За семената-съвети за начинаещи и не само

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от libra »

Ясно!
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Galq 03 »

Миша написа: За сеитба ползвайте само торф или торф с перлит,ускорители и други подобни глезотии не ви трябват,давайте по старите изпитани методи.Когато не се познава действието на даден препарат,по-добре да не се ползва,а и при малки разсади няма и смисъл,но пък рискът да ги изгорите е съвсем реален.Купувайте дребна фракция торф,писала съм,най-добри за мен са торфовете на Щендер и Дурпета ....
Мише, намерих Щендер 200S въпроса е мога ли да го използвам и след това при пресаждането като постоянна почва или е добре само за разсадите дребната фракция, а за след това да взема средната големина :hmmm:
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от nikita10 »

Галя, от къде си купи торф на Щендер. Ако някои знае в София, къде може да се намери моля да пише
Изображение
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Galq 03 »

Мишето е писала за София :dovolen:
за живеещите в София дистрибутори на тези торфове е разсадника в Богров,ето това са вносителите http://www.agro-export.com/" onclick="window.open(this.href);return false;,при нас Веско продаваше,а в краен случай ще купя още една бала и ще ви продавам и аз 8-)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Миша »

Galq 03 написа: Мише, намерих Щендер 200S въпроса е мога ли да го използвам и след това при пресаждането като постоянна почва или е добре само за разсадите дребната фракция, а за след това да взема средната големина :hmmm:
Галя,аз ползвам само дребната фракция,веднъж взех от средната и се проклетисах :ufff: ,не знам какво значи за тях среден размер,но разликата беше огромна,имаше неразбити торфени въжета по 10 см :evil: Оттогава си вземам само дребната,по-добре от друга фирма,но дребен,отколкото едър на Щендер
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Galq 03 »

Благодаря :tzvetentze:
Предполагам ще изисква по-често поливане и наторяване,защото голямото растение ще изчерпва бързо хранителните вещества от торфа :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Миша »

Зависи от растението и от големината на саксията,големите саксии ,фи 25 или 30 ,почти не ги торя,онези огромни бегонии са в такива саксии и са без торене, по-малките саксийки ги торя,но не много често-2-3 пъти в месеца.А нуждата от вода всъщност е по-малка,опасно е преовлажняването на торфа.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от megi »

Миша написа:
megi написа:Като всички са почнали да питат,нека и аз да се възползвам с въпросче :nod: Кога и как да сея семенцата на бегония илюмината?(май така се казваше :oops: )
Бегонията е капризна като млади поници,трябва много внимателно да се подходи към нея,аз я сея към средата на април ,началото на май.По принцип семената се засяват без да се покриват,много се внимава с поливането в момента,когато покълват ,тогава лесно загниват,ако температурата е ниска или влажността на почвата е по-голяма.Аз ги държа в импровизирано парниче,така се поддържа сравнително равномерна температура и влажността на въздуха е висока,бегониите обичат голяма въздушна влажност.
Много благодаря за изчерпателния отговор :tzvetentze: :tzeluvka:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от si111 »

Ето какво получих на лични, моля вие да отговорити тук :tzvetentze:
Tani написа:Здравей, знам че двете писахме семена на теменужки Виола Днес четох за тях че се сеят септември октомври ,а цъфтят от февруари март Ако ги сеем сега ще станат ли? За пръв път ще сея семена и се притеснявам :hmmm: :tzvetentze:
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Galq 03 »

Миша е писала по въпроса :tzvetentze:
Миша написа:
илико написа:Извинявам се за тъпия въпрос,но теменужките не се ли сеят есен,ако ги посеем пролетта кога ще цъфнат? :idea1:
Теменужките се сеят лятото,есен се разсаждат на постоянно място,за да цъфнат рано пролетта.Но ние ще ги сеем пролетта и ще цъфнат лятото,гаранция :daaa: ,моите ги сях през май,някъде след около месец зацъфтяха
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”