемаше да ги чистя, тъй като резниците ги засадих покрай ограда с дължина тридесет метра. Искам да попитам, дали е удачно сега да засадя нови резници на празните места или пак напролет ?
Имам възможност да вкореня и резници в стая и да ги прехвърля навън пролетта. Какво ще ме посъветвате да направя ?
http://www.canary-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.album.bg/sandan/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;
goodwish
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Окт 28, '12, 13:14

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от goodwish »

До Кали
Разбирам вашата успеваемост във вкореняването. Има растения които не се нуждаят от вкоренител за да се вкоренят. В това се крие отговорът на вашата успеваемост ако изобщо я има.
Продължавайте все така напред.
Вкоренителите не са измислени от мен. Нито тяхното практическо приложение.
Колкото до това къде работя дали във фирмата която ги продава или не това не е ваша работа.
Но понеже много знаете ще отговоря - по образование съм агроном с опит и от наученото и от опит съм запознат как се работи с вкоренители как се третират резниците как се подготвят за вкореняване каква почва и въздушна влажност са необходими и какви температури и осветеност.
Това е наука и тя не е за пренебрегване с някакъв неук селски тон като вашия.
Видях безумия в този форум но няма да ги коментирам.
Искам само едно да подчертая.
При вкореняването важно е всичко. Хора разберете вкоренителят е много полезен но ако условията за вкореняване ви куцат и не сте ги осигурили не с вкоренител, с каквото и да пробвате няма да стане. Защото прахообразния хормон не ви осигурява нито въздушната влажност нито подходящата температура нито ви подготвя резниците както трябва, да не говорим за почвения субстрат.
И не на последно място. Всяко растение има изисквания относно това как да се вземе резника, кога и как да се вкоренява.
Хора четете и тогава говорете за фирмите и за това как си вкоренявате и кой виновен и кой не.
Все едно да вините производителите на хляб защо слагат мая в брашното.
Ами за да стане хлябът.
РОУЗ

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от РОУЗ »

sandan написа:Миналата пролет вкорених резници от Лигустум направо в градината. Пуснах им капково напояване и голяма част се хванаха. После обаче започнаха жегите и половината изсъхнаха. Голям проблем бяха и плевелите , постоянно израстваха и много време ми отнемаше да ги чистя, тъй като резниците ги засадих покрай ограда с дължина тридесет метра. Искам да попитам, дали е удачно сега да засадя нови резници на празните места или пак напролет ?
Имам възможност да вкореня и резници в стая и да ги прехвърля навън пролетта. Какво ще ме посъветвате да направя ?
Ако ти загива от жегата, което за Сандански си е много вероятно, според мен е по-добре да пробваш направо в двора, но много ранна пролет или много късна есен и здраво поливане. Може би дори и сега, при вас си е топло, имате ли изобщо зима? ;)
Имам лигуструм по 20-метрова ограда, от вкоренени резници е всичкия, направо в градината, но при мен е по-хладно, а и е на сянка, предполагам, че затова имам висока успеваемост, независимо от сезона. ;)
Аватар
sandan
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Мар 21, '12, 15:37
Местоположение: Сандански

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от sandan »

Наистина почти няма зима, но все пак понякога замръзва. Засега нощните температури не падат под нулата, но може би другия месец и това ще стане. В неделя ще засадя резници на открито, пък ще видим какво ще стане. Ще боцна и на закрито за всеки случай, за да не губя още една година.
http://www.canary-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.album.bg/sandan/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vessi
Kафенце
Мнения: 46
Регистриран на: Яну 15, '15, 14:00

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от Vessi »

моля дайте ми съвет,миналата седмица ми дадоха коренчета на божур, които щях да садя тази неделя ,но заваля сняг и сега как да ги съхранявам докато времето позволи да ги засея
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от tsvetina »

В саксия или по-добре в туба от минерална вода / срязана на две/ - после я срязваш и без да разбутваш корена, го засаждаш в градината, когато му дойде времето.
Vessi
Kафенце
Мнения: 46
Регистриран на: Яну 15, '15, 14:00

Re: Вкоренявне на храсти чрез зелени резници

Мнение от Vessi »

благодаря, ще го посадя в по голяма туба и дано го запазя
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”