Ин витро

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10769
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 450 пъти
Обратна връзка:

Re: Ин витро

Мнение от botan »

Забелязах че всички статии които постна са на тази тема за това се учудих, просто това което копирах беше с главни букви. :)
Ако смята че има матрял да експериментира да го направи, не е мой проблем.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ин витро

Мнение от lila »

Просто хората ползват технологията за да получат здраво растение, затова - на тях проблема не им е възможно ли е да се получи меристемно растение, то е ясно че може, а как прилагат в съчетание с топла и студена терапия за да елиминират вирусит и всякие грязи.
TheBavarcheto
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Фев 4, '11, 14:26

Re: Ин витро

Мнение от TheBavarcheto »

Благодаря колеги за споделените мнения, значе имам възможности за експерименти и мисля да го направя, но каква хранителна среда мога да изпозвам за идеята ??? И другото което мога да кажа, че може да се вкорени от резница, но идечта беше, ако се нареже на малки парченца примерно и се сложи в хранителна среда, няма ли да се получи нещо :snif: , Но наистина ще пробвам, както има една поговорка " Апетита идва с храната " незная колко общо има това но според мене успеха ще дойде с опита ;)

botan успех с изпитите!!!
Последно промяна от TheBavarcheto на Фев 6, '11, 12:29, променено общо 1 път.
TheBavarcheto
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Фев 4, '11, 14:26

Re: Ин витро

Мнение от TheBavarcheto »

s_t_m написа:
TheBavarcheto написа:Колега проста скоро съм се регистрирал в този сайт, става с колтучене, но идеята е да се направи повече расад, понеже става въпрос за дръвчета, които ще засаждам на полето в порядъка на 9 декара :)

Първо. Събери си екип микробиолози, запознати с клонирането. . :daaa: :ieeee:
колега, ако имаше начен да събера екипа които казваш, нямаше да питам тук. И също така нямаше да се занимавам, а щях да си купя направо готов расад, но има едно "НО" расада ми идва доста скапичак за това се чудя дали няма да мога да си го направя сам, имам доста помещения и доста ипроветки останали ми от преди, та затова и питам за по-уточнени отговори, а дали ще се получи ще се разбере скоро.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ин витро

Мнение от lila »

Мисля, че производството на меристемни култури също не е евтино занимание, и ще ти трябват малко по-задълбочени познания по химия и биология. Дано успееш от раз, щом имаш интерес - тук са описани някои по-основни неща https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= ... y=CNumkrQD" onclick="window.open(this.href);return false;

Ботан, извинявам се още веднъж, съжалявам, че ти отнех от времето.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10769
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 450 пъти
Обратна връзка:

Re: Ин витро

Мнение от botan »

Ех...тез ипроветки. :mrgreen:
Лиле виждаш ли за какво ти говоря. ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Ин витро

Мнение от libra »

Е,то още отначало беше ясно.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ин витро

Мнение от lila »

:) Човека иска информация - какво ще прави нататък, сам ще си преценя, след като се запознае с нея.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Ин витро

Мнение от Мария Николова »

TheBavarcheto написа: за това се чудя дали няма да мога да си го направя сам, имам доста помещения и доста ипроветки останали ми от преди, та затова и питам за по-уточнени отговори, а дали ще се получи ще се разбере скоро.
Колега, можеш да минеш изобщо без епруветки, вЕрвай ми! :liubov:
Първо. Отгледай си между 750 и 1000 семеначета. (Внимавай плодовете, от които ще вземаш семена да не са загнили, за да предпазиш посева си чист от зарази!)
Второ. Разсади ги по подходящата схема на възможните 9000 кв.м..
Трето. Купи си исканите сортове овошки , съответно между 40 и 50 броя.
Четвърто. Отгледай ги, докато станат достатъчно големи, за да можеш да вземеш от тях ПОНЕ по 20 калема.
Пето. Присади калемите на семеначетата, които вече са станали на 2-3 години, с достатъчно добра коренова система.
Шесто. Не забравяй, че само лошото идва изведнъж. Мария Кюри е работила ежедневно 4 години, докато направи откритието си. А ти имаш да създадеш само една малка овощна градина на 9 декара, с минимум разходи - не повече от 500, до 700 лева и за не по-дълго от 3-4 години.

Ааааа! Последно! Даже 3 дка ръчна обработка си е истински Гулаг. :twisted: :twisted: :twisted: Само 1 дка ръчна обработка превръща труда в песен, вЕрвай ми! :angelche: Значи трябва да предвидиш разходи за обработването на овощната градина. И като гледам няма да минеш без поне 1000 лв. :eeeh:
Добрата новина е, че не се налага да изръсиш всичките пари наведнъж. :ieeee:
Дерзай! :daaa: :daaa: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Ин витро

Мнение от johnstalker »

Аз бих теглил земеделски кредит. Бих си купил направо ашладисани овошки, за такава партида (750-1000) ще се постигне голяма отстъпка и цената на овошка може да падне под 5 лева. и ако загубя 3-5 години сам да си направя материала (овошките) със сигурност ще ми излезат по над 15 лева парчето.
С пръдня боя не мое да се прави. От опит го знам :) :daaa: За толкова дръвчета си трябва и земеделска техника. Мотокултиватор и една професионална пръскачка (Щил SR430) са минималните необходими инструменти. И като ударим чертата, за да започнем ни трябват минимум 8000 лева. разделени на пет години по дванадесет месеца са 133.33 лева на месец. В тази сума не са включени пари за химикали и торове. При това положение на петата година се очаква да произведем и първите плодове, от които ще можем да започнем да изплащаме този кредит.. а след 6-тата година ще изкарваме и добри пари. Замисли се над това. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”