За зеленчуците :dovolen:

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от rumivarna »

orkud написа:този линк ми го е дала Калико http://www.zvkedri.com/ploskorez.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Оркуд :tzeluvka: :tzvetentze:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Galq 03 »

calico, Мише, благодаря за отговорите, ама да знаете ,че пак ще питам като не ми е ясно...докато не ми се изясни :lol: :lol: :lol: Този плоскорез ми влезе в главата, ама малко ми се охлади ентусиазма, като разбрах, че трябва и сап да му търся :snif: В Баумакс, Бриколаж, не го ли продават :D ? Аз като, че ли утре ще го ползвам :oops: ама с този сап :hmmm:..... е не ,че няма да намеря, ама друго си е да е готово ;)
denitsavm

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от denitsavm »

Че такива се продават във всяка железария, саповете, имам впредвид :nod:
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Веско6969 »

Албена написа: Намерих снимка на на краставицата,която си търся,но към нея няма никакви пояснения,ако някой я познае...
Аз имам такива ,а сорта ,ако не се лъжа "силистренска-салатна" или нещо такова , не съм сигурен дали беше "силистренска"
Луд умора нема...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от calico »

denitsavm написа:Че такива се продават във всяка железария, саповете, имам впредвид :nod:
не, там има с кръгло сечение.
а за плоскореза саповете трябва да са с правоъгълно сечение. ако не целия сап, то поне в долната част където се прикрепя с болтове сърпчето.

Гале, не съм ги виждала по магазините. патентни са, внос са от Русия и само от тоя сайт ги доставят от там.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Galq 03 »

Дени, за саповете е ясно, има ги навсякъде :nod: мисълта ми беше да си е комплект плоскореза, ето calico е дала пояснение,че трябва да е плосък :daaa: в такъв случай трябва да го поръчам при майстор ли ? Или има и плоски по магазините :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от calico »

Galq 03 написа:Дени, за саповете е ясно, има ги навсякъде :nod: мисълта ми беше да си е комплект плоскореза, ето calico е дала пояснение,че трябва да е плосък :daaa: в такъв случай трябва да го поръчам при майстор ли ? Или има и плоски по магазините :hmmm:

няма, защото самите инструменти имат кръгли дупки за вкарване на сапа.

ма това е просто една дъсчица дебела 2-2,5 сми тясна към 6 см, и със загладени ръбове, какво толкова
ще ги снемам като си ида на село
при това на края на сайта дето ви дадох има подробен чертеж колко е дълга, широка и дебела дъската - и в долния и в горния край, къде се разпробиват отворите и как се сглобява.
що не го прочетете и да видите че две трети от въпросите ще отпаднат? :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Galq 03 »

:tzeluvka: :liubov: :tzvetentze: четох ама набързо :oops: :oops: :oops: обещавам да разуча подробно :nod:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Албена »

pachetooo написа:
Албена написа:
това не е бяла краставица а корнишончета които са оставени на корена и са презряли и първо съават бяли и след това пожълтяват и може да има се събира семето.
Въпреки ракийката,съм сигурна , че салатата не беше от презрели корнишони ;)
Веско6969, не успях да открия в търсачката сорт с подобно име ,но се оказа ,че има много сортове краставици с различени от трдиционната форма и цвят.

Изображение

Изображение

Изображение
denitsavm

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от denitsavm »

Добре де, сега да кажете - червени и зелени чушки, боб за зелен, патладжани - някакви добри сортове :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”