Семената на бегониите

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от Миша »

libra написа:Мише,това чудо кога се очаква да цъфне?
На третия-четвъртия месец след поникването,на шестия вече прави грудка и може да се приспива,макар че аз не съм фен на приспиването
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от bistreto »

Момичета / ако съм пропуснала някое момче - моля да ме извини :D / ,
аз може да съм се провалила с първия си опит да садя бегонии от семенца тази година, но това не значи, че не следя темата :nod: и чакам с надежда да видя как растат бебчетата :P и да им се радвам на вашите снимки :stiskam: Така, че дръжте ни в течение моля :dovolen:
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
Петя
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Фев 24, '12, 10:38

Re: Семената на бегониите

Мнение от Петя »

Мнооого бавно растат тези бегонийки или аз нещо не съм им уцелила мястото :ufff: ,за първи път се занимавам със семенца и може би ако бях прочела по рано тук затова,че не са за начинаещи сигурно щях да се откажа
Изображение
ето така изглеждат три месеца след засаждането,цвят едва ли ще има скоро,иначе поникнаха всички 10семенца от опаковката :dovolen:
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от bistreto »

:ieeee: Браво Петя!!! Не се отказвай моля те - имаш по-голям успех от мен - 10 пъти по-голям, защото от моите 10 нищо не поникна :cry: Така че, давай смело и УСПЕХ! Ако имаш съмнения прочети статията на Миша за Бегониите - там всичко си е написано, а освен това повечето редовни посетители във форума имат успех с тези прекрасни цветя и с удоволствие помагат на новаци като теб и мен... и доколкото схващам - търпение му е цаката :dovolen: ... е няма да им навреди и малко слънчице за да дръпнат, че с тези дъждове и мрачно небе ... :mrgreen:
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от Миша »

Миша написа:
libra написа:Мише,това чудо кога се очаква да цъфне?
На третия-четвъртия месец след поникването,на шестия вече прави грудка и може да се приспива,макар че аз не съм фен на приспиването
Първите семеначета зацъфтяха :ieeee: ,точно по график :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Семената на бегониите

Мнение от libra »

Браво,Миша!
А аз-нищо ,както си признах отдавна :snif: Явно не са семена за всеки!
Между другото те се захващат и от резници,което мисля, е вече с по-голяма вероятност за успех.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Семената на бегониите

Мнение от bibi »

Тези бегонии ги засях през септември,но тези, които пресадих не "мърдат" да растат, за разлика от тези, които не са пресаждани.Взех ги за каскадни от ММ. Изображение Изображение Изображение тук са две коренчета и не са премествани и вървят много по-добре от преместените Изображение Изображение
mir_kos
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Авг 21, '12, 12:50

Re: Семената на бегониите

Мнение от mir_kos »

Аз днес сях семенца на бегонии
:stiskam: Стискайте палци да изникне всичкоооооооооо :ieeee: каква оптимистка съм.
Но предзимното засяване на петунии мина успешно поне към момента, надявам се и с това да се справя

Bibi, бегониите ти са страхотни :tzvetoman:
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: Семената на бегониите

Мнение от kiss4ety »

Здравейте и от мен.... голяма паника ме е обладала... Преди 3 дни си купих семена за каскадна бегония от агроаптеката , попитах йената за точни указания как да ги засея, каза ми че трябва да си купя торф и да го намокря с топла вода и да го сложа с кофички или там както искам да го правя. След това ми каза да сложа семенцата от горе без да ги заривам с пръст и леко да ги притисна. И това направих. После да ги полея с топла вода докато се разтвори обвивката им и да сложа след това найлон. Всичко изпълних. Даде ми съвет да махам найлона на 3-4 дена за по час два. И днеска за първи път махнах найлона и видях че отгоре почва да се появява мухъл. Днеска аптеката не работи за да ида да питам какво да правя... и за това питам вас по разбиращите от мен как да постъпя. От къде идва този проблем. Много искам да ми се хванат много красиви изглеждаха на опаковката и точно сега пишеше да ги засея. Но не знам защо се появи мухъл, на другите ми расъди няма такъв проблем, навежда ме мисълта че на другите найлона им е с дупки а на този не. Агроаптекарката ми вика, че е по добре стъкло да се сложи а ако нямам чак тогава с найлон обаче нищо не ми каза за дупките. Оххх не знам моля дайте ми съвети какво да правя много искам да се получат нещата.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Семената на бегониите

Мнение от Galq 03 »

Миша написа: На третия-четвъртия месец след поникването,на шестия вече прави грудка и може да се приспива,макар че аз не съм фен на приспиването
Моите оцелели семеначета / само четири на бр/ направиха грудки, не исках да ги приспивам и ги отглеждах на светло и топло, но те решиха да заспят :hmmm: .Сега имам 4 грудки с големина на 20ст и се чудя: да ги събуждам ли по някакъв начин, или да изчакам появата на някакви листенца и тогава да започна с поливките?
Мише, ей тази красавица също спи, нея какво да я правя?
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”