Трудни за вкореняване

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
juzy
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 19, '12, 15:28

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от juzy »

Да се оплача, всичко що се опитах да вкореня с вкоренител се прецака...другите без са си добре
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от secret_rose »

На мен ми се вкорениха резници от дафинов лист... Съвсем непрофесионално, след есенната резитба (ноември) на огромен храст на двора заложих десетина клонки с изчистени надолу листа във вода и добавих въгленче и листен тор "Мултиминерал" (разтвор) в чашата. Похлупих ги с отрязана туба от мин. вода и всеки ден ги пръсках - сутрин с вода, вечер - с листния тор, но с тора веднъж седмично. От седмица някъде растат корени, около месец бяха само бели пъпчици... Още месец ще ги подържа и ще засадя. Не знам дали ще се захванат...
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от денси »

дано се вкоренят
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Lizi »

Разбира се че ще се хванат.
Аз не съм пробвала да вкореня клонки ,но опитах да извадя есента една издънка и не успях.Явно корените са много дълбоко.
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от desitata »

Белика,като ти е толкова отръки да взема да ти пратя от моята розова пасифлора поне ти да я цъфнеш че две години само шума гледам.Такава е-Passiflora 'Grand Duchess' от "Гомер" и твърдо не желае да цъфти/сестра й "Констанс"се доказва всяка година и е все по-цъфтежна/. :stiskam:
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1018
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 275 пъти
Получил благодарност: 196 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от belika »

Деси - разкошна е Passiflora 'Grand Duchess' :tzvetentze: И много ще се радвам на резниче - вече съм завъдила няколко модела, но розовата гама ми се опъва нещо :ufff: Но дали аз ще ги накарам да цъфтят подлежи на доказване - надявам се това лято да ми е много клематисово и пасифлорено - особено след новите поръчки :ieeemyzh:

В замяна към днешна дата мога да предложа вкоренен колодендрон обикновен - бяло с червено кървящо сърчице, започнало да се вкоренява мъничко нощно жасминче - цеструм ноктурном - а в скоро време ще има и резници за подстригване и залагане от церулея и пърпъл хейз :liubov2: :tzeluvka:

Също - ако някой предстои да си подрязва пролетно клематисчета - моля да не изхвърля живи резничета, а да ме има в предвид :stiskam: :angel2: :tzvetoman:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
juzy
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 19, '12, 15:28

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от juzy »

Ако може за клематиси и аз да се наредя на опашката...
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Fiut »

Те клематисите напролет не изглеждат много живи... аз ги познавам когато от сухи неугледни клечки се покажат зелени пъпки. Малко по-натам може и да има жизнеспособни резници.
Ама аз съм малко проста... да си кажат спецовете.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Виола »

Слагам тук един полезен линк. Ако на някой му се занимава, може да преведе статията. :tzvetentze:
http://www.ces.ncsu.edu/hil/hil-8702.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Всъщност, вече е преведена. :ieeee:
http://translate.google.bg/translate?hl ... -8702.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 362 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от zeleno »

реших , че това е най-подходящото място
https://www.finegardening.com/article/r ... wash-roots
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”