Семената на бегониите

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Семената на бегониите

Мнение от bibi »

Ей с това се мъча вече 3 месеца.Ама ми скъсаха нервите да ги чакам.Много бавно растат.Миша,ако минеш от тук кажи какво да ги правя,че да ускоря малко нещата.
Изображение
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от макс »

да раздвижа малко темата днес засадих семенцата от Begonia "Starshine" и започвам да :stiskam: палци и да събирам търпение ,че от това което прочетох май доста трябва да се въоръжа ;)
незабравка

Re: Семената на бегониите

Мнение от незабравка »

bibi написа:Миша, много ти благодаря за изчерпателните и компетентни отговори.Малко се успокоих, още повече, че към момента не се появяват нови петна.
Мишето ни е безценна -ще си запиша в тефтера и това за бегониите.Като се сетя,че счетоводителката ми има надпис в кантората си-'Само да попитам'-5 лева. :lol: А Миша тука ни консултира безплатно като онзи учител по физика,който стана мъж на годината. :tzeluvka:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Семената на бегониите

Мнение от дара »

Изображение
Tези бегонии ги дондуркам от миналото лято,семената бяха от Томпсън/Морган,поникнаха за две седмици,после около месец не мръднаха ни напред,ни назад и така нещата се проточиха,цяла зима на остъклен балкон и тази пролет ще ги засадя в двора
Сега засадих бегонийките от Бол в края на февруари и сега са изкарали 6 семенца и съм направо щастлива :D
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”