Трудни за вкореняване

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
незабравка

Трудни за вкореняване

Мнение от незабравка »

От 5-6 години се занимавам с вкореняване на резници и отглеждане на млади растения.Някои храсти се вкореняват лесно,но има някои дяволски упорити,не щат и това е.Ако някой има опит със следните растения,нека го сподели;
дафинов лист,котинус,индигофера,илех
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от gogoman »

С това темпо на нови теми скоро ще те ....................!
ICQ: 260535431
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от DarinaN »

само за седмица "двама" скачат с рогите ..... айде по - кротко и да не си говорим сами
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от gogoman »

При DarinaN няма Демокрация!
ICQ: 260535431
незабравка

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от незабравка »

Извинявам се много.Почувствах се като дете в сладкарски магазин-толкова много интересни теми,снимки и тн.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от isa »

незабравка написа:От 5-6 години се занимавам с вкореняване на резници и отглеждане на млади растения.Някои храсти се вкореняват лесно,но има някои дяволски упорити,не щат и това е.Ако някой има опит със следните растения,нека го сподели;
дафинов лист,котинус,индигофера,илех
Незабравка, аз не се занимавам професионално, но чисто любителски само мога да потвърдя мнението ти че изброените храсти трудно се вкореняват. С индигофера не съм пробвала, но всички от семейство бобови по-лесно се размножават със семена. Смрадлика веднъж успях да захвана с издънка, но й пресякох корена, та все едно беше резник. Безотказен успех имам с вейгели, будлеи, спиреи, калина, дървовиден хибискус, тамарих, хортензии макрофила, люляк, сибирски дрян, глициния, чемшир . Такива които съм пробвала, но не се получи са още магнолия /тя поживя една година, но не издържа повече/корнус куза, колквиция, ацер , декоративна ябълка, /но такава пък захванах от семена/, бугенвилия и зокум от по-топлолюбивите.Горе-долу това ми е опита с вкореняването с резници. Има си просто по-трудни храсти и то обикновено си го пише, като се разтърсиш за повече инфо.Розите не ги включвам тук, те са друга тема, но с тях се получава. :daaa:
незабравка

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от незабравка »

Смятам да пробвам котинуса с отводки,има доста издънки в основата.Иса,кога залагаш резниците от хортензия?
denitsavm

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от denitsavm »

При мен най-трудно се вкореняват тези, които най-много искам :eeeh:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от isa »

denitsavm написа:При мен най-трудно се вкореняват тези, които най-много искам :eeeh:
Дени, ама това си е закон, ти не знаеш ли. :hihihi: Тези които съм вкоренявала но не стават, с редки изключения са все някакви лелеяни мечталки. А другите които са много успешни, са повечето от моите храсти, имам си ги, не ми трябват повече бройки ама ей така за спорта или защото ми е било жал да хвърля някое клонче. :mrgreen:
Незабравка, хортензии макрофила съм захващала само ранна пролет, вдървенели клонки 15-20 см дълги, отчупени по-близо до основата.Тази есен съм заложила няколко дървовидни -паникулата и дъбоволистна, ще видя по-късно резултата. Вече не помня как разбрах, че пролетта е по-доброто време за вкореняване на макрофилите. :daaa:
Deleted User 1445

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Deleted User 1445 »

Изображение Някой има ли опит с вкореняване на индийски люляк?Три години опитвам,първо с резници,после с отводи и последно със семена.Явно нещо ми се изплъзва като инфо.Това е растението майка.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”